Aktualności

14 września 2021

Jak skutecznie przyciągać nowe talenty? Postaw na wartości

Ukazał się nowy raport Edelmana poświęcony motywacjom stojącym za kształtem relacji na linii pracownicy-pracodawcy. Stwierdzono w nim, że zachętą do dłuższej i bardziej wytężonej pracy przestały być kwestie stricte finansowe. Coraz ważniejszą rolę odgrywają zaś wartości, którymi kieruje się dana firma.

2 września 2021

Zrównoważony rozwój w sporcie. Rośnie presja kibiców

Jak wynika z najnowszego raportu organizacji „Supporters Direct”, do którego dotarł serwis Euractiv, sympatycy piłki nożnej w Europie oczekują od klubów i federacji potwierdzenia ich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Problemem jest jednak brak ram i jasnych, kompleksowych wytycznych. 

1 września 2021

Trwają konsultacje unijnej taksonomii

Do 6 września wydłużono termin zgłaszania uwag dotyczących propozycji unijnych regulacji dotyczących zrównoważonego finansowania.

1 września 2021

Prostsze etykiety energetyczne dla produktów oświetleniowych

Nowa skala jest bardziej rygorystyczna i skonstruowana tak, aby na początku tylko nieliczne produkty były w stanie otrzymać oznaczenia „A” i „B”, pozostawiając możliwość stopniowego wprowadzania na rynek coraz większej liczby energooszczędnych produktów.

27 sierpnia 2021

WBCSD wzywa biznes do działań na rzecz ograniczenia marnotrawstwa wody

Z okazji Światowego Tygodnia Wody WBCSD podkreśla, że musimy przyspieszyć postępy na rzecz globalnych celów klimatycznych, powstrzymania utraty bioróżnorodności oraz zapewnienia łatwego dostępu do wystarczającej ilości wody na potrzeby gospodarstw domowych, przemysłu i rolnictwa. Kluczowe jest zwiększenie skali oczyszczania i ponownego wykorzystywania ścieków przemysłowych.

26 sierpnia 2021

Raportowanie kwestii społecznych piętą achillesową triady ESG?

W ostatnich latach wzrosło zrozumienie znaczenia i istotności kwestii społecznych dla firm na całym świecie. Coraz więcej uwagi poświęca się związanych z nimi ryzykom i szansom biznesowym, także w kontekście ich związków z wyzwaniami środowiskowymi czy klimatycznymi. Climate Disclosure Standards Board zwraca jednak uwagę na problemy związane z jakością ujawnianych przez firmy danych dotyczących kwestii społecznych.

24 sierpnia 2021

Komisja Europejska proponuje nową strategię ochrony i odbudowy lasów

Lasy są naszym podstawowym sojusznikiem w walce ze zmianą klimatu i utratą różnorodności biologicznej dzięki ich funkcji pochłaniania dwutlenku węgla oraz zdolności do ograniczania skutków zmiany klimatu.

24 sierpnia 2021

Najbliższa dekada będzie kluczowa dla powstrzymania globalnego ocieplenia

Nowy raport IPCC pokazuje, że globalne ocieplenie postępuje szybciej, niż do tej pory zakładano. Aby zapobiec katastrofie, do 2030 roku emisja gazów cieplarnianych powinna spaść o połowę, a do 2050 roku – do zera. Kluczowe w tym zakresie będzie najbliższych 10 lat. Jest szansa, że konkretne decyzje w tym kierunku zapadną już w październiku, podczas ONZ-owskiego szczytu COP26 w Glasgow.

12 sierpnia 2021

Polska na 36. miejscu w Youth Development Index

W najnowszej edycji  wynika, że Globalnego Indeksu Rozwoju Młodzieży Polska (Youth Development Index) osiągnęła ogólny wynik 0.798, co plasuje nasz kraj na 36. miejscu na świecie.  Na 1. miejscu znalazł się Singapur z ogólnym wynikiem 0.875.

9 sierpnia 2021

Nowy raport IPCC. Zmiany klimatu są bezprecedensowe i wszyscy odczuwamy ich negatywne skutki

W opublikowanym dziś najnowszym raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Klimatu (IPCC) podkreślono, że klimat zmienia się w każdym regionie Ziemi, a związane z tym konsekwencje są coraz dotkliwsze. Kluczowe jest więc podjęcie pilnych działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc