Aktualności

28 kwietnia 2022

Fundacja Orange powołała zespół ds. integracji społecznej złożony z ekspertek z Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Działania wokół kryzysu humanitarnego, który wywołała rosyjska inwazja na Ukrainę, wymagają trafnej diagnozy wyzwań i sprawnej koordynacji. Fundacja Orange powołała w tym celu zespół ekspercki, w skład którego wchodzą edukatorki z Ukrainy. Doradzają Fundacji w zakresie integracji społecznej i edukacji, w tym edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży m.in. w kontekście przyjazdu do Polski tysięcy uczniów i uczennic z Ukrainy.

28 kwietnia 2022

Centrum Południe z wyróżnieniem WELL Core & Shell

Od Partnerów

Pierwsza faza Centrum Południe, największego projektu biurowego Skanska w stolicy Dolnego Śląska, otrzymała właśnie certyfikat WELL Core & Shell. Potwierdza on, że w trakcie projektowania inwestycji główny nacisk położono na rozwiązania koncentrujące się na ludziach, ich zdrowiu i potrzebach. To pierwsze takie wyróżnienie we Wrocławiu.

27 kwietnia 2022

Wyzwania pracodawców związane z sytuacją w Ukrainie

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Forum Odpowiedzialnego Biznesu realizuje projekt badawczy dotyczący wyzwań, które stanęły przed pracodawcami w związku z agresją Rosji na Ukrainę rozpoczętą w lutym 2022 roku. Zapraszamy do badania zarówno osoby pracujące w firmach zatrudniających Ukrainki i Ukraińców, jak i osoby pracujące w firmach, które nie zatrudniają Ukrainek i Ukraińców.

27 kwietnia 2022

Równi w domu – równi w pracy. Przewodnik dla pracodawców i pracujących rodziców

Aktualności FOB

W sierpniu 2022 roku zostanie w Polsce wdrożona dyrektywa unijna work-life balance, która m.in. nada ojcom indywidualne prawo do czteromiesięcznego urlopu rodzicielskiego. Fundacja Share the Care wyszła naprzeciw wyzwaniom pracodawców i pracowników, tworząc przewodnik „Równi w domu – równi w pracy”.

27 kwietnia 2022

Zgłoszenia przedłużone! Fundacja BNP Paribas ogłasza nabór do 20. edycji programu stypendialno-rozwojowego Klasa

Od Partnerów

Masz dobre wyniki w szkole i marzysz o nauce w dobrym liceum w dużym mieście? Fundacja BNP Paribas może Ci w tym pomóc! Trwa rekrutacja do programu stypendialno-rozwojowego Klasa dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości.

26 kwietnia 2022

CEMEX Polska zwycięzcą nagrody TopBuilder

Od Partnerów

Nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 20 kwietnia.

25 kwietnia 2022

Powstał „Butik Pełen Dobra“

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

W Port Łódź otworzyło się nowe miejsce stworzone z myślą o osobach potrzebujących, szczególnie Ukraińcach i Ukrainkach. „Butik Pełen Dobra“ to pierwsza tego typu inicjatywa w centrum handlowym podjęta przez Centrum Służby Rodzinie, Port Łódź i IKEA. Z pomocy skorzystało już blisko 400 osób, wydanych zostało też ponad 1 700 sztuk ubrań i akcesoriów.

25 kwietnia 2022

CSR@SGH pod patronatem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

w dniach 25-26 kwietnia finał 7 edycji projektu CSR@SGH organizowany przez Zrzeszenie Studentów Polskich. Tegoroczna edycja programu została objęta patronatem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. 

22 kwietnia 2022

Biedronka dla Ziemi, nie tylko od święta

Od Partnerów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Biedronka podsumowuje kluczowe działania podejmowane w trosce o środowisko naturalne. Sieć w ciągu ostatnich 5 lat obniżyła emisje CO2 o 45%. Oprócz inwestycji w przyjazną infrastrukturę, sieć działa także na rzecz poprawy dobrostanu zagrożonych gatunków zwierząt w Polsce. Łączne wsparcie Biedronki na rzecz ich ochrony wyniosło już blisko 2,5 miliona złotych.

22 kwietnia 2022

„Biznes w klimacie rozwoju, rozwój w klimacie biznesu” – prezeska FOB zaprasza na 9. Targi CSR

Aktualności FOB

25 maja 2022 r. spotkamy się na 9. Targach CSR – największym w Polsce wydarzeniu w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowiada o tym, dlaczego tegoroczna edycja jest szczególnie ważna.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc