Aktualności

21 listopada 2023

Rekordowa liczba zgłoszeń do III edycji Solve for Tomorrow

Od Partnerów

Do III edycji akcji programu Solve for Tomorrow wpłynęła rekordowa liczba 252 zgłoszeń. Jury wybrało spośród nich 30 półfinałowych zespołów, które w kolejnych miesiącach będą pracować nad swoimi pomysłami przy pomocy metody Design Thinking. Projekty oceniała m.in. doradczyni zarządu FOB ds. DEI, Marzena Strzelczak.

21 listopada 2023

Wystartowała jubileuszowa edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

Koncepcja zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodych osób. Do 20. jubileuszowej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i uczestniczek. Spośród 136 zgłoszeń wybrano 36 nowych ambasadorów i ambasadorek z 20 uczelni w całym kraju. 

19 listopada 2023

CSRD a cyrkularna transformacja [webinar]

Od Partnerów

W ostatnich latach zachodzi zmiana podejścia do kwestii zrównoważonego rozwoju – idea społecznej odpowiedzialności biznesu zostaje zastąpiona przez mierzalną strategię firmy. Nowe akty prawne wprowadzają szereg wskaźników, pozwalając przedsiębiorstwom przygotować się na uczciwą transformację w kierunku obiegu zamkniętego. Więcej o przygotowaniach, korzyściach i wyzwaniach wynikających m.in. z dyrektywy CSRD w webinarze od Deloitte.

18 listopada 2023

Ruszyła II edycja programu OCALIMY ŚWIAT

Od Partnerów

7 listopada odbyła się uroczysta Inauguracja II edycji programu edukacyjnego OCALIMY ŚWIAT (OŚ), skierowanego do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. ING Bank Śląski S.A. wsparł inicjatywę jako partner strategiczny.

17 listopada 2023

Kaufland zachęca klientów do pomocy potrzebującym za pośrednictwem Kaufland Card

Od Partnerów

Kaufland każdego roku angażuje się w pomoc ubogim, chorym i osamotnionym. Tym razem, poza realizacją corocznych akcji, sieć zachęca klientów do przekazywania punktów lojalnościowych Kaufland Card na rzecz organizacji charytatywnych. Łącznie sieć przekaże 500 000 zł. 

17 listopada 2023

Kolejny szkolny rok współpracy ING ze Zwolnionymi z Teorii

Od Partnerów

ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom kontynuują współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. W roku szkolnym 2023/2024 program „Krok do przodu” został rozszerzony o teamaty takie jak bezpieczeństwo w sieci, edukacja finansowa oraz klimatyczna.

17 listopada 2023

Nowa interaktywna strefa Samsung w Centrum Nauki Kopernik

Od Partnerów

W Centrum Nauki Kopernik powstała interaktywna strefa Samsung prezentująca zrównoważone działania marki. To kolejny projekt będący rezultatem długoletniej współpracy między firmą a Centrum. W ramach współpracy firma wspiera instytucję przy tworzeniu programów edukacyjnych, wydarzeń, czy dostarczaniu rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji. 

16 listopada 2023

It’s Now for Nature. Startuje globalna kampania na rzecz ochrony bioróżnorodności

ESG na świecie

Kampania ma wesprzeć przedsiębiorstwa w związku z nadchodzącymi regulacjami i zmieniającymi się oczekiwaniami inwestorów.

16 listopada 2023

Climate Governance a gospodarka cyrkularna – przewodnik dla rad nadzorczych i zarządów

ESG na świecie

Najnowszy przewodnik, opracowany przez Światowe Forum Ekonomiczne i Climate Governance Initiative ma na celu wyposażenie zarządów i rad nadzorczych w praktyczną wiedzę na temat gospodarki o obiegu zamkniętym.

15 listopada 2023

Hochland Polska rusza z nową odsłoną kampanii na rzecz dzieci

Od Partnerów

Hochland od lat wspiera Program Pajacyk, fundując ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci i organizując warsztaty poświęcone m.in. dobrym nawykom żywieniowym. W ramach nowej odsłony kampanii „Dzielimy się tym, co dobre” Hochland pojawi się w wybranych placówkach współpracujących z Programem Pajacyk.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc