Aktualności

22 lutego 2022

Rusza I edycja międzynarodowego konkursu „Indifference Challenge”

Od Partnerów

BNP Paribas Bank Polska oraz BNP Paribas Francja wspierają nowy międzynarodowy konkurs Fundacji Auschwitz Pledge na innowacyjne projekty służące walce z obojętnością na przejawy dyskryminacji. Zgłoszenia przyjmowane są od 26 stycznia do 10 marca 2022 r. na stronie IndifferenceChallenge.org

22 lutego 2022

Zielona optymalizacja w Auchan – sieć z pierwszą w Polsce gwiazdką Lean&Green

Od Partnerów

Sieć Auchan Retail Polska uzyskała pierwszą gwiazdkę Lean&Green – certyfikat przyznawany w międzynarodowym programie redukcji emisji CO2 dla sektora logistyki – w uznaniu efektów usprawnień wprowadzonych przez firmę w latach 2017-2020 w ramach reorganizacji sieci dystrybucji i wykorzystania magazynów w Wolborzu i Mszczonowie. Przeprowadzone procesy optymalizacyjne przełożyły się na zmniejszenie emisji CO2 o 20,48%. Tym samym sieć w wymierny sposób potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz realizacji celów z obszaru zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza redukcji śladu węglowego.

17 lutego 2022

„Zmiany klimatu” kategorią tematyczną w konkursie Pióro odpowiedzialności

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 12. organizuje konkurs Pióro odpowiedzialności, skierowany do osób podejmujących w swoich publikacjach dziennikarskich lub eksperckich temat społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. W tym roku kategoria tematyczna dotyczy „zmian klimatu”. Zgłoszenia artykułów poświęconych zagadnieniu, jak i do pozostałych dwóch kategorii trwają do 28 lutego i odbywają się poprzez formularz >> odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.

17 lutego 2022

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #2/2022]

Aktualności FOB,

Witamy #2 prasówce w 2022. Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu w Polsce.

16 lutego 2022

Bełchatów – co dalej po węglu?

CSR w Polsce

Region Bełchatowski jest siedzibą jednej z największych na świecie odkrywkowych kopalni węgla brunatnego. To także tu znajduje się Elektrownia Bełchatów – największy emitent gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Za sprawą szkód klimatycznych, jakie wywołuje spalanie węgla, w najbliższych latach bełchatowski kompleks będzie stopniowo wygaszany. Czy region jest na to gotowy? 

16 lutego 2022

8 pytań o wolontariat pracowniczy w Castorama

Od Partnerów

Nie raz słyszymy, że wolontariat pracowniczy przynosi szereg korzyści zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Czy tak jest rzeczywiście? O co zazwyczaj pytają pracownicy, którzy nie wiedzą na czym polega wolontariat, ale chcieliby spróbować w nim swoich sił? Na pytania dotyczące wolontariatu wśród pracowników sieci Castorama odpowiada Marta Kędzierska, Krajowy Koordynator ds. Wolontariatu.

16 lutego 2022

PZU partnerem programu Climate Leadership

Od Partnerów

PZU dołącza do programu Climate Leadership realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. To partnerstwo wpisuje się w realizację strategii ubezpieczyciela ogłoszonej w 2021 r. Zakłada ona budowanie sukcesu Grupy PZU w oparciu o nowoczesne modele biznesowe, uwzględniające elementy zrównoważonego rozwoju i wyznaczanie standardów w tym zakresie na rynku finansowym.

16 lutego 2022

„Atlas Mięsa 2022” – czyli w prosty sposób o koniecznych zmianach w produkcji mięsa

CSR na świecie

Emisje z chowu zwierząt stanowią globalnie około 57% emisji gazów cieplarnianych w sektorze spożywczym, mimo że zwierzęta hodowlane dostarczają zaledwie 18% kalorii i 37% białka dla światowej populacji ludzi.

15 lutego 2022

Samsung zaprasza na „Randkę w ciemno” do Centrum Nauki Kopernik

Od Partnerów

„Wieczór dla dorosłych. Odkrywa Samsung” odbędzie się już w najbliższy czwartek, 17 lutego w przestrzeni wystaw. Na odwiedzających czekać będą eksponaty, spotkania z ekspertami, a także spektakl Teatru Robotycznego.

15 lutego 2022

Zmiany klimatu wpłynęły na działalność operacyjną połowy firm na świecie

Od Partnerów

Członkowie zarządów firm na całym świecie mają świadomość skutków zmian klimatu i konieczności podjęcia natychmiastowych działań.  Jak pokazuje raport firmy doradczej Deloitte  „2022 CxO Sustainability Report”, 98 proc. badanych zgadza się z poglądem, że mamy do czynienia z kryzysem klimatycznym, a 63 proc. twierdzi, że ich firmy bardzo się go boją. Mimo powszechnych obaw, niewiele firm uwzględnia wszystkie aspekty środowiskowe w swoich strategiach rozwoju i kulturze korporacyjnej.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc