Aktualności

1 grudnia 2021

Raben posadził ponad 13 000 drzew w Parku Narodowym Gór Stołowych

Od Partnerów

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – z taką statystyką Grupa Raben zamyka rok 2021.

1 grudnia 2021

Papierowy zapał. Czy trendy proeko zmieniają rynek opakowań w Polsce?

Stopniowy powrót do nastrojów sprzed pandemii może zwiastować, że na znaczeniu ponownie zyskają postawy i zachowania prośrodowiskowe. Wzrost świadomości ekologicznej był przed pandemią jednym z najważniejszych globalnych trendów konsumenckich. Wiele wskazuje na to, że niebawem znów stanie się istotnym czynnikiem wpływającym na codzienne wybory klientów. Tymczasem polski rynek opakowań zdaje się nie odczuwać tych zmian. Być może papierowa rewolucja dopiero przed nami.

1 grudnia 2021

Sklepy Carrefour dołączają do ogólnopolskiej przedświątecznej zbiórki żywności Caritas

Od Partnerów

Trzydzieści hiper- i supermarketów Carrefour z całej Polski, w najbliższy piątek i sobotę (3-4 grudnia), we współpracy z lokalnymi diecezjami i archidiecezjami Caritas, zorganizuje przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. To okazja, aby podarować osobom potrzebującym i w trudnej sytuacji życiowej, najpotrzebniejsze produkty żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia.

1 grudnia 2021

Małe kroki w wielkiej sprawie. Poznaj moc butelki zwrotnej

Od Partnerów

Jednym z postanowień niedawnego szczytu COP26 jest zaprzestania wycinki lasów do 2030 roku. Głowy ponad stu państw, na terytorium których znajduje się 85% globalnego drzewostanu, zobowiązały się, że za 10 lat całkowicie zaprzestaną wylesiania.

30 listopada 2021

Czy należy porzucić technologię?

Aktualności FOB

Czy należy porzucić technologię i uciec tam, gdzie nie ma zasięgu, aby zadbać o swoje cyfrowe samopoczucie? O tym rozmawialiśmy podczas spotkania online z Magdaleną Olborską z firmy Samsung. Webinar o cyfrowym dobrostanie odbył się w ramach Programu Partnerstwa FOB.

30 listopada 2021

See&Say dla NGOs – sektor kreatywny na rzecz organizacji pozarządowych

SAR i Klub Twórców Reklamy – inicjatorzy projektu See&Say skierowanego do młodych twórców zorganizują warsztaty, których celem będzie wsparcie polskich organizacji pozarządowych. Uczestnicy – przedstawiciele partnerskich agencji, m. in: VMLY&R, 180heartbeats + Jung von Matt, BBDO – opracują projekty dla wybranych NGO’s podczas 3-dniowego warsztatu w dniach 10-12 grudnia.  Akcji patronuje OdpowiedzialnyBiznes.pl.

30 listopada 2021

Stanowisko CGI wobec paktu klimatycznego z Glasgow

Szczyt COP26 już za nami. Climate Governance Initiative spogląda wstecz na te dwa tygodnie obrad z mieszaniną nadziei i ulgi, ale także z żalem, że nie wykorzystano wszystkich możliwości. CGI ponownie podkreśla, że jej członkowie i członkinie z  kadry nadzorczej i zarządczej przedsiębiorstw są zdecydowani, by wnieść wkład w sprostanie przyszłym wyzwaniom. Podczas gdy przedstawiciele rządów krajowych starają się dojść do porozumienia, świat biznesu zaczyna działać.

30 listopada 2021

Zostań wystawcą 9. Targów CSR I 25.05.2022 – do końca roku zniżka 10%

Aktualności FOB

Targi CSR to największe wydarzenie w Polsce poruszające temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w konwencji targowej. Daje możliwość prezentacji działań społecznych i środowiskowych oraz dotarcia do szerokiego grona interesariuszy. Wystawcy, którzy zgłoszą się do 31 grudnia 2021 roku, otrzymają 10% zniżki.

25 listopada 2021

Siemens liderem zrównoważonego rozwoju według Dow Jones

Od Partnerów

W rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) firma Siemens zajęła pierwsze miejsce wśród 45 firm ze swojej grupy branżowej. DJSI to uznany na całym świecie ranking dotyczący działania w duchu zrównoważonego rozwoju. Jest on przygotowywany corocznie przez agencję ratingową Standard & Poor’s w imieniu operatora amerykańskiego indeksu Dow Jones. Firma Siemens uczestniczy w rankingu co roku, począwszy od roku 1999, kiedy to DJSI opublikowano po raz pierwszy.

25 listopada 2021

Nowe technologie zdominują rynek pracy

Od Partnerów

Z ankiety przeprowadzonej przez Fundację Adamed wśród młodzieży w wieku 14-19 lat wynika, że w następnej dekadzie najbardziej cenione na rynku pracy będą znajomość nowych technologii, wiedza z obszaru IT oraz kompetencje STEM, czyli z zakresu nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc