Aktualności

15 kwietnia 2019

Evaluating Progress on the SDGs

W raporcie „Evaluating Progress on the SDGs” przedstawiono wyniki drugiego badania GlobeScan-SustainAbility Survey oceniającego postępy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

5 kwietnia 2019

2019 Outlook & Trends report

Raport WBCSD „Outlook & Trends” z 2019 roku jest przeglądem najnowszych publikacji i analiz podejmujących tematy związane z CSR i zrównoważonym rozwojem. Celem autorów było wskazanie trendów, sygnałów i wyzwań istotnych zwłaszcza dla firm realizujących działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

5 kwietnia 2019

Work for a brighter future

Globalna Komisja ds. przyszłości pracy w Raporcie „Praca na rzecz lepszej przyszłości” wychodzi z założenia, że przemiany, które obserwujemy w świecie pracy wynikające z postępu technologicznego, procesów demograficznych oraz zmian klimatycznych, wymagają zdecydowanych działań.

4 kwietnia 2019

Circularity Gap 2019

Organizacja Circle Economy, zainspirowana raportem ONZ „Emissions Gap Report” opublikowała raport poświęcony gospodarce obiegu zamkniętego, skupiając się na tym, jaka część światowej gospodarki działa zgodnie z założeniami GOZ.

4 kwietnia 2019

Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju

Przez wiele lat podstawowym miernikiem poziomu rozwoju gospodarki i zamożności jej obywateli był Produkt Krajowy Brutto, wskaźnik stworzony jeszcze na początku ubiegłego wieku. Aktualniejszym i bardziej reprezentatywnym wskaźnikiem jest Indeks Odpowiedzialnego Rozwoju.

21 marca 2019

22 marca – Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez ONZ. Ma on na celu uświadomienie wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną. Z tej okazji, eksperci Banku BGŻ BNP Paribas, na podstawie danych GUS, dokonali analizy rynku wody w Polsce. Wskazują, że jednym z trendów jest wzrost społecznej świadomości negatywnego wpływu jednorazowych plastikowych opakowań wody butelkowanej na zanieczyszczenie środowiska.

15 marca 2019

15 marca – Światowy Dzień Konsumenta

15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Z okazji tego Unia Europejska jest w trakcie przygotowywania pakietu przepisów, tzw. Nowego Ładu Konsumenckiego, który ma chronić konsumentów m.in. przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte jest to krok w dobrą stronę, a kluczem do rozwiązania obecnych, jak i przyszłych problemów w zakresie ochrony 500 mln unijnych konsumentów, jest równowaga pomiędzy ich uprawnieniami a interesami przedsiębiorców. 

27 lutego 2019

Instytut Ethisphere ogłosił ranking najbardziej etycznych firm świata

W zestawieniu, przygotowywanym corocznie przez Instytut Ethisphere, znalazło się 128 firm, które odgrywają ważną rolę w napędzaniu pozytywnych zmian w świecie biznesu. Od 2007 roku Ethisphere honoruje firmy, które dostrzegają swoją kluczową rolę w wywieraniu wpływu i stymulowaniu pozytywnych zmian…

1 lutego 2019

LOOP – czyli duże firmy wprowadzają opakowania wielokrotnego użytku

Wprowadzanie  opakowań wielokrotnego użytku jest jednym z najlepszych podejść do procesu recyclingu odpadów i praktyczną realizacją założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Aby rozwijać ten trend – podczas Forum Ekonomicznego w Davos grupa firm, wśród których znalazły się m.in. Procter & Gamble, Unilever, PepsiCo, Coca-Cola, Nestlé, dołączyła do platformy LOOP.

30 stycznia 2019

Najbardziej zrównoważone korporacje wg Corporate Knights

Kanadyjski magazyn, a zarazem firma badawcza Corporate Knights ogłosiła  podczas Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos swój doroczny ranking “100 Najbardziej zrównoważonych korporacji”. Organizacje zostało wyłonionych z puli spółek notowanych na giełdzie – każda z nich została oceniona na podstawie publicznie dostępnych informacji, biorąc pod uwagę wskaźniki środowiskowe, społeczne i dotyczące zarządzania. Firmy, które znalazły się w najlepszej setce Global 100 obejmują wszystkie sektory gospodarki.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc