Aktualności

27 października 2021

Jak kryzys klimatyczny zagraża miastom?

Źle zaprojektowane miasta przyczyniają się do zmian klimatu, a jednocześnie są szczególnie wrażliwe na skutki kryzysu klimatycznego. Przykładowo po 2040 r. w Warszawie śmiertelność wzrośnie nawet ponad 225% w odniesieniu do sytuacji obecnej – ostrzega zespół doradczy ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN w nowym komunikacie i rekomenduje podjęcie szeregu działań. 

26 października 2021

Jak miasta w Polsce gospodarują zasobami wodnymi?

Właśnie ukazała się trzecia odsłona rankingu miast, w którym ocenia się rozwój metropolii, dużych i średnich miast w Polsce pod względem efektywności gospodarowania zasobami wody. Liderami są Gdańsk, Gliwice i Augustów.

18 października 2021

Tęczowy biznes. Jak działać, by nie wykluczać?

25 października odbędzie się webinarium w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Gościem spotkania będzie Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza.

14 października 2021

Konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” pod patronatem LOB

18 listopada 2021 roku odbędzie się konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” organizowana przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie jest okazją dla studentów, młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych, aby lepiej poznać zagadnienie społecznej odpowiedzialności biznesu.

7 października 2021

Polskie firmy o barierach w prowadzeniu społecznie odpowiedzialnego biznesu

Chcemy prowadzić działania społecznie odpowiedzialne, jednak brakuje jasnych przepisów, stabilności i transparentności – tak mówią przedstawiciele największych polskich firm i organizacji. To na bazie ich opinii powstały rekomendacje, które mają pomóc w uregulowaniu najbardziej problematycznych kwestii w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu.

4 października 2021

Jak firmy raportują informacje dotyczące klimatu i praw człowieka?

Trwają obecnie dyskusje nad przedstawioną w kwietniu przez Komisję Europejską propozycją znowelizowanej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, która wprowadzi istotne zmiany do obowiązku ujawniania informacji przez biznes. Między innymi za sprawą nowych, bardzo oczekiwanych unijnych standardów sprawozdawczych. Opublikowane przez organizację Frank Bold wyniki nowego badania dotyczącego ujawniania przez przedsiębiorstwa informacji dotyczących klimatu i praw człowieka pokazują braki w danych, ale i pewne pozytywne trendy.

27 września 2021

#OdPOWIEDZialnie z nagrodą specjalną 6. Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

VI edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” przeszła do historii. Impreza odbywała się w formule hybrydowej i trwała 8 dni (17-24 września 2021). Nagrodę specjalną otrzymał projekt #OdPOWIEDZialnie, realizowany w ramach Programu Partnerstwa FOB. 

24 września 2021

Czy polski konsument myśli o jutrze?

Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju – Dobre Cele. Ma pokazać konsumentom jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia. Jej organizatorem jest Kampania 17 Celów. Zapraszamy na wydarzenie online inaugurujące inicjatywę „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele”, które odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00 – 13:00.

23 września 2021

Na czym polega projektowanie empatyczne? Warsztaty #TransferHUB

4 października zapraszamy do gdańskiego Inkubatora STARTER na bezpłatne warsztaty wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem innowacji, którym bliskie są takie zagadnienia jak praca kobiet, sytuacja osób w wieku powyżej 50 roku życia na rynku pracy i społeczne zmiany związane z automatyzacją i robotyzacją pracy. Warsztaty poświęcone będą projektowaniu empatycznemu. Poprowadzi je Agnieszka Sikorska, projektantka usług, trenerka, facylitatorka procesów projektowych.

16 września 2021

Partnerzy FOB z tytułem Spółek Świadomych Klimatycznie

15 września 2021 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji CCA, czyli Badania Świadomości Klimatycznej spółek.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc