Aktualności

15 lipca 2021

„Gwiazdy Dobroczynności” 2021 – znamy finalistów

17 osób znanych ze świata kultury, mediów, filmu, sportu i internetu zostało finalistami XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. W tym gronie znalazła się również akcja charytatywna książka „Nadzieja”. Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas Gali na Balu Charytatywnym „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

13 lipca 2021

„Rzeczpospolita”: Za mały udział pań we władzach firm uwiera coraz bardziej

Pandemia znacząco pogorszyła sytuację kobiet na rynku pracy. Do tego stopnia, że pojawiło się określenie shecession – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” red. Anita Błaszczak. W artykule nie zabrakło także powołania na wnioski z badania Diversity IN Check oraz rosnącego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności.

13 lipca 2021

Ratowanie żywności w kolejnej fazie. Czy zdążymy przed 2030 rokiem?

W Polsce co roku wyrzuca się 4,8 mln ton żywności. Najwięcej marnują konsumenci – aż 60%, czyli blisko 3 mln ton jedzenia trafia do kosza w gospodarstwach domowych. Za kolejne straty odpowiadają produkcja i przetwórstwo – łącznie 30%, handel to 7%, gastronomia niewiele powyżej 1%, a w trakcie transportu i magazynowania marnuje się mniej niż 1%.

6 lipca 2021

Jak nie marnować żywności? 10 najważniejszych zasad

Marnotrawstwo żywności jest jednym z kluczowych problemów i wyzwań XXI w. W skali świata sięga każdego roku około 1,3 mld ton, co stanowi równowartość 1/3 całej produkcji żywności. Zjawisko to niesie za sobą niezwykle negatywne skutki środowiskowe, społeczne i ekonomiczne,…

30 czerwca 2021

Transformacja cyfrowa a HR. Trzy czwarte pracodawców nie myśli o zmianie kultury organizacyjnej

Transformacja cyfrowa jest rozumiana wąsko, nie uwzględnia się w niej aspektu ludzkiego, który jest kluczowy. Może to poskutkować powierzchownymi i mało skutecznymi zmianami.

28 czerwca 2021

Czy żyjemy w erze konsumenckiego cynizmu?

Najnowsza fala badania Meaningful Brands, które Havas prowadzi od 2009 roku, pokazuje, że konsumenci nieustannie poszukują uczciwości i autentyczności – ale marki mają trudności ze spełnieniem tych oczekiwań. To powoduje, że wkraczamy w „erę konsumenckiego cynizmu”.

17 czerwca 2021

Ranking Celów Zrównoważonego Rozwoju. Awans Polski na 15. miejsce

Polska zajęła 15. lokatę (na 165 państw) w rankingu dotyczącym stopnia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Oznacza to awans o osiem pozycji w porównaniu z poprzednią edycją zestawienia.

17 czerwca 2021

Blisko 90 proc. firm technologicznych dostrzega pozytywne skutki swoich inicjatyw ESG

Zrównoważone zarządzanie stało się imperatywem dla firm z sektora technologicznego w Polsce. Jak wynika z badania „Technology Sustainability Survey”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte w Polsce i Niemczech, czynniki ESG, a więc dotyczące środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego, zyskują…

11 czerwca 2021

Masz innowacyjny pomysł wspierający kobiety na rynku pracy? Skorzystaj ze wsparcia TransferHUB

W ramach Inkubatora TransferHUB szansę na zdobycie dofinansowania mają autorzy i autorki innowacyjnych pomysłów mających na celu między innymi wzmocnienie pozycji i możliwości kobiet na rynku pracy. Termin na zgłoszenia innowacji mija 18 czerwca.

9 czerwca 2021

Znamy wyniki 10. edycji Listków CSR

8 czerwca, podczas gali zorganizowanej w redakcji Tygodnika POLITYKA, ogłoszono wyniki jubileuszowej, dziesiątej edycji Listków CSR. Partnerami merytorycznymi zestawienia są firma Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc