Aktualności

16 grudnia 2021

Mikołajkowy konwój Fundacji Amicis i OSP Amica

Od Partnerów

Do ponad trzystu dzieci z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego przyjechał w tym tygodniu z wielkimi paczkami Mikołaj z Fundacji Amicis. Pomimo śnieżnych widoków za oknami, pod drzwi przedszkoli dotarł nie na płozach, lecz na… zimówkach, bo prezenty przywieźli swoim wozem bojowym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Amica, którzy co roku włączają się w akcję fundacji.

16 grudnia 2021

40 pustułek opuściło cementownie CEMEX w 2021 roku

Od Partnerów

Troska o środowisko naturalne i bioróżnorodność jest ważnym elementem strategii CEMEX Polska. Właśnie dlatego firma w swoich cementowniach w Chełmie i Rudnikach, na terenie których stwierdzono obecność pustułki, prowadzi projekt wspierający populację tego chronionego gatunku. Po zakończonym sezonie 2021, CEMEX dzieli się wynikami prac pod okiem doświadczonych ornitologów.

16 grudnia 2021

Pepco wysyła świąteczne życzenia z przesłaniem

Od Partnerów

To już świąteczna tradycja w Pepco – korporacyjne upominki świąteczne dla pracowników i partnerów biznesowych zastąpiło dzielenie się dobrem z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Na świątecznych kartkach firma wraz z życzeniami informuje o przekazaniu wsparcia finansowego na stypendia dla zdolnej młodzieży.

15 grudnia 2021

Trwa kampania Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

“Liderki i Liderzy dla Klimatu. 8 zasad skutecznego nadzoru korporacyjnego” to hasło kampanii informacyjno – edukacyjnej Chapter Zero Poland. Jej celem jest zaproszenie osób zasiadających w strukturach nadzorczych i zarządczych spółek do aktywnego udziału w programie. Nadrzędną rolę w kampanii pełni również edukacja i zwiększanie świadomości w zakresie kryzysu klimatycznego.

15 grudnia 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #4]

Aktualności FOB,

Grudzień jak zawsze obfituje w duża liczbę informacji o wolontariacie. W końcu to miesiąc z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W #4 prasówce podsumowujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi. Zapraszamy też do zapoznania się ze „Ściągawką”, którą przygotowaliśmy dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego.

15 grudnia 2021

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy – polskie realia

Aktualności FOB

Diversity IN Check to inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której celem jest analiza dojrzałości pracodawców w Polsce w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających organizacji oraz wsparcie pracodawców w prowadzeniu monitoringu własnych strategii, procedur i praktyk z tego obszaru. Dziś ukazał się raport podsumowujący I edycję badania, a już 10 stycznia ruszy nabór do drugiej odsłony projektu. 

15 grudnia 2021

Jakie są perspektywy rozwoju rynku zielonych obligacji w Polsce?

CSR w Polsce, Od Partnerów

Zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem, do 2050 roku Europa ma być pierwszym na świecie kontynentem neutralnym klimatycznie. Sfinansowanie transformacji gospodarki na niskoemisyjną wymaga ogromnych inwestycji, do realizacji których niezbędna będzie aktywizacja zarówno sektora rządowego i samorządowego, jak też prywatnego. Instrumentem wspierającym osiągnięcie założonych celów klimatycznych mogą być zielone obligacje, których rynek rozwija się dynamicznie w ostatnich latach.

14 grudnia 2021

14 grudnia 2021

Akademia Mocy PSE – dawka elektryzującej wiedzy dla mazowieckich uczniów i uczennic

Od Partnerów

Jak powstaje prąd elektryczny? Jak dostarczyć energię elektryczną z elektrowni do Twojego domu? Dlaczego potrzebujemy sieci elektroenergetycznych? Dzięki innowacyjnym zajęciom zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne uczniowie i uczennice klas 7-8 w 24 szkołach na Mazowszu znają już odpowiedzi na te pytania. Najnowszy projekt edukacyjny PSE „Akademia Mocy” pozwolił im poznać w praktyce, co oznaczają podstawowe pojęcia z fizyki i zagadnienia związane z energetyką.

13 grudnia 2021

Badanie PE: światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o połowę. Przeszkodą są zmiany klimatu

CSR na świecie

W ciągu 30 lat światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o ponad połowę. Przeszkodą będą m.in. zmiany klimatu – wynika z badania Biura Analiz Parlamentu Europejskiego.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc