Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

30 listopada 2021

See&Say dla NGOs – sektor kreatywny na rzecz organizacji pozarządowych

SAR i Klub Twórców Reklamy – inicjatorzy projektu See&Say skierowanego do młodych twórców zorganizują warsztaty, których celem będzie wsparcie polskich organizacji pozarządowych. Uczestnicy – przedstawiciele partnerskich agencji, m. in: VMLY&R, 180heartbeats + Jung von Matt, BBDO – opracują projekty dla wybranych NGO’s podczas 3-dniowego warsztatu w dniach 10-12 grudnia.  Akcji patronuje OdpowiedzialnyBiznes.pl.

30 listopada 2021

Zostań wystawcą 9. Targów CSR I 25.05.2022 – do końca roku zniżka 10%

Targi CSR to największe wydarzenie w Polsce poruszające temat społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju w konwencji targowej. Daje możliwość prezentacji działań społecznych i środowiskowych oraz dotarcia do szerokiego grona interesariuszy. Wystawcy, którzy zgłoszą się do 31 grudnia 2021 roku, otrzymają 10% zniżki.

24 listopada 2021

Jak budować potencjał innowacyjności? Sprawdź swoją wiedzę w quizie TransferHUB

Jakie zawody są najmniej narażone na negatywne skutki społeczne automatyzacji i robotyzacji? Ilu Polaków i Polek żyje na emigracji? Czy da się obliczyć wartość nieodpłatnej pracy kobiet i mężczyzn, związanej np. z rolami opiekuńczymi? Tego można dowiedzieć się dzięki quizowi przygotowanemu w ramach inkubatora TransferHUB. Quiz ma również wesprzeć w opracowaniu pomysłów na innowacyjne rozwiązania w obszarze zatrudnienia. Można je zgłaszać jeszcze do 6 grudnia. Na autorów_ki najlepszych pomysłów czeka wsparcie merytoryczne i finansowe.

24 listopada 2021

Jak działa TransferHUB i co może Ci dać? [webinar]

Osoby zainteresowane udziałem w inkubatorze będą mogły dowiedzieć się, jak działa TransferHUB, jak skutecznie aplikować w trwającym właśnie naborze, jakie korzyści płyną z zaangażowania

24 listopada 2021

Do 23 grudnia potrwa I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR

Od 23 listopada do 23 grudnia br. uczniowie i uczennice szkół średnich oraz studenci/tki z całej Polski będą mogli wziąć udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, organizowanym w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

22 listopada 2021

Zgłoś dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu. Trwa nabór działań CSR do #Raport2021

Firmy, które realizowały działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w 2021 roku mogą je już zgłaszać do dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Nabór działań trwa do 17 stycznia i odbywa się poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2021. Udział jest bezpłatny.

19 listopada 2021

Z roku na rok wzrasta znaczenie etyki w biznesie. Znamy wyniki XVI edycji konkursu VERBA VERITATIS

Blisko 50 prac o tematyce etyki biznesu zgłoszono do XVI edycji konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) i Akademię Leona Koźmińskiego. Łącznie nagrodzono 9 najlepszych prac, po raz pierwszy przyznano także w tegorocznym konkursie Nagrodę Różnorodności, dla najlepszej pracy z kategorii „Diversity & Inclusion”. Nagrodę ufundowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce. 

17 listopada 2021

Science-based targets. Wskazówki dla biznesu przy wyznaczaniu celów środowiskowych

16 listopada wraz firmami partnerskimi FOB rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób biznes może wykorzystać SBTs do wyznaczania celów środowiskowych. Naszą gościnią była Kenza Taoufik z The Science Based Targets initiative.

17 listopada 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #3]

Stale śledzimy informacje o wolontariacie i wolontariacie pracowniczym w Polsce i na świecie. Dziennie spływa do nas nawet kilkaset linków. Chcemy się dzielić tymi, które naszym zdaniem mogą Was zainteresować, zainspirować, rozwinąć, lub zmienić wasze spojrzenie na wolontariacki świat. Wiemy,…

16 listopada 2021

Weź udział w badaniu o CSR w Polsce

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz szósty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ich motywów, a także tego kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu zmian klimatycznych. Partnerem merytorycznym i patronem badania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc