Aktualności

12 lipca 2022

Dezinformacja wokół klimatu i polityki klimatycznej: opinie Polek i Polaków

CSR w Polsce

W raporcie przygotowanym przez Instytut Spraw Publicznych zostały podsumowane wyniki badania na temat oceny podatności Polek i Polaków na dezinformację dotyczącą zmiany klimatu oraz polityki klimatycznej i umiejętności radzenia sobie z nią.

12 lipca 2022

Nowy program UE na rzecz międzynarodowego zarządzania oceanami

CSR na świecie

Komisja Europejska i Wysoki Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa przedstawili nowy program UE na rzecz międzynarodowego zarządzania oceanami, proponując działania na rzecz bezpieczeństwa i czystości oceanów oraz zrównoważonego zarządzania nimi.

12 lipca 2022

KE z nowym podejściem do umów handlowych zielonego i sprawiedliwego wzrostu

CSR na świecie

Komisja Europejska czyni ważny krok w kierunku bardziej ekologicznej, sprawiedliwej i zrównoważonej wymiany handlowej UE. Przedstawiono nowy plan zwiększenia wpływu umów handlowych UE na ochronę środowiska i praw pracowniczych na całym świecie. W swoim komunikacie zatytułowanym „Siła partnerstw handlowych: razem na rzecz ekologicznego i sprawiedliwego wzrostu gospodarczego” KE proponuje działania, które poprawią wdrażanie i egzekwowanie rozdziałów dotyczących handlu i zrównoważonego rozwoju zawartych w umowach handlowych UE.

11 lipca 2022

A record-high number of organisations in the “Responsible Business in Poland. Good practices” report

Aktualności FOB

The “Responsible Business in Poland. Good practices”, an annual report published by the Responsible Business Forum, is Poland’s largest overview of CSR & sustainability initiatives. The 20th edition presents 1,677 actions taken by 283 organisations. Among other insights, the analysis of the initiatives shows that there are growing social expectations concerning corporate responsibility for impact on the community and environment.

11 lipca 2022

„Pasieka Miejska LOTOS” czeka na pszczoły

Od Partnerów

W sobotę 9 lipca br. odbyło się rodzinne malowanie 8 drewnianych uli, które dały początek „Pasiece Miejskiej LOTOS”. Ule stanęły na terenie należącym do Grupy LOTOS, na granicy miejscowości Przejazdowo niedaleko Gdańska. Docelowo zamieszka w nich maksymalnie ok. 800 000 pszczół.

11 lipca 2022

Kolejna edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu już w październiku

CSR w Polsce

8. edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się w dniach 24-28 października br. w formule online. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Portal odpowiedzialnybiznes.pl objął wydarzenie patronatem medialnym. 

11 lipca 2022

Grupa Santander i Harvard Business Publishing uruchamiają stypendia wspierające rozwój kompetencji zawodowych

Od Partnerów

Grupa Santander razem z wydawnictwem Harvard Business Publishing prowadzą nabór na 5000 stypendiów Santander Skills Scholarships | Business for All – Harvard Business Publishing. Program oferuje trzy kursy koncentrujące się na podstawach biznesu, poszerzaniu kompetencji zawodowych i rozwoju osobistym.

11 lipca 2022

ORLEN może zasilić polską sieć energią jądrową

Od Partnerów

PKN ORLEN jest na zaawansowanym etapie przygotowań do wdrożenia technologii małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR. Koncern ma wyłączność w Polsce na wykorzystanie technologii BWRX-300 amerykańskiego GE Hitachi Nuclear Energy. Reaktor ten jest obecnie najbardziej zaawansowaną na świecie technologią na drodze do komercjalizacji. 

8 lipca 2022

Czy oceany nas wyżywią? Najnowsze dane z raportu FAO SOFIA 2022

CSR w Polsce

Najnowszy raport UN FAO pokazuje ogromne zapotrzebowanie na ryby i owoce morza dla zapewnienia globalnego bezpieczeństwa żywnościowego rosnącej populacji. Jednocześnie eksperci wskazują na konieczność „niebieskiej transformacji” i zrównoważonego zarządzania rybołówstwem, by zachować zasoby oceanów w dobrej kondycji.

8 lipca 2022

Kaufland na podium rankingu Pracodawca Roku AIESEC

Od Partnerów

Kaufland zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji rankingu Pracodawca Roku, stworzonego przez organizację studencką AIESEC. Sieć od lat współpracuje z organizacjami studenckimi, oferując młodym ludziom możliwość rozwoju kompetencji zawodowych m.in. podczas szkoleń, praktyk czy w programie Absolwent dla osób stawiających pierwsze kroki zawodowe. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc