Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

22 lipca 2022

Grupa Raben i Szlachetna Paczka razem dla Ukrainy

Grupa Raben wspiera Szlachetną Paczkę jako partner logistyczny od 2019 roku. Podczas Weekendu Cudów operator angażuje swoich praocwników/ce, w tym kierowców i logistyków, a także udostępnia swoje pojazdy, aby dotrzeć z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. Grupa Raben zaangażowała się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dla rodzin z Ukrainy.

22 lipca 2022

Nowy raport odpowiedzialnego biznesu Credit Agricole

Bank Credit Agricole opublikował Raport odpowiedzialnego biznesu za 2021 r. W tym roku poświęcił więcej miejsca ujawnianiu kwestii środowiskowych i związanych z wpływem na klimat, w tym zrównoważonemu finansowaniu. Raport przygotowany jest wg międzynarodowego standardu raportowania GRI Standards i zgodnie z zasadami prostego języka.

21 lipca 2022

Rusza muzyczna kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej z udziałem Piotra Fronczewskiego i PIHa

W najnowszej kampanii społecznej Kompania Piwowarska postawiła sobie ambitny cel – znaleźć nową formę dla przekazu, by nigdy nie prowadzić po spożyciu alkoholu i zaangażować w ten przekaz jak najszersze grono odbiorców. W ten sposób powstała akcja „Alkohol i samochód – to się nie rymuje” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. 

21 lipca 2022

ING z tytułem Best Bank in Poland

ING Bank Śląski już po raz piąty został uznany za Najlepszy Bank w Polsce w międzynarodowym konkursie Awards for Excellence. Nagrodę przyznał globalny magazyn finansowy Euromoney.

20 lipca 2022

Aktywny Wolontariat z KUKE

KUKE dołączyło do akcji Aktywny Wolontariat prowadzonej przez PFR SA i Fundację PFR. Inicjatywa wpisuje się w Projekt Wellbeing firmy.

20 lipca 2022

PKN ORLEN, Grupa LOTOS i Związki Zawodowe podpisały gwarancje zatrudnienia dla pracowników

Zabezpieczenie gwarancji zatrudnienia i bezpieczeństwa pracy to kolejny ważny etap fuzji z Grupą LOTOS, który prowadzony jest w dialogu ze stroną społeczną i uwzględnia jej ważną rolę w budowaniu zintegrowanego koncernu multienergetycznego.

20 lipca 2022

Santander Bank Polska z nagrodą dla Najlepszej Instytucji Współpracującej

Santander Bank Polska otrzymał nagrodę specjalną w kategorii Najlepsza Instytucja Współpracująca w programie Biznes Protektor. Nagroda Biznes Protektor przyznawana jest instytucjom finansowym, które pełniły funkcje Narodowych Pośredników Finansowych Instrumentów Finansowych UE podczas pandemii COVID-19. Ich zadaniem było m.in. łagodzenie negatywnego wpływu pandemii na polskie firm z sektora MŚP oraz zachęcanie przedsiębiorców do korzystania z pomocy finansowej Unii Europejskiej.

19 lipca 2022

Bank BNP Paribas zbadał znaczenie i obecność feminatywów w codziennym języku dzieci i dorosłych

Jak potwierdzają badania, w tym najnowsze przeprowadzone z inicjatywy Banku BNP Paribas, wciąż wiele osób ma problem z używaniem nazw zawodów z żeńską końcówką. Agencja badawcza Difference na zlecenie banku przeprowadziła badanie wśród reprezentatywnych grup dzieci i dorosłych.

18 lipca 2022

Credit Agricole dołącza do programu Climate Positive

Bank Credit Agricole został partnerem programu Climate Positive, który realizuje cele proklimatyczne wynikające z 10 zasad United Nations Global Compact oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Bank, poprzez współpracę z innymi firmami i instytucjami, będzie dążył do sprostania globalnym wyzwaniom w obszarze klimatu.

18 lipca 2022

Santander nagrodzony za działania na rzecz ukraińskich uchodźców/czyń

Magazyn finansowy Euromoney uznał Santander Bank Polska za najlepszy bank w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji konkursu Awards for Excellence doceniono wsparcie, jakiego bank udzielił osobom szukającym w Polsce schronienia w wyniku wojny w Ukrainie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc