Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

31 lipca 2020

Bank BNP Paribas partnerem 3. Kraków Green Film Festival

Bank BNP Paribas Polska jest głównym sponsorem trzeciej edycji Kraków Green Festival, który odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia 2020 r. KGFF to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który gromadzi najlepsze produkcje z całego świata.

31 lipca 2020

Publikacja KPMG „Frontiers in Finance”

Obecnie można zaobserwować, że – zarówno globalnie, jak i lokalnie – kończy się era oceniania przedsiębiorstw finansowych i niefinansowych wyłącznie na podstawie ich zysków i wzrostu. Jednocześnie staje się jasne, że czynniki środowiskowe, społeczne i związane z zarządzaniem (ESG) nabierają tempa, ponieważ stają się kluczowymi punktami dyskusji między organami regulacyjnymi, rządami i inwestorami prywatnymi.

30 lipca 2020

Maseczki ochronne od Lotosu

Grupa LOTOS przekazała Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kilkaset maseczek ochronnych. Policjanci rozdawali je turystom i mieszkańcom przy sopockim molo. Przypominali o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nie można zachować 1,5-metrowego odstępu.

30 lipca 2020

PKN ORLEN rozważa inwestycje w biogazownie rolnicze

ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, analizuje możliwość budowy 20 biogazowni rolniczych opartych o innowacyjną polską technologię, które umożliwią zagospodarowanie substratów z gospodarstw rolnych i ich przetworzenie na energię elektryczną oraz biometan.

29 lipca 2020

Polacy stają się bardziej świadomymi konsumentami – pokazuje badanie ING

Świadomy konsumpcjonizm i zrównoważone podejście do gospodarowania pieniędzmi to najlepsza odpowiedź na lęk związany z sytuacją finansową – skomentowała wynik badania ING Maria Rotkiel.

29 lipca 2020

Nestlé wspiera wznowiony „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”

Nestlé potwierdziło swoje zaangażowanie w zatrudnianie młodych w Europie, wspierając „Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego”.

28 lipca 2020

Grupa Santander rozpoczyna nabór na stypendia z zakresu innowacji technologicznych stosowanych w sektorze finansowym

Stypendia Santander Tech Revolution in Finance – IE University są przeznaczone dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków z dziedziny nauk ścisłych, takich jak: technologia, inżynieria i matematyka. O stypendium mogą wnioskować studenci z dziewięciu krajów poprzez formularz na stronie www.santander-grants.com do 23 września 2020 r.

28 lipca 2020

L’Oréal dla przyszłości

Bazując na dotychczasowych dobrych wynikach, firma L’Oréal postanowiła kontynuować swoje zaangażowane, ogłaszając program „L’Oréal for the Future” (L’Oréal dla Przyszłości).

28 lipca 2020

Nestlé wzywa do bardziej zrównoważonego transportu drogowego

Nestlé dołączyło do grona partnerów tworzących European Clean Trucking Alliance. Ten wyjątkowy sojusz skupia organizacje pozarządowe, spedytorów, logistyków i firmy zajmujące się towarami konsumpcyjnymi. Ich wspólnym celem jest przyspieszenie dekarbonizacji transportu drogowego w Unii Europejskiej.

28 lipca 2020

PZU apeluje: Prowadzisz? Odłóż telefon!

Sto dziewięćdziesiąt dziewięć czarnych punktów, a za każdym z nich kryje się ogromna ludzka tragedia. To policyjna mapa śmiertelnych wypadków na drodze podczas tegorocznych wakacji. Główni winowajcy to prędkość, brawura, młody wiek kierowcy i… smartfony. Dlatego PZU ponawia apel do Polaków: „Prowadzisz? Odłóż telefon”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc