Aktualności

15 września 2022

Klienci oraz klientki Carrefour wyślą paczki z produktami bezpośrednio do Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Sieć Carrefour Polska nawiązała współpracę z firmą Meest Post, dzięki której klienci sieci będą mogli wysłać zakupione w sklepach produkty bezpośrednio do Ukrainy pod wybrany przez siebie adres. W punkcie Meest Post zlokalizowanym na terenie sklepu, obsługa pomoże spakować zakupione artykuły o wadze do 20 kg i przygotować paczkę do wysyłki. Rozwiązanie testowane jest obecnie w hipermarkecie Carrefour w Centrum Handlowym Reduta w Warszawie.

15 września 2022

Rusza druga edycja akcji Banku BNP Paribas „Gdzie są nasze Patronki”

Od Partnerów

Danuta Kobylińska-Walas, Teresa Grodzińska, Wanda Rutkiewicz, Elżbieta Zawacka, Jadwiga Jędrzejowska, Olga Drahonowska-Małkowska – to tylko kilka przykładów kobiet, których dokonania stały się bliższe uczniom i uczennicom szkół, które obrały je na swoje Patronki. W pierwszej edycji akcji Banku BNP Paribas „Gdzie są nasze Patronki” bank zachęcał szkoły do przyjmowania imion żeńskich bohaterek. 15 września br. rusza druga edycja akcji, w której bank przewidział granty dla 15 placówek.

15 września 2022

IKEA, Volvo Trucks i Grupa Raben – partnerstwo na rzecz zeroemisyjnego transportu

Od Partnerów

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce. W ramach kontraktu, IKEA wprowadzi elektryczne samochody ciężarowe Volvo do obsługi wewnętrznych transportów w dwóch fabrykach IKEA Industry w Polsce. Operatorem transportowym w tym projekcie jest Grupa Raben. 

15 września 2022

ORLEN zbuduje stacje tankowania wodoru w kolejnych polskich miastach

Od Partnerów

PKN ORLEN zbuduje ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Warszawie i Pile. Koncern otrzymał na ten cel ponad 60 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z unijnego programu CEF Transport Alternative Fuels Infrastructure Facility. Zgodnie z przyjętą strategią wodorową, Grupa ORLEN do 2030 roku otworzy ponad 100 stacji tankowania wodoru w Europie Środkowej. 

15 września 2022

GFKM Leadership Conference 2022: Przywództwo włączające

CSR w Polsce

23 września br. w Olivia Sky Club w Gdańsku odbędzie się V edycja GFKM Leadership Conference. W tym roku tematem przewodnim jest przywództwo włączające. W wydarzeniu wystąpi Miłosz Marchlewicz, menedżer w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który przedstawi dobre praktyki liderek i liderów biznesu w zarządzaniu różnorodnością w Polsce. Konferencja została objęta patronatem Karty Różnorodności.

15 września 2022

ZAGŁOSUJ na najlepszy raport ESG! Ruszyło coroczne głosowanie internautów

Aktualności FOB

15 września rozpoczęło się głosowanie internetowe na najlepiej sporządzone publikacje zakwalifikowane do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Głosować może każda osoba zainteresowana raportowaniem niefinansowym przedsiębiorstw i organizacji. Głosowanie odbywa się na stronie raportyzr.pl i trwa do 7 października br. Ogłoszenie wyników…

14 września 2022

Santander Bank Polska partnerem strategicznym konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”

Od Partnerów

Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach oraz pomaga przedsiębiorstwom wzmocnić swoją markę i promować międzynarodową działalność. Santander Bank Polska jest partnerem strategicznym inicjatywy. Konkurs wspierają także KUKE i PFR TFI. 

14 września 2022

CyberTarcza ochroniła 1,3 mln klientów Orange

Od Partnerów

W lipcu i sierpniu CERT Orange Polska zablokował ponad 26 tys. domen używanych do wyłudzeń danych lub pieniędzy. W czołówce znalazły się: oszustwo „na kupującego”, fałszywe oferty inwestycji i fake newsy. W czasie wakacji na zablokowane przez CyberTarczę strony tworzone przez oszustów próbowało wejść ponad 1,3 miliona użytkowników sieci Orange. To niemal dwukrotnie więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. 

14 września 2022

Nagrody i wyróżnienia 2022: zgłoś swój wolontariat pracowniczy

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Koniec roku to okazja do wyróżnienia wolontariuszy i wolontariuszek oraz projektów i programów wolontariatu pracowniczego. Zanim jednak dojdziemy do Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, gal, nagród, wyróżnień, podziękowań i podsumowań, to trzeba w porę odpowiednie osoby i działania zgłosić organizatorom. To jest właśnie ten czas, kiedy o takie zgłoszenia warto zadbać.

14 września 2022

Santander Bank Polska przeszedł pozytywnie audyt Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży

Od Partnerów

Santander Bank Polska jest sygnatariuszem oraz jednym z inicjatorów Deklaracji Odpowiedzialnej Sprzedaży. Celem deklaracji jest m.in. podnoszenie standardów etycznych w relacjach z klientem. W tym roku bank przeszedł pomyślnie audyt, który przeprowadziła firma KPMG. Taki audyt co dwa lata muszą przejść pozytywnie wszyscy sygnatariusze Deklaracji.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc