Aktualności

14 grudnia 2021

Akademia Mocy PSE – dawka elektryzującej wiedzy dla mazowieckich uczniów i uczennic

Od Partnerów

Jak powstaje prąd elektryczny? Jak dostarczyć energię elektryczną z elektrowni do Twojego domu? Dlaczego potrzebujemy sieci elektroenergetycznych? Dzięki innowacyjnym zajęciom zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne uczniowie i uczennice klas 7-8 w 24 szkołach na Mazowszu znają już odpowiedzi na te pytania. Najnowszy projekt edukacyjny PSE „Akademia Mocy” pozwolił im poznać w praktyce, co oznaczają podstawowe pojęcia z fizyki i zagadnienia związane z energetyką.

13 grudnia 2021

Badanie PE: światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o połowę. Przeszkodą są zmiany klimatu

CSR na świecie

W ciągu 30 lat światowa produkcja żywności musi zwiększyć się o ponad połowę. Przeszkodą będą m.in. zmiany klimatu – wynika z badania Biura Analiz Parlamentu Europejskiego.

13 grudnia 2021

„Ekowizyta” nagrodzona w konkursie Złote Spinacze

Od Partnerów

Kampania Polpharmy „Ekowizyta – zadbajmy o dobry klimat” została nagrodzona w prestiżowym i największym w Polsce konkursie PR organizowanym przez Związek Firm Public Relations – Złote Spinacze. Ekowizyta otrzymała brązową statuetkę w kategorii „Issue management i komunikacja kryzysowa”.

12 grudnia 2021

Biuro FOB zamknięte 31 grudnia

Aktualności FOB

W dniu 31 grudnia biuro Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest nieczynne, a wszyscy pracownicy mają w tym czasie urlop. Prosimy o kontakt po weekendzie.

9 grudnia 2021

Na czym polega skuteczny program społeczny fundacji korporacyjnej?

Aktualności FOB

W ramach ostatniego już w tym roku webinarium Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu z cyklu „Eksperckim okiem” Antonina Bojanowska z Fundacji Orange i Monika Kulik z firmy Orange Polska opowiedziały o sposobie na efektywny program społeczny fundacji korporacyjnej.

9 grudnia 2021

Choinki charytatywne Auchan

Od Partnerów

Już po raz kolejny w okresie przedświątecznym Auchan angażuje się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży. W sklepach sieci pojawiają się „charytatywne choinki”, na których dzieci znajdujące się pod opieką lokalnych organizacji mogą zawieszać na kartkach swoje życzenia, informacje o tym czego pragną, co chciałyby dostać w prezencie. Te dziecięce marzenia mogą spełnić klienci i pracownicy sklepów kupując wybrany prezent.

8 grudnia 2021

Program edukacyjny „Lekcja:Enter”

Od Partnerów

Projekt „Lekcja:Enter” jest jednym z największych programów edukacji cyfrowej w Polsce. Jest on kierowany do nauczycielek i nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dotychczas w jego ramach, szkolenia rozpoczęło już ponad 35 tys. nauczycieli, a docelowo skorzysta z nich ponad 75 tys.

8 grudnia 2021

Rachunek za prąd z OZE w 2030 r. może być o 500 zł niższy niż rachunek za energię z węgla

CSR w Polsce

Rachunki za prąd wzrosną o ponad 800 zł, czyli prawie 50% do 2030 roku, jeśli Polska będzie nadal produkować energię z węgla, wynika z najnowszego raportu Fundacji Instrat. Jeśli jednak energia elektryczna pochodziłaby głównie z wiatru i słońca, opłaty wzrosłyby w tym czasie zaledwie o 300 zł rocznie, pomimo większych inwestycji w sieć.

7 grudnia 2021

„Walka o klimat” – nowy dodatek tematyczny „Rzeczpospolitej”

CSR w Polsce

30 listopada wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się dodatek tematyczny pt. „Walka o klimat”, traktujący m.in. o problematyce skutków zmian klimatu. Tegoroczna edycja poświęcona jest szczególnie nowej architekturze energetyki. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje wydawnictwu.

7 grudnia 2021

Science-based targets. Jak wdrożyć je w organizacji?

Aktualności FOB

W ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbył się kolejny webinar o tematyce związanej z Science-Based Targets – celami klimatycznymi wyznaczanymi w oparciu o wiedzę naukową. Gościem specjalnym był Tomasz Gasiński, ekspert firmy Deloitte.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc