Aktualności

6 marca 2023

Solve for Tomorrow Campus. Bliskie spotkanie młodzieży ze światem badań w CNK

Od Partnerów

W pierwszy weekend marca 2023 r. finaliści programu Solve for Tomorrow mieli okazję wziąć udział w Solve for Tomorrow Campus. Podczas dwudniowego zjazdu 10 zespołów z całej Polski mogło poznać się podczas inspirujących warsztatów z ekspertami Centrum Nauki Kopernik.

6 marca 2023

W DB Cargo Polska wystartował konkurs „Dobry Pomysł”

Od Partnerów

„Dobry Pomysł” to konkurs grantowy skierowany do pracowników Grupy DB Cargo Polska. Dzięki niemu mają możliwość zrealizować akcje wolontariackie na rzecz lokalnych społeczności i ochrony środowiska.

3 marca 2023

Bank zaprasza na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej

Od Partnerów

Santander Bank Polska wspólnie z Maturalni.com oferują 1 000 miejsc na bezpłatny kurs przygotowujący do matury ustnej z języka polskiego. ”Nagroda Santander | Matura ustna z Maturalni.com” to projekt kierowany do maturzystów, którego celem jest wsparcie młodych ludzi w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

2 marca 2023

Sieć wzywa dostawców do dalszych działań na rzecz pobudzenia obiegu opakowań zwrotnych

Od Partnerów

W2022 roku Carrefour Polska odebrał w swoich sklepach 11,4 miliona butelek zwrotnych, czyli blisko 2 razy więcej niż sprzedał ich swoim klientom. To wynik akcji, w ramach której ta sieć jako jedna z pierwszych na rynku rozpoczęła odbiór butelek zwrotnych bez konieczności okazywania paragonu zakupu oraz wypłacając klientom pełną wysokość kaucji w bonach na zakupy.

2 marca 2023

Zatrudnimy koordynatora_kę/menedżera_kę projektów

Aktualności FOB

Poszukujemy osób, które razem z nami będą chciały działać na rzecz realnych zmian. Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko koordynatorki/koordynatora lub menedżera/menedżerki projektów. Na aplikacje czekamy do 15 marca 2023 r.

1 marca 2023

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #2/2023]

Witamy w kolejnej prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie.

27 lutego 2023

Słownik terminów klimatycznych Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

W ramach Chapter Zero Poland powstał słownik terminów klimatycznych. Jest to jedno z narzędzi programu mających zapewnić wsparcie osobom zasiadających w radach nadzorczych i zarządach w podnoszeniu kompetencji z zakresu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Punktem wyjścia do stworzenia słownika był materiał opracowany przez Climate Governance Initiative.

24 lutego 2023

FOB poszukuje stażysty_ki do działu komunikacji 

Aktualności FOB

Chcesz działać z nami na rzecz realnych zmian? Aktualnie poszukujemy osoby, która chciałaby dołączyć jako stażysta_ka do naszego zespołu komunikacji. Jesteśmy największą i najdłużej działającą organizacją ekspercką zajmującą się tematyką zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób. Na co dzień ściśle współpracujemy z biznesem, a także z administracją publiczną i samorządową oraz  trzecim sektorem.

24 lutego 2023

Panattoni Park Szczecin III z oceną „Outstanding” w systemie BREEAM International New Construction

Od Partnerów

Panattoni otrzymał ocenę „Outstanding” w systemie BREEAM International New Construction dla Panattoni Park Szczecin III (hala A i B). To pierwszy tak wysoki poziom certyfikacji na rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce dla nowo wybudowanej inwestycji. Jej realizację poprzedziły szczegółowe analizy…

22 lutego 2023

Volkswagen Samochody Dostawcze z w pełni elektrycznym modelem

Od Partnerów

W pełni elektryczny Volkswagen ID. Buzz, jest kamieniem milowym marki Volkswagen Samochody Dostawcze w drodze do osiągnięcia założeń strategii „Way to Zero”. To również kolejny krok na drodze do elektryfikacji Grupy Volkswagen. Poszerzanie gamy aut elektrycznych spowodowane jest coraz bardziej rygorystycznymi normami emisji spalin, a także rosnącą świadomością w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc