Aktualności

3 grudnia 2021

Wolontariat pracowniczy Henkel Polska rośnie w siłę

Od Partnerów

Firma podsumowała, że od 2020 r. polscy pracownicy złożyli 336 projektów na rzecz lokalnych społeczności na łączną kwotę ponad 3,9 mln złotych.

3 grudnia 2021

CEMEX Polska partnerem strategicznym programu „Builder for The Young Architects”

Od Partnerów

Rozpoczęła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Builder for The Young Architects”. Na przyszłych architektów czekają m.in.: wykłady, spotkania z przedstawicielami branży budowlanej, a także konkurs pt. „Wyzwanie młodego architekta”. Partnerem strategicznym programu, realizowanego przez Builder Polska i Stowarzyszenie Architektów Polskich, jest CEMEX Polska. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

3 grudnia 2021

Recyklomat w piaseczyńskim Auchan

Od Partnerów

Firmy PepsiCo Polska oraz francuska sieć hipermarketów Auchan w ramach wspólnego partnerstwa na rzecz ochrony środowiska postawiły urządzenie do odzysku jednorazowych opakowań po napojach – plastikowych butelek oraz nakrętek z tworzywa sztucznego.

3 grudnia 2021

Od przyszłego roku producentom będą grozić kary za niewłaściwe oznaczanie żywności „bio” i „eko”

CSR w Polsce

Od 2022 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dotyczące produkcji i certyfikacji wyrobów ekologicznych. Producenci będą musieli się liczyć z karami za niewłaściwe użycie oznaczeń „bio” lub „eko”, wprowadzanie konsumentów_ek w błąd i fałszywe stylizowanie swoich wyrobów na ekologiczne.

3 grudnia 2021

Katastrofy klimatyczne wywołują ponad trzykrotnie więcej przesiedleń niż konflikty

CSR na świecie

Od 2008 r. ponad 318 mln ludzi na całym świecie zostało „uchodźcami klimatycznymi”; odpowiada to populacji Australii przesiedlanej co roku – wynika ze statystyk Centrum Monitorowania Przemieszczeń Wewnętrznych (IDMC).

2 grudnia 2021

Biedronka łączy seniorów i młodych w ramach Smaków Pokoleń

Od Partnerów

Sieć Biedronka oraz Fundacja Biedronki zacieśniły współpracę ze Zwolnionymi z Teorii – inicjatywą edukacyjną, w ramach której studenci i licealiści realizują projekty społeczne. Biedronka pomoże połączyć młodych ambitnych ludzi z seniorami w przedsięwzięciu poświęconym tematyce odżywiania.

2 grudnia 2021

Stena Recycling przeznaczy 100 milionów złotych na inwestycje w Polsce

Od Partnerów

Obecnie firma inwestuje w proces odzyskiwania baterii i akumulatorów z samochodów oraz wszelkich urządzeń elektronicznych.

2 grudnia 2021

ESG Book. Nowe cyfrowe źródło informacji o zrównoważonym rozwoju

CSR na świecie

W koalicji wspierającej ESG Book jest m.in. Climate Governance Initiative, skupiająca realizowane na całym świecie programy rozwoju kompetencji rad nadzorczych i zarządów w zakresie zmian klimatu, w tym Chapter Zero Poland koordynowane w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2 grudnia 2021

Podsumowanie 10. Forum Inicjowania Rozwoju

24 listopada br. odbyła się konferencja Forum Inicjowania Rozwoju (FIR) organizowana przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION (FIR UPF). Jubileuszową edycję zrealizowano pod hasłem „Klimat do zmiany. Planeta. Partnerstwo. Przywództwo”. Poruszono istotne zagadnienia w zakresie wyzwań społecznych i ekologicznych. Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

1 grudnia 2021

Carrefour Polska z tytułem „Pracodawca Godny Zaufania”

Od Partnerów

Podczas gali XI edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” sieć Carrefour Polska została nagrodzona w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym. Wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” miało miejsce w siedzibie KIG w Warszawie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc