Aktualności

10 września 2021

Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego. Jak się zaangażować?

ASZdziennik, który na co dzień pisze satyryczne treści postawił na naprawdę poważny temat i zorganizował… Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego.

10 września 2021

W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

8 września 2021

Biznes chce zielonej kolei

Postępujące zmiany klimatu skłaniają firmy do poszukiwania bardziej ekologicznych form transportu towarów. Emisyjność jest kryterium, które biznes coraz częściej bierze pod uwagę planując łańcuchy logistyczne. Z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Fundacji ProKolej wynika, że to właśnie w transporcie kolejowym przedsiębiorcy z różnych branż upatrują największych szans na ograniczenie śladu węglowego.

6 września 2021

Wyraź swoją opinię nt. standardów emisji CO2 dla nowych samochodów

14 lipca Komisja Europejska, w ramach pakietu „Fit for 55%”, opublikowała projekt rozporządzenia dot. standardów emisji CO2 dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zachęca do wyrażenia opinii na temat tego projektu.

6 września 2021

Mateusz Damięcki i Marcin Dorociński laureatami Honorowej Gwiazdy Dobroczynności

Pomagają chorym dzieciom i potrzebującym, troszczą się o ochronę przyrody, walczą o przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt. Są ambasadorami organizacji pozarządowych i nie boją się poruszać ważnych i trudnych tematów w kampaniach społecznych. Dlatego też, za osobiste i wieloletnie zaangażowanie społeczne, Kapituła Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” przyznała w tym roku dwie Nagrody Honorowe – Mateuszowi Damięckiemu i Marcinowi Dorocińskiemu. Laureaci odbiorą statuetki podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” – 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

27 sierpnia 2021

Dzikie pszczoły giną przez miejskie ule

Zdaniem naukowców ule w miastach to nie jest dobry pomysł. Przyrodnicy apelują do samorządowców, by nie powiększali miejskich pasiek.

27 sierpnia 2021

Z pięciu zużytych komputerów można pozyskać nawet gram złota

Według danych Europejskiego Biura Ochrony Środowiska pełny cykl życia europejskich smartfonów odpowiada za 14 mln ton emisji dwutlenku węgla rocznie. Średnia żywotność urządzenia to tylko trzy lata. Średnio każdy mieszkaniec UE produkuje rocznie ok. 15,6 kg elektroodpadów, z których tylko 7 kg jest zbierane i przetwarzane. 

19 sierpnia 2021

Trwa nabór na studia podyplomowe „Menedżer CSR” pod patronatem FOB

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Menedżer CSR” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia objęte zostały patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

11 sierpnia 2021

Blisko 60 tys. podpisów pod petycją za edukacją klimatyczną

15 lipca odbyło się spotkanie, będące podsumowaniem pierwszego etapu kampanii „TAK! dla edukacji klimatycznej”. Przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych i młodzieży debatowali na temat uzupełnienia podstawy programowej nauczania w Polsce o edukację klimatyczną. W trakcie spotkania zapowiedziano złożenie petycji do Prezesa Rady Ministrów RP. Rząd zadeklarował gotowość do prowadzenia dalszych rozmów na temat zmiany podstawy programowej i rzetelnej edukacji klimatycznej jeszcze w tym roku.

9 sierpnia 2021

Do 16 sierpnia zgłoś raporty niefinansowe

Publikacje poświęcone działaniom w obszarze ESG i odpowiedzialnego biznesu można zgłaszać jeszcze do 16 sierpnia. Konkurs Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowany przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte odbywa się już po raz piętnasty.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc