Aktualności

17 maja 2019

Rozpoczęła się druga faza programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”

Od Partnerów

Trwa VI edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy” organizowanego przez Tesco wraz z Fundacją Tesco. W ramach I fazy programu aktywni mieszkańcy oraz organizacje społeczne mogły zgłaszać chęć uczestnictwa w programie za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora.

17 maja 2019

Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła 200. urodziny Stanisława Moniuszki

Od Partnerów

200. urodziny Stanisława Moniuszki, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów romantyzmu, który inspiruje młodych artystów w Konkursie „Recycling na miarę”, Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła w dwóch kieleckich szkołach podstawowych: Nr 19 i Nr 39.

17 maja 2019

PGE Nowa Energia chce postawić kolejną stację ładowania samochodów elektrycznych na Mazowszu

Od Partnerów

Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, podpisali list intencyjny z władzami Ostrowi Mazowieckiej, dotyczący możliwości wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

16 maja 2019

Biedronka i Caritas organizują program pikników

Od Partnerów

Rusza tegoroczny program pikników Biedronki i Caritas „Bądźmy razem”. Seria odbywających się w całej Polsce festynów rodzinnych rozpoczyna się 18 maja br. w Bydgoszczy, na osiedlu Myślęcinek, a kończy 16 czerwca br. w podprzemyskiej Jodłówce. Program pikników jest różny w każdej miejscowości, ale jeden punkt imprezy jest taki sam wszędzie: wszyscy podopieczni Caritas otrzymają paczki od Biedronki. Wstęp na imprezy jest wolny.

16 maja 2019

Odpowiedzialny biznes w Gdańsku. Regionalna premiera największej w Polsce publikacji o CSR

Aktualności FOB

Region Pomorza znajduje się wśród najbardziej aktywnych w Polsce pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdza to najnowsze wydanie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W edycji za rok 2018 z województwa pomorskiego znalazło się 13 firm, w tym Grupa LOTOS, partner regionalnego ogłoszenia raportu, które odbędzie się 29 maja br. w Gdańsku.

15 maja 2019

IKEA zaprasza do dzielenia się w projekcie „Przestrzeni Pełnej Dobra”

Od Partnerów

IKEA Kraków zachęca, aby dawać niepotrzebnym rzeczom drugie życie. W tym celu firma stworzyła w krakowskim Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”. Od 16 do 19 maja tam można przynosić przedmioty, które nie są nam potrzebne, a mogłyby służyć innym.

15 maja 2019

Pracownicy Siemens działają na rzecz czystych oceanów

Od Partnerów

Każdego roku ponad 8 mln ton plastiku ląduje w oceanach. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest brak recyklingu plastiku, używanego powszechnie między innymi do produkcji opakowań i pojemników. W odpowiedzi na ten problem, pracownicy firmy Siemens zaprojektowali kubki wielokrotnego użytku wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

15 maja 2019

Orange Polska wspiera walkę z patotreściami w Internecie

Od Partnerów

Orange Polska zostało partnerem konferencji dotyczącej niebezpiecznych treści w Internecie oraz metodom walki z nimi. Wydarzenie odbędzie się 30 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

15 maja 2019

Ludzie, którzy zmieniają wolontariat pracowniczy

Aktualności FOB

Działania wolontariatu pracowniczego są jednak złożone, wielopłaszczyznowe i potrzebny jest do nich inicjator, który zachęci pracowników i zepnie ze sobą różne społeczności. Dlatego w ramach 3. edycji nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca do zgłaszania osób dynamicznie prowadzących i rozwijających wolontariackie inicjatywy w swojej organizacji.

14 maja 2019

Wyszukiwarka dobrych praktyk CSR z działaniami firm partnerskich FOB

Aktualności FOB

Zaktualizowana została baza dobrych praktyk CSR na portalu odpowiedzialnybiznes.pl. W wyszukiwarce znalazły się zgłoszone po raz pierwszy do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”działania firm, w tym 53 partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Obecnie w bazie znajduje się 4386 przykładów działań CSR, zgłoszone przez 623 firmy w ciągu 17 lat ukazywania się raportu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc