Aktualności

20 grudnia 2021

Konkurs na EKOsweter w ING

Od Partnerów

ING Bank Śląski zachęca do świątecznej, kreatywnej zabawy w duchu zero waste. W konkursie na EKOsweter do wygrania atrakcyjne nagrody.

20 grudnia 2021

Unijne fundusze mają wspierać wodór oraz wychwytywanie i składowanie CO2

CSR na świecie

Zaktualizowane zasady wyboru projektów energetycznych, które otrzymają wsparcie UE, zostały w środę nieformalnie uzgodnione przez posłów do PE i słoweńską prezydencję Rady UE. Fundusze unijne mają wspierać wodór, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla. Według ustaleń, do finansowania unijnego nie będą już kwalifikować się projekty bazujące na gazie ziemnym.

20 grudnia 2021

Liczba osób potrzebujących pomocy humanitarnej na świecie wzrośnie w 2022 r. do 274 mln

CSR na świecie

Liczba osób potrzebujących pomocy humanitarnej na całym świecie wzrośnie w 2022 r. do 274 mln, czyli o prawie dwie trzecie w porównaniu z 2020 r. Obecnie kryzysy humanitarne trwają średnio ponad dziewięć lat. Pomoc jest często niewystarczająca – wskazano w raporcie Think Tanku Parlamentu Europejskiego.

20 grudnia 2021

Orange Polska na półmetku realizacji celów klimatycznych na 2025 r.

Od Partnerów

Postęp technologiczny nie może odbywać się kosztem środowiska. Dlatego też Orange Polska podpisał nową długoterminową umowę PPA dotyczącą zakupu energii odnawialnej w Polsce. ENERTRAG zbuduje na potrzeby operatora kolejną lądową farmę wiatrową. Łącznie z już zabezpieczonymi dostawami czystej energii, nowa instalacja pozwoli na zaspokojenie 30% zapotrzebowania energetycznego Orange Polska.

20 grudnia 2021

Dołącz do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i działaj z nami na rzecz realnej zmiany!

Aktualności FOB

Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowiska: koordynator_ka projektów lub menedżer_ka projektów w obszarze odpowiedzialnego biznesu/zrównoważonego rozwoju/ESG. Ogłoszenie kierujemy do osób szukających możliwości wykorzystania swojego potencjału w organizacji ściśle współpracującej z biznesem, administracją publiczną i samorządową oraz  trzecim sektorem.

17 grudnia 2021

Wyniki VI edycji badania „CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Aktualności FOB

Jak wynika z najnowszej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, 2/3 firm dostrzega wpływ zjawisk wynikających ze zmian klimatu na bieżącą działalność, a 77% przedsiębiorstw już teraz stara się im zapobiegać. Zaangażowanie w ochronę środowiska od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców, choć nadal najczęściej firmy podejmują działania skierowane wobec swoich pracowników. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

16 grudnia 2021

Mikołajkowy konwój Fundacji Amicis i OSP Amica

Od Partnerów

Do ponad trzystu dzieci z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego przyjechał w tym tygodniu z wielkimi paczkami Mikołaj z Fundacji Amicis. Pomimo śnieżnych widoków za oknami, pod drzwi przedszkoli dotarł nie na płozach, lecz na… zimówkach, bo prezenty przywieźli swoim wozem bojowym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Amica, którzy co roku włączają się w akcję fundacji.

16 grudnia 2021

40 pustułek opuściło cementownie CEMEX w 2021 roku

Od Partnerów

Troska o środowisko naturalne i bioróżnorodność jest ważnym elementem strategii CEMEX Polska. Właśnie dlatego firma w swoich cementowniach w Chełmie i Rudnikach, na terenie których stwierdzono obecność pustułki, prowadzi projekt wspierający populację tego chronionego gatunku. Po zakończonym sezonie 2021, CEMEX dzieli się wynikami prac pod okiem doświadczonych ornitologów.

16 grudnia 2021

Pepco wysyła świąteczne życzenia z przesłaniem

Od Partnerów

To już świąteczna tradycja w Pepco – korporacyjne upominki świąteczne dla pracowników i partnerów biznesowych zastąpiło dzielenie się dobrem z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Na świątecznych kartkach firma wraz z życzeniami informuje o przekazaniu wsparcia finansowego na stypendia dla zdolnej młodzieży.

15 grudnia 2021

Trwa kampania Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

“Liderki i Liderzy dla Klimatu. 8 zasad skutecznego nadzoru korporacyjnego” to hasło kampanii informacyjno – edukacyjnej Chapter Zero Poland. Jej celem jest zaproszenie osób zasiadających w strukturach nadzorczych i zarządczych spółek do aktywnego udziału w programie. Nadrzędną rolę w kampanii pełni również edukacja i zwiększanie świadomości w zakresie kryzysu klimatycznego.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc