Aktualności

21 lipca 2021

Lepsza Przyszłość 2030. Kompania Piwowarska opublikowała raport zrównoważonego rozwoju za 2020 rok

Od Partnerów

Pomimo pandemii Kompania Piwowarska konsekwentnie realizowała zaplanowane działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w 2020 r., jednocześnie udzielając wsparcia służbie zdrowia, branży gastronomicznej i lokalnym społecznościom reagując na ich potrzeby wynikające z pojawienia się Covid-19.

20 lipca 2021

Fundacja LOTOS wsparła strażaków

Od Partnerów

Strażacy to grupa zawodowa ciesząca się najwyższym poziomem zaufania społecznego. Fundacja LOTOS po raz kolejny przekazała darowizny na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i remont sali edukacyjnej dla dzieci.

20 lipca 2021

ING podsumowuje kolejny rok współpracy z fundacją Zwolnieni z Teorii

Od Partnerów

Blisko pół miliona beneficjentów, 33 projekty społeczne i 245 uczestników – to dane pokazujące efekty partnerstwa ING Banku Śląskiego z ogólnopolską olimpiadą projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii.

20 lipca 2021

T-Mobile pomoże seniorom wzmocnić kompetencje cyfrowe w ramach projektu “Sieć Pokoleń”

Od Partnerów

T-Mobile wspólnie z Fundacją TV Puls „Pod Dębem” rozpoczynają projekt społeczny „Sieć pokoleń – bezpieczny senior online”. W ramach inicjatywy kilkanaście Domów Opieki Społecznej zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy, a dla pensjonariuszy przygotowano program zajęć edukacyjnych z zakresu korzystania z technologii oraz specjalne dyżury z pracownikami call center.

20 lipca 2021

Grupa Raben otrzymała pierwszy kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem

Od Partnerów

Grupa Raben podpisała umowę na pięcioletni kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem, (Sustainability Linked Loan – SLL) na kwotę 225 mln EUR, koordynowany przez 7 banków. Jest to jeden z pierwszych konsorcjalnych kredytów SLL w europejskiej branży logistycznej oraz druga tego typu transakcja w Polsce.

15 lipca 2021

„Gwiazdy Dobroczynności” 2021 – znamy finalistów

CSR w Polsce

17 osób znanych ze świata kultury, mediów, filmu, sportu i internetu zostało finalistami XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. W tym gronie znalazła się również akcja charytatywna książka „Nadzieja”. Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas Gali na Balu Charytatywnym „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

15 lipca 2021

Jak przygotować organizację na transformację rynku pracy w sposób odpowiedzialny? [webinar]

Aktualności FOB

28 lipca zapraszamy na webinar poświęcony tematowi wspierania i rozwoju pracowników narażonych na wykluczenie wskutek automatyzacji, globalizacji czy starzenia się społeczeństw. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, udział jest bezpłatny.

15 lipca 2021

Fit For 55. Co zawiera pakiet klimatyczny przyjęty przez Komisję Europejską?

CSR na świecie

Komisja Europejska przyjęła pakiet wniosków, aby dostosować politykę UE w dziedzinie klimatu, energii, użytkowania gruntów, transportu i opodatkowania w taki sposób, aby obniżyć emisje gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. do 2030 r. – w porównaniu z poziomami z 1990 r. Takie obniżenie poziomu emisji w najbliższej dekadzie to zasadniczy warunek, który może sprawić, by Europa stała się pierwszym na świecie kontynentem neutralnym dla klimatu do 2050 r. i wprowadziła w życie Europejski Zielony Ład.

14 lipca 2021

Przewodniki dla biznesu po nowych globalnych ramach dla bioróżnorodności

CSR na świecie

Business For Nature, globalna koalicja, do której należy także Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przygotowała przewodniki po globalnych ramach na rzecz różnorodności biologicznej.

14 lipca 2021

WBCSD podkreśla rolę zaangażowania zarządów w relacjach z interesariuszami

CSR na świecie

Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) opublikowała raport dotyczący potencjału włączającego przywództwa w zakresie zaangażowania interesariuszy oraz zarządzania ryzykami biznesowymi. Pandemia COVID-19 unaoczniła konieczność porzucenia podejść, które cechuje uznawanie prymatu akcjonariuszy nad interesariuszami. Koronakryzys stał się okazją do…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc