Aktualności

5 lipca 2021

Europejczycy uważają zmianę klimatu za najpoważniejszy problem, przed którym stoi świat

Ponad dziewięciu na dziesięciu badanych uważa zmianę klimatu za poważny problem (93 proc.), przy czym prawie ośmiu na dziesięciu (78 proc.) uważa ją za bardzo poważny problem.

28 czerwca 2021

Europejskie prawo klimatyczne przyjęte. Co zawierają jego zapisy?

Rada UE przyjęła stanowisko 28 czerwca w pierwszym czytaniu w sprawie europejskiego prawa klimatycznego. Tym samym zakończyła procedurę przyjmowania tego prawa i zapisała w nim cel zakładający osiągnięcie przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

21 czerwca 2021

#ShowYourStripes. Jak zmienia się temperatura w Polsce

#ShowYourStripes to inicjatywa, która umożliwia wygenerowanie wykresów zmiany temperatur na całym świecie. Jej autorem jest Ed Hawkins, klimatolog z Uniwersytetu w Reading.

17 czerwca 2021

Ranking Celów Zrównoważonego Rozwoju. Awans Polski na 15. miejsce

Polska zajęła 15. lokatę (na 165 państw) w rankingu dotyczącym stopnia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Oznacza to awans o osiem pozycji w porównaniu z poprzednią edycją zestawienia.

11 czerwca 2021

Ocena wpływu firm na środowisko coraz ważniejszą potrzebą

Człowiek swoją działalnością zmienia otaczający nas świat wpływając negatywnie nie tylko na klimat, ale też na różnorodność biologiczną, czystość powietrza i wody. Tymczasem światowa gospodarka w dużym stopniu zależna jest od otaczającej nas natury. Dlatego ocena wpływu firm na środowisko i wpływu zmian w środowisku na biznes staje się coraz ważniejszą potrzebą. Wsparcie w tym zakresie ma zapewnić powołana właśnie Taskforce on Nature-related Financial Disclosures.

13 maja 2021

GPW and EBRD Publish “ESG reporting Guidelines”

GPW in partnership with EBRD has published the “ESG reporting Guidelines. Guide for issuers”. The Guidelines support issuers’ non-financial reporting to address investors’ expectations. GPW is one of 56 exchanges globally to publish an ESG reporting manual

11 maja 2021

Neutralność dotyczy nie tylko klimatu. Jak zapobiegać utracie bioróżnorodności?

Johan Rockström, Harvey Locke i prezesi wiodących organizacji biznesowych, w tym WBCSD, podkreślają krytyczne znaczenie podejmowania i wzmacniania działań na rzecz ochrony bioróżnorodności na świecie. Prezentują także szereg argumentów, opartych na informacjach zawartych w 78 artykułach naukowych. 

22 kwietnia 2021

Dołącz do apelu biznesu o ochronę bioróżnorodności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2020 roku należy do międzynarodowej koalicji Business for Nature, zrzeszającej firmy i organizacje z całego świata, które poprzez swoje działania na rzecz ochrony bioróżnorodności chcą wywierać wpływ na wzmocnienie zaangażowania rządów do aktywności w tym zakresie. Z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi zachęcamy firmy do przyłączenia się do apelu o wzmocnienie działań rządów na rzecz ochrony bioróżnorodności.

25 marca 2021

Najwyższy czas na pilną transformację gospodarek. WBCSD ogłasza nową Wizję 2050

Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) przedstawiła nową Wizję 2050. To program zmian na rzecz zrównoważonej przyszłości. Jest odpowiedzią na trzy kluczowe wyzwania: kryzys klimatyczny, utratę bioróżnorodności i rosnące nierówności.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc