Aktualności

19 października 2021

Solidarność społeczna, edukacja i kultura. Fundacja BNP Paribas działa już od 15 lat

Od Partnerów

Ponad 1300 beneficjentów programów stypendialnych i blisko 100 tysięcy godzin przeznaczonych na społeczne działania przez bankowych wolontariuszy, to bilans inicjatyw przeprowadzonych i wspieranych przez Fundację BNP Paribas w czasie jej 15-letniej działalności. Organizacja stawia sobie za cel przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wyrównywanie szans edukacyjnych i dostępu do kultury. Odpowiedzialne inwestowanie w ludzi i projekty traktuje jako drogę do budowania obywatelskiego społeczeństwa.

19 października 2021

IKEA podsumowuje rok, w którym stale zyskuje na znaczeniu jakość domowego życia

Od Partnerów

IKEA podsumowuje rok, w którym stale zyskuje na znaczeniu jakość domowego życia

19 października 2021

#łączynastocodobre

Od Partnerów

Z okazji Światowego Dnia Żywności Fundacja Auchan ogłosiła pierwszy, międzynarodowy nabór projektów, pod hasłem #łączynastocodobre. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać innowacyjne projekty na rzecz dostępu do zdrowej żywności, która jest jednocześnie czynnikiem wzmacniania więzi społecznych.

19 października 2021

ING nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report” 2020

Od Partnerów

ING Bank Śląski został wyróżniony czwarty rok z rzędu za raport roczny. Bank otrzymał nagrodę The Best of the Best za modelowe raportowanie finansowe. Dodatkowo otrzymał wyróżnienie za najlepsze Sprawozdanie Zarządu z działalności, w kategorii banki i instytucje finansowe.

18 października 2021

Tęczowy biznes. Jak działać, by nie wykluczać?

Aktualności FOB, CSR w Polsce

25 października odbędzie się webinarium w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Gościem spotkania będzie Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza.

15 października 2021

W #OdPOWIEDZialnie Hochland Polska o współpracy z dostawcami mleka

Aktualności FOB, Od Partnerów

28. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony prospołecznemu modelowi biznesowemu Hochland Polska. O szczegółach współpracy z dostawcami opowiedział Peter Knauer, dyrektor generalny i prezes Hochland Polska

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Aktualności FOB

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

14 października 2021

Taksonomia i ujawnienia klimatyczne – podsumowanie spotkania Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

Członkowie i członkinie Chapter Zero Poland uczestniczyli w drugim edukacyjnym spotkaniu dotyczącym kluczowych tematów związanych z rolą organów zarządczych i nadzorczych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Tym razem spotkanie poświęcone zostało tematowi Taksonomii UE, której celem jest m.in. ujednolicenie rozumienia tego, co można uznać za zrównoważoną działalność gospodarczą wspierającą osiąganie neutralności klimatycznej.

14 października 2021

Konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” pod patronatem LOB

CSR w Polsce

18 listopada 2021 roku odbędzie się konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” organizowana przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie jest okazją dla studentów, młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych, aby lepiej poznać zagadnienie społecznej odpowiedzialności biznesu.

14 października 2021

Gwiazdy Dobroczynności. Marcin Dorociński z wyróżnieniem od FOB

Aktualności FOB

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Michał Grudziński, Piotr Zelt, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor to laureaci XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Kapituła nagrodziła również akcję charytatywną – książkę „Nadzieja”. Nagrodę specjalną magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Żak, a Honorową Gwiazdę Dobroczynności odebrał Mateusz Damięcki. W tym roku podwójnym laureatem został Marcin Dorociński. Aktor otrzymał Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Nagrodę Honorową.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc