Aktualności

14 kwietnia 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Jak pomaga Amica?

Od wybuchu wojny, polski producent AGD przekazał już blisko 600 sztuk sprzętu, który trafił do ośrodków pomocowych, organizacji społecznych i do mieszkań przeznaczonych dla rodzin z Ukrainy. Akcje pomocowe zostały zrealizowane we współpracy m.in. z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i miastem stołecznym Warszawa. Równolegle organizowana jest systemowa pomoc dla przybywających zza wschodniej granicy uchodźców wojennych. 

14 kwietnia 2022

Uchodźcy i uchodźczynie częścią IKEA Retail Polska

IKEA uruchomiła program stażowy, zatrudniając 10 uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w sklepie na Targówku. Celem programu jest pomoc w zdobywaniu umiejętności na rynku pracy.

12 kwietnia 2022

Webinar: Pomoc dla Ukrainy – aspekty podatkowe i prawne

Deloitte zaprasza na bezpłatny webinar, podczas którego zostaną poruszone kluczowe kwestie podatkowe i prawne związane ze świadczeniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz legalizacją ich pobytu i zatrudnienia w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-11:00.

12 kwietnia 2022

Santander Bank Polska wspiera Agencję ONZ ds. Uchodźców

Santander Bank Polska współpracuje z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) zapewniając narzędzie do szybkiego i bezpiecznego przekazania gotówki uchodźcom_czyniom docierającym do Polski z Ukrainy.

10 kwietnia 2022

Podwójna Moc Pomagania – 4,25 mln zł dla Ukrainy

W kolejnej akcji „Podwójna Moc Pomagania”, Grupa Santander Bank Polska wraz ze swoimi klientami_tkami i osobami zatrudnionymi zebrała ponad 4,25 mln zł. Pieniądze trafią do organizacji humanitarnych z przeznaczeniem na działania pomocowe i medyczne w Polsce i Ukrainie.

9 kwietnia 2022

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Warszawa wesprą osoby dotknięte przez wojnę w Ukrainie

4 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu podpisało z Urzędem m.st. Warszawy list intencyjny o współpracy na rzecz wsparcia osób dotkniętych przez wojnę w Ukrainie.

8 kwietnia 2022

Biedronka i Okresowa Koalicja rozszerzają współpracę i pomagają potrzebującym z Ukrainy

Sieć Biedronka przedłuża współpracę z Okresową Koalicją i przekaże w tym roku ponad 2 mln środków higieny menstruacyjnej. Wsparciem zostaną objęte również kobiety i dziewczyny, które przybyły do Polski z Ukrainy. Dwuletnia współpraca z Biedronką pozwoli na przekazanie łącznie 3,5 miliona produktów.

7 kwietnia 2022

Grupa VELUX likwiduje działalność w Rosji i na Białorusi

Grupa VELUX podjęła decyzję, aby całkowicie zakończyć swoją działalność w Rosji i na Białorusi. Decyzja ta jest następstwem ogłoszenia w ubiegłym miesiącu przez Grupę VELUX zawieszenia wszystkich działalności w Rosji i na Białorusi w związku z wojną w Ukrainie.

31 marca 2022

Bank BNP Paribas kontynuuje wspieranie obywateli_ek Ukrainy

Od wtorku, 29 marca, obywatele_ki Ukrainy mogą łatwiej otwierać konta w Banku BNP Paribas. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy biometryczny dowód osobisty. Bank przedłuża także do końca kwietnia wszystkie promocje skierowane do Ukraińców_ek i kontynuuje pomoc dla pracowników UKRSIBBANKU i ich rodzin.

31 marca 2022

PIT: świadczenia przekazywane na rzecz osób fizycznych – obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie i wspierających ich osób

Na prośbę Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte Polska, wieloletni partner FOB przygotował analizę dotyczącą opodatkowania w przypadku udzielania pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc