Aktualności

23 września 2021

Na czym polega projektowanie empatyczne? Warsztaty #TransferHUB

4 października zapraszamy do gdańskiego Inkubatora STARTER na bezpłatne warsztaty wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem innowacji, którym bliskie są takie zagadnienia jak praca kobiet, sytuacja osób w wieku powyżej 50 roku życia na rynku pracy i społeczne zmiany związane z automatyzacją i robotyzacją pracy. Warsztaty poświęcone będą projektowaniu empatycznemu. Poprowadzi je Agnieszka Sikorska, projektantka usług, trenerka, facylitatorka procesów projektowych.

16 września 2021

Partnerzy FOB z tytułem Spółek Świadomych Klimatycznie

15 września 2021 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji CCA, czyli Badania Świadomości Klimatycznej spółek.

10 września 2021

Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego. Jak się zaangażować?

ASZdziennik, który na co dzień pisze satyryczne treści postawił na naprawdę poważny temat i zorganizował… Narodowe Czytanie Raportu Klimatycznego.

10 września 2021

W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?

W sobotę 11 września w ramach Igrzysk Wolności odbył się panel „W jaki sposób biznes może wspierać różnorodność i grupy defaworyzowane?”. Jednym z ekspertów zaproszonych do dyskusji był Miłosz Marchlewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

8 września 2021

Biznes chce zielonej kolei

Postępujące zmiany klimatu skłaniają firmy do poszukiwania bardziej ekologicznych form transportu towarów. Emisyjność jest kryterium, które biznes coraz częściej bierze pod uwagę planując łańcuchy logistyczne. Z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Fundacji ProKolej wynika, że to właśnie w transporcie kolejowym przedsiębiorcy z różnych branż upatrują największych szans na ograniczenie śladu węglowego.

6 września 2021

Wyraź swoją opinię nt. standardów emisji CO2 dla nowych samochodów

14 lipca Komisja Europejska, w ramach pakietu „Fit for 55%”, opublikowała projekt rozporządzenia dot. standardów emisji CO2 dla samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zachęca do wyrażenia opinii na temat tego projektu.

6 września 2021

Mateusz Damięcki i Marcin Dorociński laureatami Honorowej Gwiazdy Dobroczynności

Pomagają chorym dzieciom i potrzebującym, troszczą się o ochronę przyrody, walczą o przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt. Są ambasadorami organizacji pozarządowych i nie boją się poruszać ważnych i trudnych tematów w kampaniach społecznych. Dlatego też, za osobiste i wieloletnie zaangażowanie społeczne, Kapituła Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” przyznała w tym roku dwie Nagrody Honorowe – Mateuszowi Damięckiemu i Marcinowi Dorocińskiemu. Laureaci odbiorą statuetki podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” – 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

27 sierpnia 2021

Dzikie pszczoły giną przez miejskie ule

Zdaniem naukowców ule w miastach to nie jest dobry pomysł. Przyrodnicy apelują do samorządowców, by nie powiększali miejskich pasiek.

27 sierpnia 2021

Z pięciu zużytych komputerów można pozyskać nawet gram złota

Według danych Europejskiego Biura Ochrony Środowiska pełny cykl życia europejskich smartfonów odpowiada za 14 mln ton emisji dwutlenku węgla rocznie. Średnia żywotność urządzenia to tylko trzy lata. Średnio każdy mieszkaniec UE produkuje rocznie ok. 15,6 kg elektroodpadów, z których tylko 7 kg jest zbierane i przetwarzane. 

19 sierpnia 2021

Trwa nabór na studia podyplomowe „Menedżer CSR” pod patronatem FOB

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Menedżer CSR” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia objęte zostały patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc