Aktualności

17 listopada 2021

UE inwestuje ponad 1 mld €, aby obniżyć emisyjności gospodarki

CSR na świecie

Unia Europejska inwestuje ponad 1,1 mld euro w siedem dużych innowacyjnych projektów w ramach funduszu innowacyjnego. Za sprawą dotacji wsparcie uzyskają projekty mające na celu wprowadzenie na rynek przełomowych technologii w sektorach energochłonnych, sektorze wodoru, w sektorze wychwytywania, składowania i utylizacji dwutlenku węgla oraz w sektorze energii odnawialnej. Projekty realizowane są w Belgii, Włoszech, Finlandii, Francji, Niderlandach, Norwegii, Hiszpanii i Szwecji.

16 listopada 2021

Ekologiczny mural ING

Od Partnerów

Mural oczyszczający powietrze, o powierzchni 568 m2, powstał na ścianie budynku centrali ING w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34.  Został on namalowany specjalnymi farbami, które mają właściwości pochłaniania CO2. Oznacza to, że mural w ciągu godziny będzie filtrował powietrze podobnie jak 568 drzew.

16 listopada 2021

Miasteczko Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj” – premiera raportu o wykluczeniu społeczno-cyfrowym

Od Partnerów

Co powoduje, że część społeczeństwa nie korzysta z nowych technologii? Czym jest wykluczenie społeczno-cyfrowe? Jakie grupy społeczne są na nie najbardziej narażone? Odpowiedzi na te pytania spróbują znaleźć  goście najbliższej edycji Miasteczka Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj.” Transmisja 17 listopada o godz. 10.00 na profilu Facebook Fundacji Orange.

16 listopada 2021

Weź udział w badaniu o CSR w Polsce

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz szósty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu zmian klimatycznych. Partnerem merytorycznym i patronem badania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

15 listopada 2021

Jak mówić dobrze o sobie i swoich pomysłach? [webinar]

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Zaprojektowanie nowatorskiego rozwiązania to wielkie osiągnięcie. Przekonanie innych o tym, że ono działa to kolejne ważne wyzwanie na drodze rozwoju projektu. Okazją do rozmowy na ten temat będzie webinar TransferHUB z udziałem Aleksandry Więckiej. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 18.

15 listopada 2021

10. Forum Inicjowania Rozwoju

CSR w Polsce

24 listopada 2021 odbędzie się coroczna, największa na Pomorzu międzysektorowa konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION. W jej trakcie lokalny biznes, samorząd i organizacje pozarządowe będą poruszać tematy wynikające z  Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju.

10 listopada 2021

Rossmann pomaga dziewczętom z domów dziecka

Od Partnerów

Ukończenie osiemnastego roku życia nie wszystkim kojarzy się z wielkim wydarzeniem, ekscytacją i radością. Dla dziewcząt z domów dziecka to bardzo trudny moment. Opuszczają miejsce, w którym czuły się bezpiecznie i wkraczają – nie mogąc liczyć na wsparcie rodziców – w dorosłość. Takim dziewczętom pomaga Fundacja „Dbamy o młodych” i firma Rossmann.

10 listopada 2021

Pierwsza część raportu IPCC dostępna już także po polsku

CSR na świecie, CSR w Polsce

W najnowszym komunikacie zespół ds. kryzysu klimatycznego PAN wzywa do podjęcia konsekwentnych działań na wszystkich poziomach decyzyjnych, zmierzających do głębokich redukcji emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych w najbliższych dekadach oraz do realizacji scenariusza, w którym emisje CO2 spadają do zera netto około 2050 r. Naukowcy zaprezentowali także tłumaczenie pierwszej części 6 raportu IPCC na język polski.

10 listopada 2021

W #OdPOWIEDZialnie CEMEX Polska o roli dialogu z interesariuszami

Aktualności FOB, Od Partnerów

W ramach 29. odcinka #OdPOWIEDZialnie Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX, koordynatorka ds. wpływu społecznego w CEMEX Polska, opowiedziała nam o tym, jak w jej firmie prowadzony jest dialog z interesariuszami

9 listopada 2021

🎧 Jak pracować nad innowacją? [podcast]

Aktualności FOB

Podcast, przygotowany w ramach inkubatora innowacji społecznych – TransferHUB, odpowiada na pytania o znaczenie innowacji, możliwości ich rozwoju oraz wyzwania społeczne, z którymi innowatorzy mogą się zmierzyć. Przybliża także zagadnienia związane z trwającym właśnie naborem nowatorskich pomysłów i rozwiązań w obszarze zatrudnienia.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc