Aktualności

20 kwietnia 2022

Rusza nowy sezon podcastu ADAMED SmartUP

Od Partnerów

Podcast ADAMED SmartUP to audycja skierowana do nastolatków i nastolatek, która w pełni została poświęcona tematowi studiów. Jak podkreślają twórcy, 10-odcinkowy cykl pozwoli licealistom i licealistkom z pewnością i odwagą podpisać się pod hasłem „Ready, study!”.

20 kwietnia 2022

LOTOS pomaga w transporcie uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Polferries otrzymało od Fundacji LOTOS darowiznę w wysokości 300 tys. złotych. Sfinansowano z niej zakup dodatkowych 66 tys. litrów paliwa dla promu w ramach prowadzonej przez przewoźnika akcji bezpłatnego transportu ukraińskich uchodźców do Szwecji. Dotychczas LOTOS przeznaczył już w sumie ponad 4 mln złotych na pomoc Ukrainie.

15 kwietnia 2022

Kaufland partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB, Od Partnerów

W drodze do zrównoważonego rozwoju ważną rolę pełnią sojusze i partnerstwa, które umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń, a przede wszystkim jednoczą różne podmioty w realizacji SDGs. Świadoma tego jest m.in. sieć Kaufland, która od 1 kwietnia br. stała się partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 kwietnia 2022

KUKE wspiera uchodźców_czynie z Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Chcąc wesprzeć działania punktu recepcyjnego na Dworcu Centralnym w Warszawie, KUKE organizuje tam raz w tygodniu wyjścia grupy wolontariuszy, zachęcając do wspólnego pomagania. Podczas 6-godzinnych zmian, pracownicy działają w przestrzeni gastronomicznej, w strefie dla kobiet z dziećmi, w punkcie odbioru darów czy też przygotowywania pakietów żywnościowych.

15 kwietnia 2022

Santander Bank Polska i Uniwersytet Szczeciński uruchamiają bezpłatny kurs języka polskiego

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim przygotował kurs nauki języka polskiego, aby wesprzeć osoby z Ukrainy. Zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym w systemie online. Program ma na celu likwidację bariery językowej i poprawienie możliwości komunikacyjnych uczestników.

14 kwietnia 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Jak pomaga Amica?

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Od wybuchu wojny, polski producent AGD przekazał już blisko 600 sztuk sprzętu, który trafił do ośrodków pomocowych, organizacji społecznych i do mieszkań przeznaczonych dla rodzin z Ukrainy. Akcje pomocowe zostały zrealizowane we współpracy m.in. z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i miastem stołecznym Warszawa. Równolegle organizowana jest systemowa pomoc dla przybywających zza wschodniej granicy uchodźców wojennych. 

14 kwietnia 2022

Uchodźcy i uchodźczynie częścią IKEA Retail Polska

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

IKEA uruchomiła program stażowy, zatrudniając 10 uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w sklepie na Targówku. Celem programu jest pomoc w zdobywaniu umiejętności na rynku pracy.

14 kwietnia 2022

Wielkanoc 2022 – we wspólnocie i empatii

Aktualności FOB

Z okazji Świąt Wielkanocnych zarząd oraz zespół Forum Odpowiedzianego Biznesu życzy czasu pełnego zjednoczenia z drugim człowiekiem, empatycznego i uważnego BYCIA, otwarcia na innych.

14 kwietnia 2022

Emisje przemysłowe generują koszty mierzone w miliardach euro i setkach tysięcy przedwczesnych zgonów. KE chce pilnie zaktualizować przepisy

CSR na świecie

Zaktualizowane przepisy mają ukierunkować inwestycje przemysłowe, które są konieczne, aby Europa mogła dokonać do 2050 r. transformacji w kierunku konkurencyjnej, neutralnej dla klimatu gospodarki o zerowej emisji netto. Ich celem jest pobudzanie innowacji, nagradzanie liderów i przyczynienie się do wyrównania warunków działania na rynku UE

13 kwietnia 2022

Znamy zwycięzców V edycji konkursu „Stena Circular Economy Award”

CSR w Polsce, Od Partnerów

Ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu „Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Nagrodzone oraz wyróżnione firmy, m.in. IKEA, Kaufland, Allegro pokazują, że w zgodzie z ideą GOZ można i trzeba działać już dzisiaj. Podczas finału, zorganizowanego w centrum Warszawy i transmitowanego online, nagrodzono także studentkę Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc