Aktualności

15 maja 2020

Amica nominowana do nagrody Innovation 2020 w kategorii CSR

Od Partnerów

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR organizujące konkurs Innovation 2020 nominowało Grupę Amica w kategorii CSR za projekt „Amica for others”. W gronie wyjątkowych inicjatyw znalazły się niestosowane wcześniej działania uwzględniające interesy społeczne lub ochronę środowiska, które spotykają się z pozytywnym odbiorem konsumentów i pracowników.

15 maja 2020

Biznes walczy z pandemią. Wywiady z przedstawicielami zarządów Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling

Aktualności FOB, Reakcje na COVID-19

Rozpoczął się kolejny miesiąc licznych ograniczeń w sferze społecznej oraz gospodarczej. Jak w tych warunkach funkcjonują firmy oraz z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? W cyklu wywiadów z prezeskami i prezesami firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu zagadnienie procesu zmian w czasie pandemii prezentują zarządzający firmami Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling.

15 maja 2020

Adamed wspiera Seniorów

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Adamed w ramach programu „Adamed dla Seniora” został Partnerem akcji #GOTOWIDOPOMOCY. To kompleksowa akcja pomocowa w stolicy, zapewniająca bezpośrednią pomoc Seniorom w czasie epidemii. Jej organizatorem jest Fundacja Legii.

15 maja 2020

Granty na lokalne inicjatywy zostały rozdane

Od Partnerów

Fundacja ORLEN przyznała granty na inicjatywy społeczne w ramach programu Moje Miejsce na Ziemi. Tegoroczne wsparcie w wysokości 3 milionów złotych trafi do 300 organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych w Polsce.

15 maja 2020

Henkel przekazuje ponad 135 tysięcy złotych na Fundusz Interwencyjny Fundacji WOŚP w ramach działań pomocowych

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Henkel Polska przekazała darowiznę w wysokości ponad 135 tysięcy złotych na działania Funduszu Interwencyjnego Fundacji WOŚP w walce z pandemią COVID-19. To kolejny krok firmy w stronę minimalizowania skutków pandemii poprzez wspieranie placówek służby zdrowia ratujących życie i zdrowie osób zakażonych koronawirusem.

15 maja 2020

#WSPIERAJMYSIĘ I DAJMY DZIECIOM SIŁĘ – IKEA Retail wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

Od Partnerów

Wsparcie funkcjonowania linii pomocowej oraz Centrów Pomocy Dzieciom o wartości 175 000 zł, koncerty online oraz publiczna zbiórka środków finansowych na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 to pomoc, jaką dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach szeroko zakrojonych działań pomocowych pod hasłem #PomagamyRazem organizuje IKEA Retail Polska.

15 maja 2020

Kosmetyki o wartości ponad 75 000 zł dla szpitali w Warszawie i Poznaniu

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Henkel Polska przekazała kolejną darowiznę rzeczową szpitalom walczącym z pandemią COVID-19. Kosmetyki o wartości ponad 75 000 zł trafiły do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Łącznie na cel wsparcia pracowników służby zdrowia firma Henkel przekazała już produkty o rynkowej wartości 316 000 zł.

15 maja 2020

Uczciwe praktyki operacyjne – podsumowanie obszaru w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Aktualności FOB

Uczciwe praktyki operacyjne dotyczą etycznego postępowania w kontaktach firmy z innymi organizacjami. Obejmują zasady kształtowania tych relacji, a także działania edukacyjne na rzecz dostawców, organizacji branżowych czy innych interesariuszy.

15 maja 2020

Tesco podpisało Kartę Różnorodności

Od Partnerów

Tesco dołączyło do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską, zobowiązując się do podejmowania działań na rzecz równości i różnorodności w miejscu pracy. Przystąpienie do Karty Różnorodności, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to efekt podsumowania dotychczasowych praktyk Tesco w tym obszarze oraz ambitnych planów na przyszłość.

15 maja 2020

Provident wspiera finansowo lokalne szpitale

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Provident wesprze finansowo szpitale w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie. Firma podjęła decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc