Aktualności

14 września 2021

Nestlé Winiary laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Od Partnerów

Fabrykę „Winiary” doceniono za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Warto podkreślić, że to pracownicy nominują swoich pracodawców do tej nagrody.

13 września 2021

Veolia i Orange budują miasta przyszłości

Od Partnerów

Grupa Veolia i Orange zadeklarowały wspólną realizację Projektu Smart City. Jego głównym celem jest wsparcie gospodarki energetycznej i wodociągowej poprzez stały, zdalny monitoring pracy sieci ciepłowniczych i wodociągowych oraz wprowadzenie ich inteligentnego opomiarowania.

13 września 2021

Kompania Piwowarska partnerem wydarzenia „Kultura, natura, przyszłość”

Od Partnerów

 16 września 2021 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spotkanie pt. „Kultura, natura, przyszłość”, podsumowujące 30-letnią działalność Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem wydarzenia jest Kompania Piwowarska.

10 września 2021

Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego. Jak się zaangażować?

CSR w Polsce

ASZdziennik, który na co dzień pisze satyryczne treści postawił na naprawdę poważny temat i zorganizował… Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego.

10 września 2021

W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?

Aktualności FOB, CSR w Polsce

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

9 września 2021

VELUX i WWF wspólnie rozpoczynają historyczny projekt regeneracji lasów

Od Partnerów

Właśnie ruszył pierwszy, finansowany przez Grupę VELUX projekt ochrony lasów, stanowiący część 21-letniej współpracy z organizacją WWF. Ma on obniżyć emisję CO2 w Ugandzie o milion ton i tym samym ułatwić krajowi wywiązanie się ze swoich zobowiązań w ramach porozumienia paryskiego.

9 września 2021

CEMEX Polska opublikował Deklarację Środowiskową za 2020 rok

Od Partnerów

EMAS to prestiżowy unijny system ekozarządzania i audytu, który skupia organizacje działające w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. CEMEX Polska uczestniczy w systemie od 2011 roku i z tej okazji już po raz dziesiąty udostępnia Deklarację Środowiskową, która w tym roku obejmuje wszystkie zakłady cementowe firmy.

8 września 2021

Znamy laureatów nagrody głównej 7. edycji ADAMED SmartUP

Od Partnerów

Podczas tegorocznej gali finałowej programu ADAMED SmartUP poznaliśmy dziesięcioro zdobywców nagrody głównej oraz troje stypendystów, którzy zostali wybrani z grona ubiegłorocznych laureatów. Każda z wyróżnionych osób ma inne zainteresowania badawcze i pozaszkolne, ale łączy je z pewnością jedno – pasja do pogłębiania wiedzy o naukach ścisłych i przyrodniczych.

8 września 2021

Biznes chce zielonej kolei

CSR w Polsce

Postępujące zmiany klimatu skłaniają firmy do poszukiwania bardziej ekologicznych form transportu towarów. Emisyjność jest kryterium, które biznes coraz częściej bierze pod uwagę planując łańcuchy logistyczne. Z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Fundacji ProKolej wynika, że to właśnie w transporcie kolejowym przedsiębiorcy z różnych branż upatrują największych szans na ograniczenie śladu węglowego.

6 września 2021

Wyraź swoją opinię nt. standardów emisji CO2 dla nowych samochodów

CSR w Polsce

14 lipca Komisja Europejska, w ramach pakietu „Fit for 55%”, opublikowała projekt rozporządzenia dot. standardów emisji CO2 dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zachęca do wyrażenia opinii na temat tego projektu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc