Aktualności

16 lutego 2021

Rossmann pomaga kobietom

Od Partnerów

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej Rossmanna. W tym roku firma pomaga kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

15 lutego 2021

ORLEN Południe inwestuje w biogazownie rolnicze

Od Partnerów

ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, nabyła dwie działki w Głąbowie, w gminie Ryn, przejmując rozpoczętą na nich budowę biogazowni rolniczej.

15 lutego 2021

Nowe moce odnawialne w Grupie ORLEN

Od Partnerów

Farma wiatrowa Kanin zlokalizowana w województwie Zachodniopomorskim powiększyła portfel odnawialnych źródeł energii Grupy ORLEN o 20 MW.

14 lutego 2021

Zarządzanie różnorodnością ważniejsze niż kiedykolwiek

Aktualności FOB

W tym roku Karta Różnorodności, międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, obchodzi już dziewiąte urodziny. W gronie sygnatariuszy jest już ponad 300 podmiotów.

12 lutego 2021

Trwa kampania “Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”

Od Partnerów

Problem marnowania żywności w Polsce jest ogromny: każdy wyrzuca średnio ponad 230 kg różnego rodzaju produktów rocznie. W tym samym czasie w skali kraju marnuje się blisko 9 mln ton żywności – z czego za ponad połowę odpowiadają gospodarstwa domowe.

12 lutego 2021

Specjalistyczny sprzęt i odzież ochronna dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling

Od Partnerów

Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejowie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.

11 lutego 2021

Jak sfinansować zieloną transformację gospodarek i firm?

Od Partnerów

W najbliższych dziesięcioleciach czeka nas ogromna zmiana związana z reformą całych gospodarek tak, aby były bardziej „zielone”. Unia Europejska dąży w stronę zeroemisyjności, w tym celu zaproponowano nową strategię wspólnoty “Europejski Zielony Ład”.

11 lutego 2021

Auchan na rzecz niemarnowania żywności

Od Partnerów

Działania na rzecz niemarnowania żywności, wpisane w strategię #Auchan2022 obejmują 3 główne obszary: specjalną, promocyjną strefę z produktami o krótkich terminach przydatności do spożycia, przekazywanie żywności Federacji Polskich Banków Żywności oraz partnerstwo z aplikacją Too Good To Go.

11 lutego 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, czyli jak w czasie pandemii zadbać o dzieci w sieci

Od Partnerów

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 rozpoczynają się od konferencji online dla nauczycieli i rodziców. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

11 lutego 2021

Twoje gigabajty mają moc – posadźmy razem las na zawsze

Od Partnerów

Rusza akcja Orange Flex, w której można przekazać wolne gigabajty dostępne w ramach Planu, by później zamienić je w prawdziwy las.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc