Aktualności

22 stycznia 2020

Koalicja Business for Nature w Davos: firmy apelują o polityki, które stawiają naturę w centrum światowej gospodarki

W ciągu ostatnich miesięcy Business for Nature – globalna koalicja, której członkiem jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu – zaangażowała setki firm z całego świata, aby wypracować jednolite stanowisko w sprawie kryzysu klimatycznego i zagrożenia utraty bioróżnorodności na świecie. Efektem prac jest przedstawiony podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zestaw rekomendacji dla rządów, które mają pomóc w podjęciu przez nie zdecydowanych działań.

22 stycznia 2020

Jak naprawić współczesny kapitalizm? Rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

21 stycznia wystartowało kolejne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Interesariusze na rzecz zrównoważonego i spójnego świata”.

14 stycznia 2020

Zgłoś swoje uwagi do planu działania UE dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym

Do 20 stycznia można zgłaszać uwagi do przygotowywanego przez Komisję Europejską planu działań na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

14 stycznia 2020

Komisja Europejska wprowadza program, który pomoże MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

Komisja Europejska uruchomiła nową platformę internetową o nazwie due diligence ready!. Celem jest wsparcie sektora MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

14 stycznia 2020

Jaki jest ślad węglowy przeciętnego Polaka?

Jak wynika z raportu “Fossil CO2 and GHG emissions of all world countries 2019”, opublikowanego przez  działające przy Komisji Europejskiej Joint Research Centre, przeciętnie mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do ziemskiej atmosfery.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc