Aktualności

18 stycznia 2021

Zgłoś artykuły na temat CSR i zrównoważonego rozwoju

Aktualności FOB

Trwa nabór artykułów opublikowanych w 2020 roku, dotyczących odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Teksty wezmą udział w corocznym konkursie “Pióro odpowiedzialności”, organizowanym od 11 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę odpowiedzialnybiznes.pl/pioro.

15 stycznia 2021

#JamaisSansElles: 100 kluczowych menedżerów Grupy BNP Paribas dołączyło do inicjatywy na rzecz kobiet

Od Partnerów

Zgodnie ze swoim dążeniem do zwiększania zaangażowania na rzecz równości i promowania utalentowanych kobiet, Grupa BNP Paribas rozszerzyła grono sygnatariuszy karty #JamaisSansElles (Nigdy Bez Niej) do grona wszystkich 100 liderów kadry kierowniczej na świecie.

15 stycznia 2021

ING ponownie z certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Od Partnerów

ING Bank Śląski drugi raz z rzędu otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości za stosowanie najlepszych praktyk i promowanie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

14 stycznia 2021

Wolontariusze Banku BNP Paribas w 2020 roku pokazali, że można na nich polegać

Od Partnerów

„Możesz na mnie polegać”, to motto wolontariatu pracowniczego, który w banku działa od 2011 r.

14 stycznia 2021

„Domowa Szkoła z Biedronką” dzięki komputerom od sieci

Od Partnerów

Jednym z problemów, z jakim mierzą się rodzice dzieci w wieku szkolnym, jest dostęp do sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej. Program „Domowa Szkoła z Biedronką”, w ramach którego do 2000 pracowników sieci trafiły właśnie nowe komputery, to odpowiedź na ten problem.

13 stycznia 2021

Ostatnie godziny na zgłoszenie dobrych praktyk CSR

Aktualności FOB

Jeszcze tylko dziś (13 stycznia) do końca dnia firmy mogą zgłaszać realizowane w 2020 r. działania z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało grafikę ułatwiającą sprawne zarejestrowanie dobrych praktyk. 

13 stycznia 2021

Circular economy w L’Oréal Polska

Od Partnerów

Z przeprowadzonych badań wynika, że największym odbiorcą tworzyw sztucznych w Polsce jest sektor opakowań, który wykorzystuje 32,5 proc. wyprodukowanego plastiku.

12 stycznia 2021

Lodówka dla NGO-sów od grupy Amica

Od Partnerów

Z opublikowanego przez Federację Polskich Banków Żywności raportu „Nie marnuj jedzenia 2020” wynika, że ponad połowa dorosłych Polaków przyznaje się do wyrzucania żywności.

12 stycznia 2021

Rozpocznij nowy rok z nowym hobby

Od Partnerów

Bywa, że stereotypowo uznajemy się za „ścisłowców” lub „humanistów”. Podział ten nie jest jednak w pełni jednoznaczny, a początek roku stanowi dobrą okazję, by spróbować swoich sił w czymś zupełnie dla nas nowym.

12 stycznia 2021

SegregAkcja – nowe oznaczenia na opakowaniach produktów z Biedronki

Od Partnerów

Do plastiku czy do zmieszanych? Przeciętny konsument podejmuje tę decyzję kilkanaście razy dziennie. Aby zachęcić klientów do segregacji odpadów i ułatwić im troskę o środowisko, sieć Biedronka stopniowo wprowadza piktogramy segregacji na opakowaniach produktów swoich marek własnych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc