Aktualności

1 czerwca 2023

Znamy zwycięzców 26. edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

ESG w Polsce

Aż 12 firm odebrało nagrody w Konkursie o tytuł „Dobroczyńca Roku”. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla społecznie odpowiedzialnych firm trafiło w tym roku m.in. do Allegro.pl, ERGO Hestii, Orange Polska, Banku Gospodarstwa Krajowego, Nationale-Nederlanden, Fundacji Biedronki oraz artysty Wojciecha Brewki.

1 czerwca 2023

A Caucus to Forge Alliances for Just Transition. The CSR Europe Conference Paves the Way for a Social Green Deal

ESG na świecie

The CSR Europe Conference 2023, themed „A Caucus to Forge Alliances for Just Transition,” is poised to bring together European policymakers, business leaders, and key stakeholders to foster alliances that drive an inclusive approach to the green and digital transition.

31 maja 2023

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #5/2023]

Aktualności FOB,

Witamy w prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie. 

31 maja 2023

Biznes i nauka łączą siły przy budowie małego atomu

Od Partnerów

ORLEN Synthos Green Energy oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz uruchomią Europejskie Centrum Kształcenia Kadr dla Energetyki Jądrowej. Równolegle kolejne uczelnie przyłączają się do porozumienia o współpracy przy kształceniu kadr w tym obszarze. Wszystkie te inicjatywy pozwolą w perspektywie kilku lat rozwijać w Polsce energetykę jądrową w oparciu o własną, wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierów oraz naukowców.

31 maja 2023

Kolejne uznania dla inicjatyw Banku BNP Paribas w obszarze DEI

Od Partnerów

Bank BNP Paribas od lat wyróżnia się dążeniem do budowania społeczeństwa wolnego od uprzedzeń i stereotypów. Zaangażowanie banku zostało niedawno kilkukrotnie docenione. Miesięcznik „MyCompany” przyznał bankowi tytuł Marka Godna Zaufania, Forbes wyróżnił go w rankingu „Firma przyjazna tacie na etacie”. Bank znalazł się też na liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzywnością w Polsce – Diversity IN Check 2023. 

30 maja 2023

Wolontariat pracowniczy dla postpandemicznego świata. Druga część globalnego raportu już opublikowana

Aktualności FOB,

International Association for Volunteer Effort (IAVE) opublikowało drugą część raportu „Corporate Volunteering for a Post-Pandemic World – The State of Health of Corporate Volunteering”, w którym wolontariat pracowniczy w Polsce został uwzględniony we własnym rozdziale.

30 maja 2023

Henkel Polska powrócił z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Warszawie

Od Partnerów

Henkel Polska kontynuuje autorski międzynarodowy program edukacyjny pod nazwą Świat Młodych Badaczy, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi. W ramach tegorocznej edycji odbyły się warsztaty w rejonie Dzierżoniowa i Stąporkowa, gdzie znajdują się fabryki Henkla. Uczestniczyło w nich ponad 820 dzieci. Na przełomie maja i czerwca projekt gości w warszawskich szkołach i okolicznych miejscowościach – udział weźmie 15 placówek i ponad 400 uczniów.

30 maja 2023

Santander Bank Polska ponownie wśród liderów rankingu Złoty Bank

Od Partnerów

Santander Bank Polska zdobył III miejsce w kategorii „Złoty Bank – najlepsza wielokanałowa jakość obsługi” w rankingu „Złoty Bankier 2023”. Nagrodzono także konto osobiste, kredyt gotówkowy i kartę płatniczą banku.

30 maja 2023

Kaufland zachęca do odpowiedzialnych wyborów zakupowych, wydając specjalny katalog zrównoważonych produktów

Od Partnerów

Nawet 78% konsumentów deklaruje, że uzasadnia wybór detalisty od dostępności zrównoważonych produktów. Dane rynkowe potwierdzają, że klienci coraz częściej sięgają po artykuły wytworzone z poszanowaniem środowiska. Jedną z barier jest brak wiedzy, gdzie szukać tego typu produktów. Kaufland w najnowszym katalogu przybliża konsumentom ofertę zrównoważonych artykułów, zachęcając do odpowiedzialnych wyborów zakupowych.

30 maja 2023

Cemex Polska ponownie wśród liderów zarządzania różnorodnością

Od Partnerów

Cemex Polska dąży do stwarzania różnorodnego środowiska pracy, cechującego się możliwością doskonalenia i rozwoju rozmaitych grup pracowników. Po raz kolejny działania firmy zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynujące w Polsce Kartę Różnorodności. Cemex znalazł się na liście 36 najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji przedsiębiorstw w Polsce, ogłoszonej 25 maja podczas gali finałowej Miesiąca Różnorodności.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc