Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

11 grudnia 2020

Grupa Amica ufundowała posiłki dla personelu medycznego

W trudnej, pandemicznej rzeczywistości małe gesty mają ogromne znaczenie. Grupa MTP zorganizowała akcję „Razem dla medyków”, której celem jest ufundowanie posiłków dla zaangażowanych w walkę z COVID-19 pracowników służby zdrowia.

11 grudnia 2020

Projekt OKNO

Projekt, w którym działania twórcze wychodzą poza ramy instytucji. OKNO to 15 wystaw 15 młodych artystów i artystek w miastach na terenie całego kraju. Wraz z finalistami i finalistkami 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii budujemy artystyczny dialog z lokalnymi społecznościami.

11 grudnia 2020

Zakończyła się akcja Aktywni Charytatywni 2020

Energa z Grupy ORLEN we współpracy z Fundacją Energa podsumowały tegoroczną edycję Aktywni Charytatywni pod hasłem “Mimo Covid-19 jedziemy dalej”. W zamian za aktywność fizyczną uczestników Fundacja Energa przekaże 200 tys. zł na rzecz domów dziecka oraz domów opieki dla seniorów.

11 grudnia 2020

Młodzieżowa Akademia Żeglarska startuje w Gdańsku

Energa 77 Racing inauguruje działalność Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej.

11 grudnia 2020

Bank BNP Paribas przyznał wsparcie aż 60 organizacjom pozarządowym w 10. jubileuszowej edycji Programu Grantów Lokalnych

Już po raz dziesiąty Bank BNP Paribas przyznał granty na działania społeczne lokalnym organizacjom pozarządowym w całej Polsce.

10 grudnia 2020

Świąteczne wsparcie przyjedzie elektrykami od ING

Samochody elektryczne ING rozwiozą świąteczną pomoc do potrzebujących. W trudnym, szczególnie dla osób samotnych, okresie pandemii koronawirusa pojazdy dostarczą osiem tysięcy paczek w kilkunastu śląskich miastach.

10 grudnia 2020

PKN ORLEN rozwija sieć ładowarek samochodów elektrycznych

PKN ORLEN zwiększa dostępność paliw alternatywnych na stacjach paliw. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, a kolejne czekają na odbiory. Kończy się również okres testowy, w którym korzystanie z ładowarek było bezpłatne.

10 grudnia 2020

Wsparcie dla polskich samorządów w pandemii

Wybuch pandemii sprawił, że sytuacja finansowa samorządów cały czas się pogarsza, przez co większość z nich skupia się na cięciu wydatków i ograniczaniu kosztów. Lukę, uniemożliwiającą obecnie inwestowanie w obywatelskie inicjatywy, mogą choć w części wypełnić fundusze grantowe. W II edycji ogólnopolskiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, wyłoniono 107 pomysłów w 70 polskich gminach. Laureaci otrzymają 2 miliony złotych na realizację wyjątkowych projektów społecznych zmieniających lokalne otoczenie.

10 grudnia 2020

Startuje druga edycja programu stażowego „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”

Kolejni studenci Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku rozpoczną staże w ramach programu „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”. Kontynuacja wspólnej inicjatywy ORLEN Projekt, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz uczelni umożliwi im zdobycie doświadczenia zawodowego, a spółce z Grupy ORLEN budowanie zaplecza wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej.

10 grudnia 2020

IKEA uruchamia program zaangażowania społecznego „Razem w Trosce o Dom”

IKEA Retail Polska wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacją Ocalenie uruchamiają program „Razem w Trosce o Dom”. Jego celem jest wsparcie w tworzeniu lepszego i bezpiecznego domu dla tych, którzy go nie mają lub go stracili. Dzięki IKEA z pomocy psychologicznej skorzysta większa liczba dzieci doświadczających przemocy domowej oraz ich rodzin, a kilkadziesiąt rodzin uchodźców i imigrantów otrzyma dostęp m.in. do wsparcia prawnego oraz rozbudowanego programu wsparcia mieszkaniowego.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc