Aktualności

3 listopada 2021

Konsumenci oczekują, że biznes postawi na zrównoważony rozwój

W „Rzeczpospolitej” ukazał się dziś artykuł Anity Błaszczak na temat oczekiwań społeczeństwa względem biznesu. Na konieczność dostosowania się i wiarygodnej odpowiedzi firm na rosnącą presję konsumencką wskazał na łamach „Rz” Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów FOB. 

3 listopada 2021

COP 26. Agnieszka Kłopotowska gościnią „Programu klimatycznego” TOK FM

Agnieszka Kłopotowska, menedżerka Chapter Zero Poland, międzynarodowej inicjatywy koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościnią audycji „Program klimatyczny”.

3 listopada 2021

Santander Bank Polska partnerem gali Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju

4 listopada br. odbędzie się jubileuszowa, 15. gala Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Partnerem wydarzenia jest Santander Bank Polska, w poprzednich dwóch edycjach nagrodzony za najlepiej sporządzony raport społeczny. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

29 października 2021

Przeciwdziałanie zmianom klimatu i ich skutkom jest największym wyzwaniem XXI wieku

81% Polaków uważa, że zmiana klimatu i jej konsekwencje stanowią największe wyzwanie dla ludzkości w XXI wieku. Odsetek ten jest różny w poszczególnych kategoriach demograficznych i waha się od 76% w przypadku polskich mężczyzn do 86% w przypadku polskich kobiet, od 79% w przypadku respondentów w wieku 15–29 lat do 86% w przypadku respondentów starszych niż 65 lat oraz od 77% w przypadku osób o niskich dochodach do 83% w przypadku osób o wysokich dochodach.

27 października 2021

Jak kryzys klimatyczny zagraża miastom?

Źle zaprojektowane miasta przyczyniają się do zmian klimatu, a jednocześnie są szczególnie wrażliwe na skutki kryzysu klimatycznego. Przykładowo po 2040 r. w Warszawie śmiertelność wzrośnie nawet ponad 225% w odniesieniu do sytuacji obecnej – ostrzega zespół doradczy ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN w nowym komunikacie i rekomenduje podjęcie szeregu działań. 

26 października 2021

Jak miasta w Polsce gospodarują zasobami wodnymi?

Właśnie ukazała się trzecia odsłona rankingu miast, w którym ocenia się rozwój metropolii, dużych i średnich miast w Polsce pod względem efektywności gospodarowania zasobami wody. Liderami są Gdańsk, Gliwice i Augustów.

18 października 2021

Tęczowy biznes. Jak działać, by nie wykluczać?

25 października odbędzie się webinarium w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Gościem spotkania będzie Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza.

14 października 2021

Konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” pod patronatem LOB

18 listopada 2021 roku odbędzie się konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” organizowana przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie jest okazją dla studentów, młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych, aby lepiej poznać zagadnienie społecznej odpowiedzialności biznesu.

7 października 2021

Polskie firmy o barierach w prowadzeniu społecznie odpowiedzialnego biznesu

Chcemy prowadzić działania społecznie odpowiedzialne, jednak brakuje jasnych przepisów, stabilności i transparentności – tak mówią przedstawiciele największych polskich firm i organizacji. To na bazie ich opinii powstały rekomendacje, które mają pomóc w uregulowaniu najbardziej problematycznych kwestii w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu.

4 października 2021

Jak firmy raportują informacje dotyczące klimatu i praw człowieka?

Trwają obecnie dyskusje nad przedstawioną w kwietniu przez Komisję Europejską propozycją znowelizowanej dyrektywy w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, która wprowadzi istotne zmiany do obowiązku ujawniania informacji przez biznes. Między innymi za sprawą nowych, bardzo oczekiwanych unijnych standardów sprawozdawczych. Opublikowane przez organizację Frank Bold wyniki nowego badania dotyczącego ujawniania przez przedsiębiorstwa informacji dotyczących klimatu i praw człowieka pokazują braki w danych, ale i pewne pozytywne trendy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc