Aktualności

22 lutego 2019

Wartość pomocy charytatywnej LPP przekroczyła 20 mln złotych

Od Partnerów

W ciągu ostatnich 20 lat LPP udzieliło wsparcia blisko 1000 organizacjom, na kwotę ponad 20 mln złotych. W 2018 r. Fundacja LPP przekazała potrzebującym 1,5 mln złotych w formie pomocy pieniężnej i rzeczowej. Blisko pół tony odzieży pochodzącej ze zbiórki w salonach zyskało drugie życie i trafiło do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

22 lutego 2019

IKEA zadba o lepszy los kurczaków hodowanych na mięso

Od Partnerów

Po kilku latach negocjacji z organizacjami pozarządowymi i konsultacji z ekspertami IKEA ogłosiła zaktualizowaną politykę dotyczącą dobrostanu kurczaków, które kupuje na potrzeby swoich restauracji i sklepów spożywczych. Wprowadziła m.in. kluczowy z punktu widzenia obrońców zwierząt zapis o rezygnacji z tzw. szybkorosnących ras kurczaków.

22 lutego 2019

LOTOS wspiera Operę Bałtycką

Od Partnerów

Grupa LOTOS została Partnerem Strategicznym gdańskiej Opery Bałtyckiej. Współpracę rozpoczyna od premiery francuskiej opery „Thais” Julesa Masseneta.

22 lutego 2019

FOB poszukuje osoby na stanowisko Menedżera/Menedżerki projektów

Aktualności FOB

FOB poszukuje osoby, która będzie odpowiadała z m.in. za budowanie i podtrzymywanie relacji z firmami partnerskimi, administracją publiczną, środowiskiem akademickim i NGO; bieżącą komunikację we współpracy z działem promocji; organizację merytoryczna i logistyczna projektów oraz prowadzenie spotkań i szkoleń/warsztatów. Na zgłoszenia czekamy do 8 marca 2019 roku.

21 lutego 2019

Ruszył nabór do 9. edycji programu „W drodze do pracy”

Od Partnerów

Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” organizują wspólnie kolejną, dziewiątą edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 160 uczestniczek, z których blisko 70% podjęło na nowo pracę zawodową. W nowej odsłonie projektu w bezpłatnych warsztatach weźmie udział kolejnych 20 pań. Rekrutacja do programu potrwa do 8 marca.

21 lutego 2019

O ekorozwiązaniach w LPP na łamach magazynu „F5”

O inicjatywach CSR dotyczących poszczególnych etapów życia produktów opowiedziała magazynowi „F5” Anna Miazga, odpowiedzialna za budowanie oraz wdrażanie ekorozwiązań w firmie LPP, będącej partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

20 lutego 2019

Kto zdobędzie Pióro odpowiedzialności?

Aktualności FOB

Trwają zgłoszenia do konkursu dla dziennikarzy i ekspertów, podejmujących w swojej codziennej pracy temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Oceny zakwalifikowanych tekstów pod kątem m.in. walorów merytorycznych, kompletności i kreatywności dokona 7-osobowe jury eksperckie.

19 lutego 2019

Do 15 marca zgłoszenia do Listków CSR POLITYKI

CSR w Polsce

Do 15 marca firmy mogą zgłaszać się do VIII edycji Listków CSR POLITYKI. Tematem przewodnim zestawienia za 2018 rok jest gospodarka obiegu zamkniętego. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

18 lutego 2019

[VIDEO] Debata „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”

Aktualności FOB

Co roku w rocznicę inauguracji Karty Różnorodności w Polsce obchodzone są symbolicznie urodziny programu. Jest to czas podsumowań ubiegłych lat i prezentacji planów na kolejne miesiące. Z okazji siódmych urodzin Karty przygotowana została debata online „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”.

18 lutego 2019

Jak zabezpieczyć baterie przed oddaniem ich do recyklingu?

CSR w Polsce

18 lutego przypada Dzień Baterii, z tej okazji warto przypomnieć o tym, w jaki sposób bezpiecznie pozbyć się baterii po zakończeniu ich życia.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc