Aktualności

8 czerwca 2021

Great Place to Work® ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021

Tegoroczna lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce – ogłoszona przez Great Place to Work® 27 maja – to już trzynasta edycja tego wydarzenia. Lista laureatów nigdy nie była tak długa i nigdy nie było na niej tak wielu debiutów. W tym roku wyróżniono aż 39 firm w trzech kategoriach, zależnych od liczby zatrudnionych pracowników. Aż 21 firm znalazło się na liście po raz pierwszy.

8 czerwca 2021

Nauka i edukacja kluczem do skutecznej ochrony oceanów

Globalne przełowienie jest, obok zanieczyszczenia plastikiem i zmian klimatu, jednym z największych problemów z jakimi mierzą się oceany świata. Z roku na rok coraz więcej zasobów ryb jest przełowionych: problem ten dotyczy już ponad 34% stad ryb.

7 czerwca 2021

Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

Redakcja cashless.pl prezentuje pierwszy raport „Cashless dla równości”, a w nim Ranking instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. Partnerem merytorycznym publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 czerwca 2021

Jak rozwijać pomysły w inkubatorze innowacji?

TransferHUB to inkubator innowacji społecznych i jest to już druga edycja programu. O możliwościach udziału, w tym w obecnie prowadzonym naborze, opowiedzą organizatorzy podczas webinarium 9 czerwca. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

31 maja 2021

Laureaci Konkursu „Dobroczyńca Roku” 2021 nagrodzeni

Aż 10 firm i fundacji korporacyjnych otrzymało w tym roku tytuł „Dobroczyńca Roku” m.in. za działania na rzecz zdrowia, ekologii, edukacji i pomoc społeczną we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

31 maja 2021

Jak ESG zmienia polski rynek kapitałowy?

2 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się webinar poświęcony „Wytycznym do raportowania ESG”, który ma na celu omówienie założeń dokumentu oraz dyskusję nad tym, jak polski rynek kapitałowy zmienia się i odpowiada na rosnące znaczenie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

28 maja 2021

Powstał „Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy”

Firmy społecznie odpowiedzialne i stawiające na długookresową perspektywę rozwoju podejmują działania służące dobrostanowi, zdrowiu i bezpieczeństwu pracowników. Jest to szczególnie ważne w postpandemicznej rzeczywistości. 

17 maja 2021

Konsultacje ws. dyrektywy Corporate Sustainability Reporting

Ministerstwo Finansów zaprasza do udziału w konsultacjach unijnej dyrektywy ws. Corporate Sustainability Reporting. Konsultacje potrwają do 21 maja. 

13 maja 2021

GPW i EBOiR publikują „Wytyczne do raportowania ESG”

GPW we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju opublikowała „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW”. Celem dokumentu jest wsparcie emitentów w procesie raportowania danych niefinansowych zgodnych z oczekiwaniami inwestorów

12 maja 2021

Forum Inspiracji – Innowacje. Ambicje. Sztuczna Inteligencja – biznes na drodze do Agendy 2030

Piąta edycja Forum Inspiracji, odbędzie się 17 maja 2021 roku. Forum to najważniejsza, doroczna konferencja dotycząca Celów Zrównoważonego Rozwoju z perspektywy biznesu. W tym roku odbywa się pod hasłem: Forum Inspiracji – Innowacje. Ambicje. Sztuczna Inteligencja – biznes na drodze do Agendy 2030. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc