Aktualności

10 listopada 2022

COP27. Na co biznes powinien zwrócić szczególną uwagę?

Aktualności FOB, ESG na świecie

Od 6 do 18 listopada w Szarm el-Szejk odbędzie się szczyt COP27 gromadzący strony Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Gospodarzem konferencji będzie Egipt, który sprawuje przewodnictwo w COP27. Podczas szczytu szczególny nacisk będzie położony na przejście od negocjacji i planowania do realizacji ambitnych działań proklimatycznych. Specjalny briefing dla zarządów i rad nadzorczych przygotowała Climate Governance Initiative, której polską odsłonę – Chapter Zero Poland – koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

9 listopada 2022

Ponad 6 000 przeszkolonych uczniów przez pierwszy rok działalności Centrum ElektroEkologii

Od Partnerów

Oficjalne dane wskazują, że w 2021 r. wytworzono aż 57 mln ton elektrośmieci[1], jednak temat recyklingu elektroodpadów wciąż pojawia się zbyt rzadko w debacie publicznej. Znacznie częściej poruszany jest temat szkodliwego wpływu plastiku na środowisko i zdrowie człowieka, mówi się o…

8 listopada 2022

Raport „Naprawiacze świata” już dostępny

Od Partnerów

Aż 52% Polaków deklaruje, że chciałoby wdrożyć w swoim życiu zasady zero-waste (bez generowania odpadów), jednak wielu z nich (28%) dostrzega przeszkody w postaci braku wsparcia systemowego. Jedna czwarta badanych zwraca uwagę na wysoki koszt takiego życia oraz brak wystarczającej wiedzy na ten temat. Badania na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie mieszkańców kraju zostały przeprowadzone na zlecenie Fundacji Veolii Polska. 

8 listopada 2022

WEBINAR: Jak efektywnie mierzyć zarządzanie różnorodnością w organizacji?

Aktualności FOB,

Zapraszamy na otwarty webinar dotyczący mierzenia i raportowania zarządzania różnorodnością w organizacji. Marzena Strzelczak i Adrianna Lepka opowiedzą o narzędziu Diversity IN Check umożliwiającemu diagnozę dojrzałości pracodawców w obszarach DEI. Webinar odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 11:00.

7 listopada 2022

Jesteśmy bardziej świadomi środowiskowo, ale niechętni do osobistych wyrzeczeń

Od Partnerów

Aż 80 proc. badanych Polaków uważa, że stan, w jakim znalazła się nasza planeta, jest poważny i wymaga natychmiastowych działań. Niemal połowa z nas jest w stanie zapłacić więcej za produkt lub usługę, która mniej negatywnie wpływa na klimat i środowisko, a prawie 70 proc. wierzy, że niektóre działania na rzecz środowiska pozwalają na realną oszczędność pieniędzy – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie banku Credit Agricole.

3 listopada 2022

Rusza I edycja Business for the Future

ESG w Polsce

Już 17 listopada odbędzie się pierwsza edycja konferencji Business for the Future. Całodzienne wydarzenie jest poświęcone kluczowemu dziś tematowi zrównoważonego rozwoju zgodnie z zasadami CSR i ESG. To wydarzenie dla wszystkich przedsiębiorców i liderów, którym nieobca jest troska o środowisko naturalne i ład społeczny. Patronem konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 listopada 2022

52% badanych chce wdrożyć zasady zero waste w swoim życiu

Od Partnerów

Czy rozumiemy potrzebę zmiany własnych nawyków i zachowań w obliczu zmian klimatu? Jakie działania chętnie podejmujemy, aby miasta były bardziej przyjazne  a my w nich bardziej szczęśliwi? Co nas powstrzymuje przed większym aktywnością?  Z najnowszego badania dotyczącego trendów ekologicznych w miastach, przeprowadzonego  na zlecenie Fundacji Veolia Polska wynika, że ponad połowa z nas (52%  badanych) chciałaby wdrożyć zasady zero waste w swoim życiu. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę  z barier: dla 28% respondentów główną przeszkodą jest brak wsparcia systemowego, 25% czuje, że brak im kompetencji czy wiedzy. 

3 listopada 2022

Dołącz do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i działaj z nami na rzecz realnej zmiany

Aktualności FOB

Poszukujemy osób, które razem z nami będą chciały działać na rzecz realnych zmian. Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko: koordynator_ka promocji i komunikacji.

2 listopada 2022

Allegro opiekunem ścieżki „G” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

Allegro dołącza do grona partnerów 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaopiekuje się ścieżką edukacyjną „G” (ang. governance – ład korporacyjny). Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie jest bezpłatny.

31 października 2022

Dlaczego warto wykorzystać dynię także po Halloween?

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy zachęca konsumentów_ki do świadomego wykorzystywania dyni także po Halloween, co pozwoli ograniczyć degradację środowiska.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc