Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

9 listopada 2020

Materiały z #SDGSummit2020 dostępne do końca listopada

Virtual European SDG Summit 2020, największe w Europie wydarzenie poświęcone CSR i sustainability, zakończyło się 30 października. Było okazją do wymianą wiedzy i inspiracji – zarówno przez biznes, jak i organizacje pozarządowe. Dla tych, którzy nie mogli być z nami na #SDGSummit2020, mamy dobrą wiadomość. 

6 listopada 2020

Zdobądź grant na innowację społeczną w obszarze rynku pracy

Trwa nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje, instytucje i firmy. Mają one dotyczyć jednej z trzech wiodących ścieżek tematycznych w ramach zagadnienia pracy przyszłości: starzejącego się społeczeństwa, pozycji i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacji i robotyzacji. Rozwiązania mogą być zgłaszane do 6 grudnia br. poprzez stronę transferhub.pl.

6 listopada 2020

Jak innowacje społeczne mogą wesprzeć kobiety na rynku pracy? Webinarium TransferHUB z Dorotą Warakomską i Marzeną Strzelczak

Najbliższe spotkanie #TransferHUB poświęcone zostanie tematyce pracy kobiet. Dlaczego ich aktywność zawodowa jest dużo niższa niż mężczyzn? Jak na tę sytuację wpływa pandemia? O sile kobiet i o tym jak można je wspierać, wyzwaniach rynku pracy, skali ról opiekuńczych w Polsce oraz o tym, co już robią pracodawcy opowiedzą Dorota Warakomska i Marzena Strzelczak. Webinarium w ramach Inkubatora TransferHUB, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie się w środę 18 listopada w godz. 10-12.

6 listopada 2020

Weź udział w badaniu na temat CSR w Polsce – ankieta on-line

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) już po raz piąty zaprasza firmy i organizacje do udziału w cyklicznym badaniu CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jego celem jest pokazanie w jakim stopniu firmy angażują się w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, jakie są ich motywy, a także kto i w jaki sposób zarządza polityką CSR w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o pytania dotyczące działań firm w obliczu pandemii. Projekt został objęty patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

6 listopada 2020

Eliminacja plastiku to wspólna odpowiedzialność producentów i konsumentów

O szansach i wyzwaniach związanych z ekoprojektowaniem rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego, którego gospodarzem była firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sklepów sieci Biedronka, partner główny Targów CSR. Wydarzenie organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu było okazją do przyjrzenia się kluczowym wyzwaniom związanym z eliminacją nadmiernej ilości plastiku.

6 listopada 2020

Akademia Leona Koźmińskiego ogłasza własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.

4 listopada 2020

Oglądaj relację z debaty „Zrównoważony rozwój firm. W jaki sposób biznes powinien zaangażować się w walkę ze skutkami zmian klimatu”

Redakcja dziennika “Rzeczpospolita” w ramach cyklu “Walka o klimat” zorganizowała debatę nt. wyzwań związanych z zieloną transformacją przedsiębiorstw. Udział w dyskusji wziął także Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów FOB. Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo oraz do lektury podsumowania, które ukazało się w dzisiejszym wydaniu “Rzeczpospolitej”.

30 października 2020

Weź udział w konsultacjach nt. Post-2020 Global Biodiversity Framework

Koalicja Business for Nature, której członkiem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzi konsultacje dotyczące Post-2020 Global Biodiversity Framework. Potrwają one do 17 listopada.

29 października 2020

Sztuczna inteligencja – teoria, rzeczywistość i regulacje. Spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB

Tematowi sztucznej inteligencji zostanie poświęcone kolejne spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB. Łukasz Sztern, gość wydarzenia, przedstawi teorię sztucznej inteligencji oraz omówi przykłady wykorzystywania jej w praktyce społecznej i gospodarczej. Wydarzenie odbędzie się 4 listopada o godz. 10 w formule online. Projekt TransferHUB realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 października 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu na European SDG Summit 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jako krajowy partner CSR Europe aktywnie włączył się w organizację European SDG Summit 2020. Wydarzenie odbywa się pod hasłem “Impactful Partnerships to Build Back Better”, podkreślając znaczenie współpracy dla zrównoważonego rozwoju, co stało się szczególnie istotne w kontekście pandemii. SDG Summit odbywa się w dniach 26-30 października br. w formule online.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc