Aktualności

31 października 2022

Trwają konsultacje sektorowych ESRS-ów

ESG na świecie

EFRAG ogłosił daty i terminy warsztatów online dotyczących propozycji Sektorowych Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS).

28 października 2022

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #8/2022]

Aktualności FOB,

Witamy w kolejnej prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie. Najważniejsze informacje Wolontariat pracowniczy dla Ukrainy. Raport z badania. Raport jest kontynuacją wyników badania z jesieni 2021 roku pt. „Wolontariat…

27 października 2022

Stena Recycling opiekunem ścieżki „E” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

Stena Recycling dołącza do grona partnerów 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaopiekuje się ścieżką edukacyjną „E” (ang. environment – środowisko). Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie jest bezpłatny.

27 października 2022

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Osborne Clarke będą wspierać firmy w zielonej transformacji i realizacji strategii ESG

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i kancelaria Osborne Clarke nawiązały partnerstwo merytoryczne, którego celem jest wsparcie firm partnerskich FOB w skutecznej odpowiedzi na wyzwania związane z czynnikami ESG, a szczególnie zieloną transformacją i ochroną środowiska. W ramach współpracy zaplanowano m.in. serię spotkań i szkoleń dotyczącą najbardziej aktualnych tematów takich jak unijna taksonomia, dyrektywa CSRD, pakiet Fit for 55. Nie zabraknie też tematyki ładu korporacyjnego i odpowiedzialności społecznej.

26 października 2022

V edycja Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

ESG w Polsce

Tegoroczna, V edycja Forum Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poświęcona jest wyzwaniom związanym z zatrzymaniem wykwalifikowanej kadry. Poruszona zostanie problematyka dobrostanu psychicznego pracowników w dobie kryzysu wywołanego pandemią i wojną, prowadzącego do utrwalania przewlekłych czynników stresogennych. Nie zabraknie także tematyki związanej z z tw. lifelong learning.

25 października 2022

11. Forum Inicjowania Rozwoju. Forum Wolontariatu Pracowniczego

ESG w Polsce

8 listopada 2022 w ramach corocznej, największej na Pomorzu międzysektorowej konferencji Forum Inicjowania Rozwoju, odbędzie się Forum Wolontariatu Pracowniczego. Podczas wydarzenia lokalny biznes, samorząd i organizacje pozarządowe dyskutować będą na temat wolontariatu jako narzędzia mającego wpływ m.in. na globalne wyzwania wynikające z Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum jest istotną częścią obchodów dla Gdańska i Pomorza, jako Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

24 października 2022

Znamy laureatki i laureatów 13. edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

ESG w Polsce

Joanna Jabłczyńska, Mateusz Janicki, Anna Lewandowska, Anita Sokołowska, Milena Suszyńska, Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona to laureaci_tki 13. edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Nagrodę specjalną Gwiazdę Dobroczynności magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Marta Manowska, a Honorową Gwiazdę Dobroczynności odebrała Maja Ostaszewska. W tym roku podwójnym laureatem został Marcin Bosak. Aktor otrzymał Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu
i nagrodę w kategorii „Zdrowie”. Wręczenie nagród odbyło się podczas Wieczoru Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności 22 października w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

24 października 2022

European SDG Summit w liczbach

ESG na świecie

CSR Europe poinformowało o dużym sukcesie organizacyjnym ostatniej edycji SDG Summit.

24 października 2022

„Lider_ka musi wywierać wpływ”. Chapter Zero Poland na PRECOP 27 w Katowicach

Aktualności FOB

Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji PRECOP 27 było organizowane w ramach programu Chapter Zero Poland spotkanie „Liderzy i liderki biznesu wobec bierności klimatycznej”.

21 października 2022

Pozostało nam tylko 31% „żyjącej planety”. Zobacz Living Planet Report 2022

ESG na świecie

WWF przygotowuje raport Living Planet Report co dwa lata, wykorzystując informacje od wiodących ekspertów i innych organizacji. Jest to swojego rodzaju kontrola stanu zdrowia planety, która obrazuje, jak radzi sobie świat przyrody, jakie stoją przed nim zagrożenia oraz co to oznacza dla człowieka.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc