Aktualności

7 lutego 2022

Carrefour wspiera klientów w czasie inflacji

Od Partnerów

W każdy wtorek lutego seniorzy odwiedzający hiper- i supermarkety Carrefour mogą zyskać do 15% zniżki na całe zakupy w formie e-kuponu do wykorzystania przy kolejnej wizycie. Inicjatywa wpisuje się w działania Carrefour na rzecz ułatwiania klientom oszczędnych zakupów w czasie rosnącej inflacji. Posiadacze aplikacji Mój Carrefour niezmiennie mogą także korzystać z 10% zniżki na weekendowe zakupy, a rodziny wielodzietne z podobnej zniżki z Kartą Dużej Rodziny obowiązującej w każdy dzień tygodnia. Z początkiem lutego Carrefour obniżył również ceny ponad 18 500 produktów o wartość podatku VAT oraz dołączył do nich blisko 1000 kolejnych.

7 lutego 2022

Ekologiczna inwestycja PKN ORLEN w Płocku

Od Partnerów

PKN ORLEN podpisał umowę z ORLEN Projekt na budowę instalacji, która umożliwi dalszą redukcję emisji związków siarki do atmosfery. Instalacja oczyszczania gazów poprocesowych po procesie Clausa (TGTU III) powstanie na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, a prace rozpoczną się w marcu 2022 roku. Wartość inwestycji, która wpisuje się w strategię ORLEN2030, szacowana jest na ok. 346 mln zł.

4 lutego 2022

6 przedsiębiorstw społecznych z Polski w programie IKEA Social Entrepreneurship i NESsT

Od Partnerów

IKEA Social Entrepreneurship i NESsT wybrały przedsiębiorstwa społeczne, które skorzystają z programu rozwojowego. Spośród 80 organizacji, które przysłały zgłoszenia, wytypowano 6 z Polski i 4 z Rumunii.

4 lutego 2022

39% polskich firm zainwestowało już w działania proklimatyczne

CSR na świecie, CSR w Polsce

Różnorodność w Wedlu sięga czasów założycieli i ich pionierskich pomysłów m.in. zatrudniania kobiet w organizacji już w latach 20-tych, kiedy to cukiernictwo było typowo męskim zawodem i wytwarzaniem słodyczy zajmowali się prawie wyłącznie mężczyźni. Dziś firma robi kolejny, adekwatny dla współczesnych czasów, krok naprzód i ogłasza podpisanie Karty Różnorodności.

3 lutego 2022

Komisja Europejska włącza gaz i energię jądrową do unijnej taksonomii

Komisja Europejska przedstawiła uzupełniający akt delegowany w sprawie taksonomii, dotyczący łagodzenia i przystosowania się do zmian klimatu. Kolegium komisarzy osiągnęło porozumienie polityczne w sprawie tekstu, który zostanie formalnie przyjęty po przetłumaczeniu na wszystkie języki UE.

3 lutego 2022

Komitet Ochrony Praw Dziecka nagrodził „Poradnik młodych ratowników Ziemi”

Od Partnerów

Wydawnictwo PWN w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku otrzymało za „Poradnik młodych ratowników ziemi” nagrodę główną w kategorii książki dla dzieci starszych za publikacje. Firma Hochland Polska jest  Partnerem tej niesamowitej publikacji i współpracowała przy jej  wydaniu.

3 lutego 2022

Marzena Strzelczak gościnią „Kwadransa o raportowaniu”

Aktualności FOB

O tym, jak zmieniło się podejście do przygotowywania raportów niefinansowych/CSR/zrównoważonego rozwoju przez firmy mówi w piątym odcinku podcastu „Kwadrans o raportowaniu” Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

3 lutego 2022

Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie bezpieczniejsze dla wodniczki

Od Partnerów

Na początku bieżącego roku LW Bogdanka zakończyła 4-letni projekt współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Patków pn. „Ochrona ekosystemów torfowiskowych Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego”. 

3 lutego 2022

Dzieciństwo bez naturalnego światła. Jak chronić dzieci przed zespołem deficytu natury?

Od Partnerów

Badanie realizowane przez VELUX w ramach kampanii „HEAD UPPERS 2021” na temat kontaktu człowieka z naturą wykazało, że dzieci są pozbawione kontaktu z naturą w stopniu o wiele większym, niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych pokoleń. Stałe przebywanie w budynkach z widokiem na ekran nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia dzieci.

3 lutego 2022

Co możemy zyskać, podnosząc głowę? O zgubnych skutkach pochylania się

Od Partnerów

Przeciążenie wzroku, bóle kręgosłupa, syndrom SMS-owej szyi – to najczęstsze problemy wynikające z nieustannego pochylania się nad ekranem. Jeśli nie odrywamy od niego wzroku nawet wówczas, gdy przebywamy na dworze lub z bliskimi, narażamy także swoje zdrowie psychiczne. Jak wynika z najnowszego raportu VELUX „Head Downers 2021”, negatywne skutki takiego zachowania mogą wkrótce dotknąć wielu z nas.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc