Aktualności

15 grudnia 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #4]

Aktualności FOB,

Grudzień jak zawsze obfituje w duża liczbę informacji o wolontariacie. W końcu to miesiąc z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W #4 prasówce podsumowujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi. Zapraszamy też do zapoznania się ze „Ściągawką”, którą przygotowaliśmy dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego.

15 grudnia 2021

Różnorodność i inkluzja w miejscu pracy – polskie realia

Aktualności FOB

Diversity IN Check to inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu, której celem jest analiza dojrzałości pracodawców w Polsce w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających organizacji oraz wsparcie pracodawców w prowadzeniu monitoringu własnych strategii, procedur i praktyk z tego obszaru. Dziś ukazał się raport podsumowujący I edycję badania, a już 10 stycznia ruszy nabór do drugiej odsłony projektu. 

15 grudnia 2021

Jakie są perspektywy rozwoju rynku zielonych obligacji w Polsce?

CSR w Polsce, Od Partnerów

Zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem, do 2050 roku Europa ma być pierwszym na świecie kontynentem neutralnym klimatycznie. Sfinansowanie transformacji gospodarki na niskoemisyjną wymaga ogromnych inwestycji, do realizacji których niezbędna będzie aktywizacja zarówno sektora rządowego i samorządowego, jak też prywatnego. Instrumentem wspierającym osiągnięcie założonych celów klimatycznych mogą być zielone obligacje, których rynek rozwija się dynamicznie w ostatnich latach.

14 grudnia 2021

14 grudnia 2021

Akademia Mocy PSE – dawka elektryzującej wiedzy dla mazowieckich uczniów i uczennic

Od Partnerów

Jak powstaje prąd elektryczny? Jak dostarczyć energię elektryczną z elektrowni do Twojego domu? Dlaczego potrzebujemy sieci elektroenergetycznych? Dzięki innowacyjnym zajęciom zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne uczniowie i uczennice klas 7-8 w 24 szkołach na Mazowszu znają już odpowiedzi na te pytania. Najnowszy projekt edukacyjny PSE „Akademia Mocy” pozwolił im poznać w praktyce, co oznaczają podstawowe pojęcia z fizyki i zagadnienia związane z energetyką.

13 grudnia 2021

Badanie PE: światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o połowę. Przeszkodą są zmiany klimatu

CSR na świecie

W ciągu 30 lat światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o ponad połowę. Przeszkodą będą m.in. zmiany klimatu – wynika z badania Biura Analiz Parlamentu Europejskiego.

13 grudnia 2021

„Ekowizyta” nagrodzona w konkursie Złote Spinacze

Od Partnerów

Kampania Polpharmy „Ekowizyta – zadbajmy o dobry klimat” została nagrodzona w prestiżowym i największym w Polsce konkursie PR organizowanym przez Związek Firm Public Relations – Złote Spinacze. Ekowizyta otrzymała brązową statuetkę w kategorii „Issue management i komunikacja kryzysowa”.

12 grudnia 2021

Biuro FOB zamknięte 31 grudnia

Aktualności FOB

W dniu 31 grudnia biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest nieczynne, a wszyscy pracownicy mają w tym czasie urlop. Prosimy o kontakt po weekendzie.

9 grudnia 2021

Na czym polega skuteczny program społeczny fundacji korporacyjnej?

Aktualności FOB

W ramach ostatniego już w tym roku webinarium Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu z cyklu „Eksperckim okiem” Antonina Bojanowska z Fundacji Orange i Monika Kulik z firmy Orange Polska opowiedziały o sposobie na efektywny program społeczny fundacji korporacyjnej.

9 grudnia 2021

Choinki charytatywne Auchan

Od Partnerów

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym Auchan angażuje się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży. W sklepach sieci pojawiają się „charytatywne choinki”, na których dzieci znajdujące się pod opieką lokalnych organizacji mogą zawieszać na kartkach swoje życzenia, informacje o tym czego pragną, co chciałyby dostać w prezencie. Te dziecięce marzenia mogą spełnić klienci i pracownicy sklepów kupując wybrany prezent.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc