Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

4 listopada 2021

Grupa Amica stawia na różnorodność w 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Trwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego skierowanego do studentów, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Amica jest partnerem projektu oraz opiekunem jednej spośród czterech realizowanych ścieżek – zarządzania różnorodnością. Najaktywniejsi uczestnicy mają szansę na płatny staż…

29 października 2021

Solve for Tomorrow – zdobądź kompetencje przyszłości i wygraj cenne nagrody

Młodzi ludzie, stojący u progu dorosłości, poszukują sposobów na wprowadzenie realnych zmian w swoim otoczeniu. Jednak często brakuje im wsparcia czy kompetencji, które pozwoliłyby im wcielać w życie swoje pomysły. Dlatego firma Samsung wystartowała z nowym programem edukacyjnym.

29 października 2021

Ogłoszono laureatów nagrody „CEMEX Förderpreis Beton Central Europe 2020”

We wrześniu 2021 r., odbyło się spotkanie z laureatami przyznawanej przez CEMEX nagrody za osiągnięcia naukowo-techniczne. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w kwietniu br. Zwycięzcami zostali dr Venkatesh Naidu Nerella i dr Daniel Weger z Niemiec. Obaj naukowcy otrzymali to prestiżowe wyróżnienie za przełomowe badania w dziedzinie innowacyjnego druku 3D w betonie.

29 października 2021

Blisko 70% przekazywanej do OPP żywności w Polsce pochodzi od Biedronki

Według sprawozdania Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska za 2020 rok, na mocy ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, do organizacji pożytku publicznego przekazano 18,5 tys. ton żywności. Biedronka przekazała w tej puli aż 12,4 tys. ton. Oznacza to, że prawie 70% żywności zaraportowanej przez organizacje pozarządowe pochodziło od Biedronki.

29 października 2021

Provident ze Złotym Laurem dla Odpowiedzialnego Pracodawcy

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Odpowiedzialny Pracodawca otrzymał m.in. za działania na rzecz zdrowia pracowników prowadzone w trakcie pandemii.

27 października 2021

Produkty z Polski zawalczą o European Food Transition Award

Wegańska alternatywa dla sera, naturalny płyn do mycia twarzy czy gotowy roślinny posiłek z kaszą – do 1 listopada można zagłosować na produkty w I edycji nagrody European Food Transition Award. Europejska inicjatywa organizowana przez Grupę Carrefour ma na celu…

27 października 2021

Zrównoważone podejście całkowicie zmienia sposób myślenia o rozwoju biznesu ubezpieczeniowego

Rosnąca społeczna świadomość zagrożeń wynikających ze zmian klimatu oraz coraz wyższe koszty strat powodowanych przez anomalie pogodowe motywują biznes do włączania czynników ESG (environmental, social, governance) do strategii biznesowych. Ze względu na swoją wyjątkową pozycję menedżera ryzyka i jednocześnie czołowego inwestora giełdowego, branża ubezpieczeniowa ma do odegrania ważną rolę w tym zakresie.

22 października 2021

Wprowadzenie gospodarki cyrkularnej może zmniejszyć obecną emisję CO2 o połowę

Właśnie ruszyła nowa edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

21 października 2021

Rusza pionierski projekt recyklingu opakowań elastycznych

Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.

21 października 2021

Na czym polega design thinking?

Przygotowywanie kreatywnych koncepcji, innowacyjnych rozwiązań czy zaplanowanie nowych działań często poprzedza wymiana myśli podczas burzy mózgów. Taki proces wymaga nieraz tzw. „wyjścia poza pudełko”, czyli inaczej myślenia poza schematem.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc