Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

7 kwietnia 2020

Amica wspiera Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu

200 tysięcy złotych na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał właśnie od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem.

7 kwietnia 2020

Fundacja ORLEN wspiera domową edukację podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

​Fundacja ORLEN wesprze rodzinne domy dziecka w zakupie komputerów niezbędnych do nauki uczniów w okresie zawieszenia zajęć w szkołach. Każda współpracująca z Fundacją placówka może ubiegać się o grant w wysokości do 3 tysięcy złotych na zakup sprzętu elektronicznego, pomagającego w domowej edukacji.

6 kwietnia 2020

Tesco stwarza możliwości dla tych, którzy nie mogą pracować

Sieć handlowa umożliwia pracę tym, którzy w efekcie epidemii koronawirusa, zostali pozbawieni źródeł dochodu. Dotychczas aż 650 osób znalazło tymczasową pracę w Tesco, a detalista nie wyklucza kolejnych rekrutacji. Pracownicy pomogą w codziennej obsłudze sklepów, dostaw i zamówień internetowych.

6 kwietnia 2020

Bezpłatna pomoc prawna od PZU

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

6 kwietnia 2020

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zaprasza dorosłych i dzieci na cykl „spotkań ze sztuką” online

W tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu, Fundacja APH i ERGO Hestia zapraszają dorosłych i ich dzieci na cykl „spotkań ze sztuką” online.

6 kwietnia 2020

IKEA przekaże dla Polski milion euro, aby wspomóc system ochrony zdrowia oraz zapewnić środki niezbędne do życia społecznościom i konsumentom dotkniętym koronawirusem.

IKEA (Grupa Ingka) zdecydowała się udzielić pomocy doraźnej w formie darowizn o łącznej wartości 26 milionów euro. Wsparciem w pierwszej kolejności będą objęte osoby z grup wysokiego ryzyka oraz osoby, które niosą pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Działania będą się koncentrować na dostarczaniu najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: łóżka, pościel, jedzenie oraz zabawki do szpitali, centrów medycznych i schronisk. Darowizny pozwolą 30 krajom, w których Grupa Ingka prowadzi swoją działalność, podjąć natychmiastowe działania w swoich lokalnych społecznościach. Do Polski trafi pomoc o łącznej wartości miliona euro.

3 kwietnia 2020

#zdalnidopomocy z ING

ING Bank Śląski rusza z akcją #zdalnidopomocy. Bank inspiruje i zachęca do pomocy innym w ogarnięciu spraw w internecie, bez wychodzenia z domu.

3 kwietnia 2020

Wirtualny Pawilon APH

ERGO Hestia zaprasza na kolejną odsłonę Wirtualnego Pawilonu APH, czyli wystawę online na Facebooku.

3 kwietnia 2020

Gwarancje BGK dla firm w Santander Bank Polska

Wiele firm stoi dziś przed niespotykanym dotychczas wyzwaniem – jak zapewnić kontynuację działalności w czasie pandemii oraz finansowanie bieżących potrzeb i zobowiązań. W Santander Bank Polska, poza takimi rozwiązaniami jak zawieszenie spłat rat kapitałowych kredytów, przedsiębiorcy mogą skorzystać z gwarancji de minimis BGK, które teraz obejmują 80% kredytu i dla kredytów obrotowych mogą być udzielane nawet na 39 miesięcy.

3 kwietnia 2020

Klienci stacji ORLEN pomagają z VITAY w walce z koronawirusem

​PKN ORLEN rozpoczął akcję charytatywną w ramach programu VITAY, wspierającą placówki zdrowia. Za każde 1000 punktów VITAY przekazane przez użytkowników programu, Fundacja ORLEN przeznaczy 5 zł na potrzeby szpitali jednoimiennych na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Pomysłodawcą dobroczynnej inicjatywy byli klienci programu lojalnościowego koncernu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc