Aktualności

25 kwietnia 2019

Enea i CCC wsparły projekt Shoebox

Od Partnerów

Z okazji dnia Kobiet grupa Enea postanowiła wesprzeć inicjatywę Shoebox polegającą na publicznej zbiórce na rzecz kobiet w potrzebie. W całej firmie udało się zebrać 665 sztuk różnych kosmetyków czyli prawie 100 kg produktów. 

25 kwietnia 2019

Biedronka i PZU sponsorami X Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Od Partnerów

W sobotę 27 kwietnia odbędą się w Warszawie jubileuszowe, X Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Na stadionie OSiR Bemowo stawi się blisko 400 młodych piłkarzy – dziewcząt i chłopców z 40 domów dziecka z całego kraju. Najlepsi z najlepszych zagrają w biało-czerwonych barwach na lipcowych Mistrzostwach Świata. Zmagania młodych piłkarzy wspiera Biedronka – główny sponsor turnieju.

25 kwietnia 2019

Procter and Gamble wzmacnia działania na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji

Od Partnerów

24 kwietnia w Paryżu spółka Procter and Gamble przedstawiła plan działania oraz inicjatywy, które zostaną podjęte przez jej wiodące marki w celu zwiększenia pozytywnego oddziaływania na społeczeństwo i środowisko naturalne w ramach strategii „Brand 2030”

25 kwietnia 2019

AmRest dąży do „restauracji bez papieru”

Od Partnerów

AmRest rozpocznie współpracę z Microsoftem nad swoją cyfrową transformacją. Spółka zapowiada, że będzie dążyć do „restauracji bez papieru”.

25 kwietnia 2019

Poznaliśmy laureatów jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Od Partnerów

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

25 kwietnia 2019

Kto ,,zamyka” obieg w Polsce?

Aktualności FOB

Temat gospodarki obiegu zamkniętego to jeden z wiodących trendów w społecznej odpowiedzialności biznesu, który odpowiada jednocześnie na jedno z kluczowych wyzwań środowiskowych jakim jest nadmierna konsumpcja. Firmy wprowadzają rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej, wokół których budują skuteczne modele biznesowe. Forum Odpowiedzialnego Biznesu postanowiło docenić osoby, które wspierają rozwój GOZ w Polsce. W ramach 3. edycji nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” można zgłaszać pracowników biznesu oraz środowiska okołobiznesowego działających na rzecz zmniejszenia i optymalizacji zużycia zasobów naturalnych.

24 kwietnia 2019

Starsi pracownicy szansą dla rynku pracy

Od Partnerów

Elastyczne formy zatrudnienia są coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób w wieku 55+, jednak wciąż prawie 3/4 wszystkich pracowników w Polsce preferuje pracę na pełny etat.

24 kwietnia 2019

Ruszyła 15. edycja programu „Razem zadbajmy o zdrowie”

Od Partnerów

W ramach tegorocznej edycji programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie” od kwietnia do końca lipca pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych Biedronka mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Program „Razem Zadbajmy o Zdrowie” realizowany jest po raz 15. Obejmuje blisko 65 tys. osób. W ubiegłym roku w ramach programu wykonano ponad 14 300 usług w prawie 1 200 placówkach medycznych. Hasłem tegorocznej edycji jest „Pora zadbać o zdrowie”.

24 kwietnia 2019

Procter and Gamble zmniejszy o 30% ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach produktów

Od Partnerów

Marki Procter and Gamble z kategorii Fabric Care, m.in. Ariel, Lenor i Vizir, zobowiązują się do 2025 roku zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach w Europie o 30%.  Ilość plastiku, jaką firma planuje zredukować w swoich opakowaniach produktów do 2025 roku, odpowiada rzędowi plastikowych butelek dłuższemu niż obwód Ziemi. Poza ograniczeniem ilości tworzyw sztucznych P&G Fabric Care zamierza do 2022 roku wprowadzić opakowania wyłącznie w pełni nadające się do recyklingu.

24 kwietnia 2019

Eksperci BNP Paribas Bank Polska podkreślają skalę wpływu gospodarki żywnościowej na środowisko

Od Partnerów

Przyszłość Ziemi jest coraz częściej tematem międzynarodowych porozumień oraz globalnej dyskusji, a polityka klimatyczna staje się elementem polityki gospodarczej. Jednym z najczęściej dyskutowanych tematów jest wpływ gospodarki żywnościowej na środowisko.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc