Aktualności

26 września 2019

CCC partnerem konferencji na temat edukacji interesariuszy w działaniach firmy

Od Partnerów

Spotkanie „Edukacja interesariuszy w działaniach firmy” zorganizowane zostało przez CCC, Antalis Poland, VIVE Group oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu w dniu 17 września 2019 r. w Creative City Concept w Warszawie – nowym miejscu na modowej mapie Warszawy.

26 września 2019

Czy potrzebujemy aż petycji od naszych dzieci żeby coś zmienić?

Od Partnerów

ING Bank Śląski przygotował kampanię, której inspiracją są dzieci i ich działania na rzecz poprawy sytuacji klimatycznej. To one – na swoją miarę – dają do zrozumienia dorosłym, że muszą na poważnie zająć się tym tematem. Kampanię wspiera oferta ekofinansowania oraz akcja aktywacyjna „Hulaj bez spalin.”

25 września 2019

Pobierz broszury informacyjne „Odpowiedzialny konsument”

Aktualności FOB, CSR w Polsce

25 września Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju rozpoczął kampanię „Odpowiedzialny konsument”. W ramach kampanii upowszechniane są broszury informacyjne opracowane przez ekspertów Grupy Roboczej ds. Konsumenckich, do której należą przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, instytucji publicznych, firm oraz uczelni.

25 września 2019

Światowy Dzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju w Kompanii Piwowarskiej

Od Partnerów,

W czwartą rocznicę ogłoszenia przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju, Kompania Piwowarska przedstawia swój wkład w realizowanie 13 spośród 17 SDGs.

25 września 2019

Powstało narzędzie do mierzenia wpływu biznesu na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju

CSR w Polsce

Powstało pionierskie na polskim rynku narzędzie do mierzenia wpływu biznesu na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju – Barometr wpływu. Został on stworzony w ramach Kampanii 17 Celów, mobilizującej biznes w Polsce do podjęcia działań na rzecz Agendy 2030, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Barometr został ogłoszony 25 września, w Światowy Dzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju.

25 września 2019

Działamy odpowiedzialnie

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna kampanię informacyjną promującą postawy odpowiedzialnej konsumpcji. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju podejmujemy we współpracy z biznesem i partnerami społeczno-gospodarczymi. W ramach kampanii upowszechniane są broszury informacyjne opracowane przez ekspertów Grupy Roboczej ds. Konsumenckich, do której należą przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, instytucji publicznych, firm oraz uczelni. Grupa robocza, stanowiąca forum otwartego dialogu, działa przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – którego pracom przewodniczy Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

25 września 2019

Doświadczenia Tesco wskazane jako dobry kierunek na drodze do zmniejszania skali marnowania żywności

Od Partnerów

„Podążamy w dobrym kierunku, jednak tempo zmian jest za wolne, by do 2030 roku osiągnąć cel zmniejszenia globalnej skali marnowania żywności o połowę” – wskazuje roczny raport Champions 12.3, wspieranej przez ONZ organizacji zrzeszającej najważniejszych przedstawicieli sektora spożywczego.

25 września 2019

Zdrowie i dobrobyt to priorytety Polaków na drodze do zrównoważonego rozwoju

Aktualności FOB,

Budowanie zrównoważonego rozwoju w Polsce wymaga przede wszystkim zapewnienia ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowania dobrobytu. W kontekście globalnym Polacy uważają, że najpilniejszym zadaniem jest wyeliminowanie głodu oraz zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Zwraca też uwagę wysokie znaczenie kwestii klimatycznych.

24 września 2019

Klienci Biedronki przekazali potrzebującym 40 ton odzieży

Od Partnerów

Klienci Biedronki po raz kolejny wsparli potrzebujących – trwająca niemal miesiąc akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” zakończyła się wielotonowym sukcesem. W tym czasie sklepy Biedronka odwiedziło tysiące osób, które zdecydowały się przekazać zalegającą w ich szafach, utrzymaną w dobrym stanie odzież. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się przekazać tyle ton odzieży, że zabezpieczy ona ponad 500 rodzin znajdujących m. in. się pod opieką diecezjalnych Caritas.

24 września 2019

Santander Bank Polska kolejny raz walczy z telefonami za kółkiem

Od Partnerów

Używanie smartfona za kierownicą to dziś powszechny problem. Rocznie policja wystawia ponad 100 tys. mandatów za korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu. I choć brakuje statystyk na temat liczby wypadków spowodowanych przez to wykroczenie, to tysiące kar pieniężnych powinny dać nam do myślenia. Po zeszłorocznej kampanii Santander Bank Polska Zaparkuj telefon i jedź przyszedł czas na edukację i przekonanie kierowców, że za kółkiem warto być #SmartOff.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc