Aktualności

11 marca 2022

Darmowe startery Orange w placówkach Poczty Polskiej

Orange od początku konfliktu w Ukrainie pomaga Ukraińcom w tych trudnych dla nich chwilach pozostać w stałym kontakcie z bliskimi w Ukrainie oraz w Polsce. W kluczowych punktach wolontariusze i pracownicy operatora rozdają darmowe startery i pomagają je uruchomić. Dzięki współpracy z Pocztą Polską, takie bezpłatne startery dostępne są w urzędach pocztowych i filiach, w całej Polsce.

11 marca 2022

Komitet ds. Pożytku Publicznego: sprawdź gdzie i jaka pomoc uchodźcom z Ukrainy jest potrzebna

Komitet ds. Pożytku Publicznego – w celu zapewnienia właściwego przepływu informacji pomiędzy organizacjami pozarządowymi, a instytucjami koordynującymi w poszczególnych częściach Polski wsparcie dla uchodźców z Ukrainy – będzie  regularnie wysyłał newsletter z bieżącą listą najpilniejszych potrzeb w każdym z województw.

10 marca 2022

Allegro wspólnie ze swoimi klientami pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

Allegro uruchomiło charytatywne cegiełki o wartości 10, 20, 50 i 100 złotych by wesprzeć działania Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną, ewakuację ludności Ukrainy oraz wsparcie psychologiczne dzieci. Odzew klientów był bardzo duży: w niecałe 48h przekazano ponad 1 mln złotych, a licznik cały czas bije.

9 marca 2022

Na antenie RDC o działaniach pomocowych dla Ukrainy

8 marca gościem audycji „Południe z animuszem” na antenie Radia dla Ciebie był Sergiej Podus, który opowiedział m.in. o infografice #SolidarnizUkrainą, przygotowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz o działaniach podejmowanych przez biznes w Polsce.

9 marca 2022

Fundacja Biedronki zapewni noclegi uchodźcom z Ukrainy

Główny udziałowiec grupy Jeronimo Martins (SFMS) podjął decyzję o zwiększeniu środków na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy o dodatkowe 12 milionów złotych. Dzięki temu Fundacja Biedronki rozpocznie nowy program wsparcia dla osób uciekających przed wojną

8 marca 2022

W Dniu Kobiet Bank BNP Paribas do każdej kwoty wpłaconej na fundusz solidarnościowy dołoży jej czterokrotność

Tegoroczny Dzień Kobiet Bank BNP Paribas chce celebrować zupełnie inaczej, szczególnie wspierając uchodźczynie z Ukrainy, które dzielnie dbają o siebie i swoje rodziny w tej trudnej sytuacji. Bank, wspólnie z Fundacją BNP Paribas, zbiera pieniądze na rzecz Fundacji Ocalenie, wspierającej uchodźczynie wraz z ich rodzinami z Ukrainy. Do każdej wpłaconej dziś kwoty bank dołoży jej czterokrotność do kwoty 500 000 zł.

8 marca 2022

Razem dla Ukrainy. VGL Solid Group z pakietem działań

Największy polski operator logistyczny oficjalnie zakomunikował o wstrzymaniu obsługi klientów z Rosji. To tylko jeden z podjętych kroków. Rozpoczęło się od wsparcia dla pracowników i stworzenia platformy inicjatyw oddolnych. Działania uzupełnia nawiązanie z współpracy z Polską Organizacją Ratowniczą, a kolejnym krokiem jest powołanie zespołu ds. wsparcia inicjatyw klientów i kontrahentów.

7 marca 2022

Klienci Biedronki masowo wspierają Ukrainę

Sieć Biedronka rozwija kolejne formy wsparcia dla Ukrainy. Od teraz również klienci Biedronki mogą się zaangażować w akcję pomocową w trakcie codziennych zakupów. Sposoby są dwa: wpłata finansowa podczas płacenia w kasach tradycyjnych oraz samoobsługowych albo dołączenie do organizowanej wspólnie z Bankami Żywności zbiórki produktów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne działania w ramach programu Biedronki Wsparcie dla Ukrainy po ogłoszeniu wsparcia produktowego na kwotę 10 mln zł przez sieć oraz Fundację Biedronki, a także donację o wartości 5 mln EUR ze strony Grupy Jeronimo Martins.

7 marca 2022

Opieka medyczna dla obywateli Ukrainy w placówkach PZU Zdrowie

Osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie. Poza godzinami pracy placówek działa bezpłatna Teleplatforma Pierwszego Kontaktu Ministerstwa Zdrowia (800 137 200), gdzie lekarze udzielają porad i wystawiają skierowania oraz recepty.

7 marca 2022

Fundacja LOTOS przekaże ponad 3 mln zł na pomoc mieszkańcom Ukrainy

Fundacja LOTOS podjęła decyzję o przekazaniu ponad 3 mln zł na pomoc mieszkańcom Ukrainy. W ciągu najbliższych kilku dni środki trafią m.in. do Caritasu czy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc