Aktualności

21 października 2021

Europarlament wzywa Radę Europejską do zmierzenia się z kryzysem cen energii

CSR na świecie

Europarlament naciska na Radę Europejską, by ta podczas najbliższego szczytu UE zmierzyła się z kryzysem cen energii.

21 października 2021

Rusza pierwsze w Europie Centrum ElektroEkologii

Od Partnerów

Recykling elektrośmieci to temat, który wciąż budzi wiele wątpliwości. Dlatego, odpowiadając na to wyzwanie, w Warszawie powstało pierwsze miejsce w Europie, którego misją jest edukacja z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Centrum ElektroEkologii będzie zachęcać młode pokolenie do inicjowania i utrwalania proekologicznych zachowań.

20 października 2021

Wszystko zaczyna się od… zbyt dużych zakupów

Od Partnerów

Co roku na świecie marnuje się 931 mln ton żywności, z czego 61% wyrzucanych jest w gospodarstwach domowych. Nad Wisłą w każdej sekundzie pozbywamy się 150 kg jedzenia. Tymczasem skalę marnotrawstwa można zmniejszyć nie tylko z korzyścią dla planety, ale też dla dobra własnego portfela i… podniebienia – przekonuje marka Winiary w swoim programie walki przeciwko wyrzucaniu jedzenia. Obchodzony 16 października Światowy Dzień Żywności może stać się sygnałem do realnych i długofalowych zmian.

20 października 2021

Coca-Cola HBC zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności do roku 2040

Od Partnerów

Coca-Cola HBC ogłosiła zobowiązanie, w ramach którego ma osiągnąć zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Obowiązujący cel działań oznaczać będzie redukcję emisji w całym łańcuchu wartości.

19 października 2021

Z szacunku do kultury i jej odbiorców. Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Od Partnerów

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

19 października 2021

Konkurs Power Concrete z wygraną pracowników CEMEX

Od Partnerów

Dużym sukcesem zespołów CEMEX Infrastruktura oraz CEMEX Polska zakończył się konkursu Power Concrete, organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Zespoły CEMEX zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce w finale wydarzenia. Wyniki ogłoszone zostały podczas XI Konferencji Dni Betonu w Wiśle.

19 października 2021

Solidarność społeczna, edukacja i kultura. Fundacja BNP Paribas działa już od 15 lat

Od Partnerów

Ponad 1300 beneficjentów programów stypendialnych i blisko 100 tysięcy godzin przeznaczonych na społeczne działania przez bankowych wolontariuszy, to bilans inicjatyw przeprowadzonych i wspieranych przez Fundację BNP Paribas w czasie jej 15-letniej działalności. Organizacja stawia sobie za cel przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wyrównywanie szans edukacyjnych i dostępu do kultury. Odpowiedzialne inwestowanie w ludzi i projekty traktuje jako drogę do budowania obywatelskiego społeczeństwa.

19 października 2021

IKEA podsumowuje rok, w którym stale zyskuje na znaczeniu jakość domowego życia

Od Partnerów

IKEA podsumowuje rok, w którym stale zyskuje na znaczeniu jakość domowego życia

19 października 2021

#łączynastocodobre

Od Partnerów

Z okazji Światowego Dnia Żywności Fundacja Auchan ogłosiła pierwszy, międzynarodowy nabór projektów, pod hasłem #łączynastocodobre. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać innowacyjne projekty na rzecz dostępu do zdrowej żywności, która jest jednocześnie czynnikiem wzmacniania więzi społecznych.

19 października 2021

ING nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report” 2020

Od Partnerów

ING Bank Śląski został wyróżniony czwarty rok z rzędu za raport roczny. Bank otrzymał nagrodę The Best of the Best za modelowe raportowanie finansowe. Dodatkowo otrzymał wyróżnienie za najlepsze Sprawozdanie Zarządu z działalności, w kategorii banki i instytucje finansowe.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc