Aktualności

12 października 2020

Działamy odpowiedzialnie. II edycja kampanii Odpowiedzialny Konsument

Po raz drugi wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz innymi partnerami społecznymi prowadzimy kampanię informacyjną promującą postawy odpowiedzialnej konsumpcji i działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

25 września 2020

Rusza II edycja kampanii #OdpowiedzialnyKonsument

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, wraz z partnerami społecznymi, wśród których jest m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna po raz drugi kampanię informacyjną promującą postawy odpowiedzialnej konsumpcji.

17 września 2020

Polska na 32. miejscu w Indeksie Odpowiedzialnego Rozwoju

Jak wynika z jego najnowszej Indeksu Odpowiedzialnego Rozwoju, przygotowanego przez PIE, Polska to kraj o relatywnie niskich nierównościach dochodowych i wysokim poziomie bezpieczeństwa wewnętrznego. W tym roku do filarów Indeksu dołączono komponent związany z odpowiedzialnością za klimat.

10 września 2020

Partnerzy FOB w gronie spółek świadomych klimatycznie

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych opublikowało wyniki Badania Świadomości Klimatycznej Spółek za 2019 r. W gronie 6 podmiotów, które uzyskały tytuł “Spółka Świadoma Klimatycznie” znaleźli się m.in. partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu: LPP, CCC i Orange Polska.

17 sierpnia 2020

Zmarł Henryk Wujec

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Henryka Wujca – działacza społecznego i opozycyjnego.

1 lipca 2020

Ukazała się 22. edycja Kompendium CSR

Ukazała się 22. edycja Kompendium CSR. W gronie autorek i autorów tekstów jest także Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

9 czerwca 2020

IX zestawienie Listków CSR POLITYKI

Ukazało się dziewiąte zestawienie Listków CSR Tygodnika “Polityka”, przygotowywane jest we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą Deloitte. Ankietę wypełniło i przesłało do redakcji 96 przedsiębiorstw, 68 spośród nich zostało nagrodzonych.

8 czerwca 2020

W #OdPOWIEDZialnie Rossmann o wsparciu młodych na rynku pracy

W 18. odcinku #OdPOWIEDZialnie został poruszony aktualny i istotny temat wsparcia młodych osób na rynku pracy. O zrealizowanych praktykach na rzecz rozwoju karier początkujących pracowników opowiedziała Jagoda Wodzińska-Jabłońska, Specjalista ds. Współpracy z Uczelniami w Rossmann.

20 marca 2020

„Biznes odpowiedzialny w Polsce” w dzienniku „Rzeczpospolita” z udziałem ekspertek i ekspertów FOB

20 marca wraz z dziennikami “Rzeczpospolita” i “Parkiet” ukazała się kolejna edycja wydawnictwa “Biznes odpowiedzialny w Polsce”. Wśród autorek i autorów tekstów oraz komentarzy są Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Tadeusz Joniewicz, menedżer ds. zarządzania wiedzą w FOB.

21 stycznia 2020

Konferencja „Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania”

27 stycznia 2020 r. w Ministerstwie Rozwoju przy Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie odbędzie się konferencja „Biznes na rzecz Agendy 2030 w Polsce – wyzwania i rozwiązania”. Podczas tego dorocznego wydarzenia zaprezentowane zostaną działania rządu i biznesu na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce w minionym roku i ogłoszone zostaną plany na kolejny rok.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc