Aktualności

29 kwietnia 2021

Trwają zgłoszenia do 15. Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Aktualności FOB

Trawa nabór ankiet do 15. Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Udział jest bezpłatny. Jedynym warunkiem do spełnienia jest wypełnienie ankiety do 7 maja. W tym celu należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: ranking_csr@rankingodpowiedzialnychfirm.pl. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym zestawienia. 

29 kwietnia 2021

Zmieniaj nawyki i zachowania dzięki grywalizacji [webinarium]

Aktualności FOB

Kolejne wydarzenie w ramach inkubatora innowacji społecznych – TransferHUB odbędzie się 12 maja br. Poświęcone będzie tematowi grywalizacji. Organizatorami spotkania są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 kwietnia 2021

Hochland w raporcie Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki

Od Partnerów

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” znalazło się 10 dobrych praktyk z firmy Hochland Polska. Najnowszy opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największy w Polsce przegląd CSR i zrównoważonego rozwoju potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią.

28 kwietnia 2021

Skanska montuje jedną z największych na świecie jednokomorowych poduszek z superfolii ETFE na Rynku Łazarskim w Poznaniu

Od Partnerów

Przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu wkracza w kulminacyjny etap. Budowlana spółka Skanska wznosi właśnie nad przyszłym targowiskiem okrągły, unikatowy dach z innowacyjnej folii ETFE, w którym zostanie zamontowana jedna z największych na świecie jednokomorowych poduszek. Jej montaż wymaga specjalnej technologii.

28 kwietnia 2021

Rozwój, świadomość i ochrona. Marka VIVE Profit stawia na rozwój, pamiętając o odpowiedzialności biznesu

Od Partnerów

Społeczna odpowiedzialność biznesu wkroczyła do naszych szaf. CSR* w praktyce stosuje coraz większa liczba znanych marek modowych, w tym m.in. Wrangler, który zaprezentował specjalną platformę zrównoważonego rozwoju. Sieć VIVE Profit dynamicznie się rozwija i otwiera kolejne lokalizacje (już w maju sieć zadomowi się w Bytomiu), jednocześnie pamiętając o tym jak istotnym zagadnieniem są praktyczne działania CSR-owe.

28 kwietnia 2021

Sprzęt od PZU ratuje życie

Od Partnerów

Pierwszy pacjent, u którego z sukcesem przeprowadzono innowacyjny zabieg perfuzji wątroby, po ponad miesięcznej kuracji opuszcza Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. To wielkie osiągnięcie lekarzy, którzy przeszczepili organ, wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt sfinansowany w całości…

28 kwietnia 2021

CEMEX Polska po raz trzeci wyróżniony Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

Od Partnerów

CEMEX Polska otrzymał Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2021-2022, przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB). Wyróżnienie to otrzymują firmy, które osiągają wysokie wyniki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prowadzą systematyczną działalność profilaktyczną.

28 kwietnia 2021

TAK! dla edukacji klimatycznej

Od Partnerów

Celem kampanii „TAK! dla edukacji klimatycznej” jest zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych i realizowanej w ramach obowiązujących przedmiotów. Na stronie edukacjaklimatyczna.com pojawi się petycja, dzięki której tysiące ludzi…

28 kwietnia 2021

Blisko pół tysiąca nauczycieli i siedem tysięcy uczniów zaangażowanych w projekt B.NET

Od Partnerów

T-Mobile, wspólnie z Fundacją Digital University, zakończył pierwszą edycję projektu edukacyjnego B.NET. W 16 szkoleniach online wzięło udział łącznie blisko 500 nauczycieli, a w podsumowującym projekt turnieju wiedzy prawie 7000 uczniów.

28 kwietnia 2021

Zerowa emisyjność w 2040 roku

Od Partnerów

22 kwietnia obchodzony był międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji T‑Mobile dzieli się ambitnymi zobowiązaniami grupy Deutsche Telekom. Zgodnie z nową strategią firma chce spełnić cel zerowej emisyjności (netto) dotyczący emisji pośrednich i bezpośrednich w 2025 roku, a ten dotyczący całego łańcucha dostaw już w 2040 roku – czyli o 10 lat wcześniej niż zakładano pierwotnie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc