Aktualności

21 marca 2022

Objectivity dla Ukrainy

Objectivity angażuje się w pomoc dla Ukraińcom i Ukrainek, min. udzielając pomocy finansowej oraz wspierając oddolne inicjatywy pracowników.

21 marca 2022

ING kolejny raz podwaja kwotę zbiórki na pomoc Ukrainie

W zbiórce dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom, zebrano kolejny 1 mln zł. Bank podwaja tę kwotę do 2 mln zł. Do tej pory, w ramach zbiórki, do organizacji pomagających uchodźcom i uchodźczyniom trafiło już łącznie 8 mln zł – 4 mln z wpłat i 4 mln od banku.

21 marca 2022

Pepco dla Ukrainy

Pepco solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy cierpią w wyniku wydarzeń w Ukrainie. Firma stara się zapewnić niezbędne wsparcie osobom zatrudnionym pochodzenia ukraińskiego i ich rodzinom, a także angażuje się w zewnętrzne działania pomocowe.

21 marca 2022

Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom i uchodźczyniom

Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od EDP Renewables na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Darowizna pozwoli rozszerzyć inicjatywę, która polega na przekazywaniu ukraińskim obywatelom i obywatelkom kart przedpłaconych, które można wykorzystać na zakup m.in. żywności w sklepach Biedronka.

17 marca 2022

PZU z pomocą dla Ukraińców i Ukrainek

Grupa PZU aktywnie działa na rzecz pomocy obywatelom i obywatelkom Ukrainy. Firma organizuje zbiórki darów i pieniędzy, a także pomaga w transporcie rzeczy na granicę polsko-ukraińską. Jednocześnie m.in. finansuje 30-dniowe OC komunikacyjne oraz dostęp do opieki medycznej w placówkach PZU Zdrowie świadczących usługi w ramach NFZ. 

17 marca 2022

Pomoc humanitarna z ORLEN Paczka

Grupa ORLEN konsekwentnie podejmuje działania wspierające mieszkańców Ukrainy. W ramach usługi ORLEN Paczka koncern umożliwił przekazywanie najpotrzebniejszych darów, które bezpłatnie można nadawać we wszystkich automatach paczkowych na terenie Polski. Paczki, przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie, finalnie trafią do ludności cywilnej w Ukrainie. To już kolejna inicjatywa Grupy ORLEN, której celem jest pomoc ukierunkowana na faktyczne potrzeby mieszkańców Ukrainy.

16 marca 2022

Energa włącza się w pomoc Ukrainie

Grupa Energa odpowiedziała na apel Ministerstwa Aktywów Państwowych o pomoc obywatelom Ukrainy. Wsparcie Energi będzie prowadzone na wielu płaszczyznach. Zaangażowane są Fundacja Energa, poszczególne spółki, a także sami pracownicy i ich rodziny.

16 marca 2022

Rossmann przyjmuje uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy

Rossmann we współpracy z PCK przyjął w ostatni weekend 90 uchodźców i uchodźczyń z ogarniętej wojną Ukrainy.

14 marca 2022

Jak pomóc pomagającym?

W związku z wojną w Ukrainie i falą wsparcia, którego udziela polskie społeczeństwo, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych przygotowała apel do darczyńców. Zachęca w nim do finansowego (najlepiej regularnego) wsparcia organizacji i  przekazywania tylko takich darów rzeczowych, które są w danym momencie potrzebne. Dzięki temu będzie można szybciej i lepiej reagować na potrzeby ludzi dotkniętych tragedią oraz działać długofalowo i perspektywicznie.

14 marca 2022

Goszczenie uchodźców z Ukrainy. Co warto, a czego nie należy robić?

Polskie społeczeństwo bardzo zaangażowało się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Wiele osób gości ich także w swoich domach. Jak mądrze pomagać? I jak jednocześnie zadbać o swój dobrostan? O tym na antenie MUZO.fm mówił Karol Krzyczkowski, ekspert FOB.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc