Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

26 września 2019

Czy potrzebujemy aż petycji od naszych dzieci żeby coś zmienić?

ING Bank Śląski przygotował kampanię, której inspiracją są dzieci i ich działania na rzecz poprawy sytuacji klimatycznej. To one – na swoją miarę – dają do zrozumienia dorosłym, że muszą na poważnie zająć się tym tematem. Kampanię wspiera oferta ekofinansowania oraz akcja aktywacyjna „Hulaj bez spalin.”

25 września 2019

Światowy Dzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju w Kompanii Piwowarskiej

W czwartą rocznicę ogłoszenia przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju, Kompania Piwowarska przedstawia swój wkład w realizowanie 13 spośród 17 SDGs.

25 września 2019

Doświadczenia Tesco wskazane jako dobry kierunek na drodze do zmniejszania skali marnowania żywności

„Podążamy w dobrym kierunku, jednak tempo zmian jest za wolne, by do 2030 roku osiągnąć cel zmniejszenia globalnej skali marnowania żywności o połowę” – wskazuje roczny raport Champions 12.3, wspieranej przez ONZ organizacji zrzeszającej najważniejszych przedstawicieli sektora spożywczego.

24 września 2019

Klienci Biedronki przekazali potrzebującym 40 ton odzieży

Klienci Biedronki po raz kolejny wsparli potrzebujących – trwająca niemal miesiąc akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” zakończyła się wielotonowym sukcesem. W tym czasie sklepy Biedronka odwiedziło tysiące osób, które zdecydowały się przekazać zalegającą w ich szafach, utrzymaną w dobrym stanie odzież. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się przekazać tyle ton odzieży, że zabezpieczy ona ponad 500 rodzin znajdujących m. in. się pod opieką diecezjalnych Caritas.

24 września 2019

Santander Bank Polska kolejny raz walczy z telefonami za kółkiem

Używanie smartfona za kierownicą to dziś powszechny problem. Rocznie policja wystawia ponad 100 tys. mandatów za korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu. I choć brakuje statystyk na temat liczby wypadków spowodowanych przez to wykroczenie, to tysiące kar pieniężnych powinny dać nam do myślenia. Po zeszłorocznej kampanii Santander Bank Polska Zaparkuj telefon i jedź przyszedł czas na edukację i przekonanie kierowców, że za kółkiem warto być #SmartOff.

24 września 2019

Zostań stażystą Uniwersytetu ADAMED SmartUP

Masz 15-19 lat i pasjonujesz się naukami ścisłymi bądź przyrodniczymi? Pomimo młodego wieku marzysz już o zawrotnej karierze naukowej? Nie czekaj i sprawdź swoje umiejętności w ramach programu ADAMED SmartUP. Od początku września możesz zarejestrować się do jego 6. edycji, a od kolejnego miesiąca wziąć udział w grze alternatywnej rzeczywistości, gdzie wcielisz się w rolę młodego stażysty. Na uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie w kilkuetapowym procesie rekrutacji, czeka roczny program konsultacji edukacyjnych oraz stypendia finansowe.

24 września 2019

Pomoc To Moc – nawet 100 000 zł na poprawę bezpieczeństwa i profilaktykę zdrowotną dla lokalnych społeczności od PZU

Masz pomysł jak poprawić bezpieczeństwo albo promować zdrowy tryb życia w twoim najbliższym otoczeniu? Weź udział w akcji „Pomoc To Moc”. Dzięki PZU możesz zdobyć środki finansowe i zrealizować swój pomysł.

24 września 2019

ABC-Czepczyński i LPP wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Kapituła XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 przedsiębiorstw nominowanych do nagrody. Wśród nich są także ABC-Czepczyński i LPP.

23 września 2019

Grupa Santander współtwórcą i sygnatariuszem zasad odpowiedzialnej bankowości ONZ

Grupa Santander, uznana za najbardziej zrównoważony bank na świecie wg Dow Jones Sustainability Index 2019, została sygnatariuszem-założycielem UNEP FI Responsible Banking Principles (zasad odpowiedzialnej bankowości). Dokument został oficjalnie ogłoszony 22 września w siedzibie ONZ, w Nowym Jorku.

19 września 2019

I ty możesz pomóc seniorom robiąc zakupy w Biedronce

W weekend 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy sieci Biedronka z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością. Zbiórka produktów odbędzie się w 728 wybranych sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc