Aktualności

4 kwietnia 2023

Santander Bank Polska laureatem konkursu Celent Model Bank Awards 2023

Od Partnerów

Bank został doceniony za zaangażowanie społeczne i korporacyjne czeki BLIK, które pomogły w trakcie kryzysu uchodźczego.

4 kwietnia 2023

Ponad 660 tys. zł w zbiórce ING dla Turcji i Syrii

Od Partnerów

W zbiórce na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii,  zorganizowanej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom i ING Hubs Poland, zebrano aż 667.322,46 zł. Pieniądze trafią do UNICEF Poland – organizacji, która pomaga zapewnić bezpieczne schronienie, żywność i opiekę medyczną rodzinom z dziećmi na zniszczonych obszarach.

3 kwietnia 2023

Partnerzy FOB wśród laureatów 9. edycji konkursu najbardziej etycznych firm w Polsce

Od Partnerów

Wśród laureatów konkursu „Etyczna Firma”, organizowanego przez Puls Biznesu, znalazło się aż dziewięć firm należących do grona Partnerów Strategicznych FOB. Konkurs wyróżnia organizacje, które kierują się normami etycznymi, podejmują działania na rzecz społeczeństwa oraz dbają o dobre relacje wewnątrz firmy.

30 marca 2023

Business networks call for robust Nature Restoration Law to align EU’s nature and climate ambitions

Aktualności FOB, ESG na świecie

Over ten business networks have written a letter to the European Parliament’s Environment, Agriculture and Fisheries Committees urging them to align the EU’s nature and climate agendas through ensuring a robust, coherent and ambitious Nature Restoration Law.

24 marca 2023

FOB i Chapter Zero Poland partnerem konferencji „Re-energising the European transition” (28.03, Warszawa)

Aktualności FOB, ESG w Polsce

Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach działań programu Chapter Zero Poland, zostało partnerem wydarzenia „Re-energising the European transition”. To jednodniowe wydarzenie skupiające się na zrównoważonym rozwoju w praktyce zarówno dla sektora finansowego jak i biznesowego odbędzie się 28 marca w Warszawie. Gośćmi spotkania będą przedstawiciele i przedstawicielki sektora publicznego i prywatnego, środowisk akademickich i innych istotnych dziedzin. 

23 marca 2023

Walencja stolicą szkolnictwa wyższego podczas V Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia

Od Partnerów

Prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z 14 krajów oraz wybitne osobistości polityki i biznesu z całego świata spotkają się w Walencji w dniach 8-10 maja. V Międzynarodowe Spotkanie Rektorów Universia będzie przebiegać pod hasłem „Uniwersytet a społeczeństwo” i zapewni Walencji trwałe miejsce na mapie szkolnictwa wyższego.

23 marca 2023

Doniczki z fusów z kawy, wieczny las i hotele dla owadów. Bank BNP Paribas podsumowuje swoje wewnętrzne działania na rzecz środowiska w 2022 r.

Ponad 1,3 tony fusów z biurowej kawy posłuży do wyprodukowania przedmiotów wielorazowego użytku przez EcoBean. To jeden z przykładów ekologicznych inicjatyw wdrożonych w  Banku BNP Paribas w ubiegłym roku. Głównymi ideami przyświecającymi działaniom banku na rzecz środowiska naturalnego było wspieranie gospodarki obiegu zamkniętego i bioróżnorodności poprzez wartościowe partnerstwa, eko-usprawnienia w codziennym funkcjonowaniu firmy, eko-wolontariat oraz – w sposób szczególny – akcje edukacyjne, budujące proekologiczne postawy.

23 marca 2023

Znamy laureatów i laureatki Konkursu wiedzy o CSR i ESG 2022/2023

Aktualności FOB,

17 marca 2023 r. w formie spotkania online odbył się finał 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR i ESG. Dwie finalistki i dwóch finalistów przedstawiło prezentację na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. W składzie jury konkursu znalazły się przedstawicielki: biznesu, środowiska akademickiego oraz trzeciego sektora.

23 marca 2023

Czy doczekamy się wspólnych unijnych kryteriów zwalczania greenwashingu?

ESG na świecie

Komisja Europejska zaproponowała właśnie wprowadzenie wspólnych kryteriów zwalczania pseudoekologicznego marketingu i wprowadzających w błąd twierdzeń dotyczących ekologiczności.

22 marca 2023

Międzynarodowy Dzień Foki. Zwierzęta uchwycone na poruszającym filmie

Od Partnerów

22 marca przypada wyjątkowe święto. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Foki. W Morzu Bałtyckim spotkamy trzy gatunki: szarą, pospolitą oraz obrączkowaną. Ich los stoi niestety pod znakiem zapytania, zagrożony przez działalność człowieka. To właśnie tym zwierzętom, tak ważnym dla krajobrazu Bałtyku, poświęcony został poruszający film z serii SopotSpot, przygotowany przez ERGO Hestię.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc