Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

14 października 2021

Taksonomia i ujawnienia klimatyczne – podsumowanie spotkania Chapter Zero Poland

Członkowie i członkinie Chapter Zero Poland uczestniczyli w drugim edukacyjnym spotkaniu dotyczącym kluczowych tematów związanych z rolą organów zarządczych i nadzorczych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Tym razem spotkanie poświęcone zostało tematowi Taksonomii UE, której celem jest m.in. ujednolicenie rozumienia tego, co można uznać za zrównoważoną działalność gospodarczą wspierającą osiąganie neutralności klimatycznej.

14 października 2021

Gwiazdy Dobroczynności. Marcin Dorociński z wyróżnieniem od FOB

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Michał Grudziński, Piotr Zelt, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor to laureaci XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Kapituła nagrodziła również akcję charytatywną – książkę „Nadzieja”. Nagrodę specjalną magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Żak, a Honorową Gwiazdę Dobroczynności odebrał Mateusz Damięcki. W tym roku podwójnym laureatem został Marcin Dorociński. Aktor otrzymał Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Nagrodę Honorową.

14 października 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #1]

Stale śledzimy informacje o wolontariacie i wolontariacie pracowniczym w Polsce i na świecie. Dziennie spływa do nas nawet kilkaset linków. Chcemy się dzielić tymi, które naszym zdaniem mogą Was zainteresować, zainspirować, rozwinąć, lub zmienić wasze spojrzenie na wolontariacki świat.

13 października 2021

Praca z osobami z doświadczeniem migracji. Nic o nich bez nich

Podczas warsztatów organizowanych w ramach TransferHUB wraz z Iwoną Cichowicz i Kateriną Zavizhenets przyjrzymy się sytuacji migrantek i uchodźczyń w województwie zachodniopomorskim i zastanowimy, co zrobić, by realizowały swój potencjał w regionie.

8 października 2021

Zacznij przygodę ze zrównoważonym rozwojem! Do niedzieli trwa rekrutacja do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Do 14 listopada potrwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentki i studenci, którzy zakwalifikują się do programu wezmą udział w czterech spotkaniach prowadzonych przez wiodących ekspertów i ekspertki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Na najaktywniejszych uczestników i uczestniczki czeka m.in. możliwość odbycia płatnego stażu w firmach zaangażowanych w obszarze CSR.

30 września 2021

Innowacyjne pomysły odpowiadające na wyzwania rynku pracy. Nabór trwa do 6 grudnia

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Forum Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają osoby prywatne, jak również organizacje i instytucje do udziału w Inkubatorze TransferHub. Celem projektu jest wypracowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie zatrudnienia i przyszłości rynku pracy. Pomysły powinny dotyczyć jednego z trzech obszarów tematycznych: pozycji i możliwości zawodowych kobiet, starzejącego się społeczeństwa, automatyzacji i robotyzacji. Wnioski można składać do 6 grudnia br. poprzez formularz dostępny na stronie transferhub.pl.

28 września 2021

Ad Goes Green – zielona inicjatywa wchodzi na plany produkcyjne

Klub Producentów Reklamowych SAR rusza z kolejnymi działaniami dotyczącymi inicjatywy Ad Goes Green. W ramach projektu zostały właśnie opublikowane proekologiczne wytyczne do pracy na planach produkcji reklamowych. Głównym założeniem jest wspólne wdrażanie, testowanie i udoskonalanie tych wytycznych przez branżę po to, aby finalnie powstały normy, które pomogą tak modyfikować proces przygotowania i realizacji filmu, aby był bardziej ekologiczny.

23 września 2021

Na czym polega projektowanie empatyczne? Warsztaty #TransferHUB

4 października zapraszamy do gdańskiego Inkubatora STARTER na bezpłatne warsztaty wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem innowacji, którym bliskie są takie zagadnienia jak praca kobiet, sytuacja osób w wieku powyżej 50 roku życia na rynku pracy i społeczne zmiany związane z automatyzacją i robotyzacją pracy. Warsztaty poświęcone będą projektowaniu empatycznemu. Poprowadzi je Agnieszka Sikorska, projektantka usług, trenerka, facylitatorka procesów projektowych.

21 września 2021

Trwa nabór na studia podyplomowe Sustainability leader/ Lider zrównoważonego rozwoju

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Sustainability leader/ Lider zrównoważonego rozwoju” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Studia zostały objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc