Aktualności

7 grudnia 2020

17 grudnia poznamy wyniki V edycji badania “CSR w praktyce – Barometr CCIFP”

Francusko-Polska Izba Gospodarcza zaprasza na wydarzenie on – line, które odbędzie się 17.12.2020 w godzinach 14:30 – 16:00. Tuż przed końcem roku zostaną ogłoszone wyniki piątej edycji badania CSR w praktyce – barometr CCIFP. Jest to jedyne w Polsce cykliczne badanie pokazujące poziom zaangażowania firm w działania CSR. 

3 grudnia 2020

Za co osoby z niepełnosprawnościami cenią swoją obecną pracę?

Jak wynika z najnowszego badania Fundacji Aktywizacja najbardziej za dobre relacje w pracy ze współpracownikami (4,43 pkt w skali 1-5), przełożonymi (4,8 pkt w skali 1-5) oraz klientami (4,32 pkt w skali 1-5). Pracownicy cenią sobie również obecnych pracodawców za zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zadbanie o ich szczególne potrzeby wynikające z sytuacji zdrowotnej. Z drugiej strony pracownicy z niepełnosprawnościami deklarują teraz mniejszą niż na początku roku satysfakcję z wynagrodzenia (3,2 pkt w skali 1-5), a także zdecydowanie mniejsze poczucie stabilności zatrudnienia wynagrodzenia (3,19 pkt w skali 1-5).

26 listopada 2020

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl

Portal Odpowiedzialnybiznes.pl, prowadzony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, objął patronatem medialnym 2. edycję programu Climate Leadership powered by UN Environment, odbywającą się na przełomie 2020/2021.

16 listopada 2020

Biznes na rzecz zmiany – rusza 2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment

Debata Biznes na rzecz zmiany zainaugurowała drugą edycję Climate Leadership, inicjatywy budującej społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania, które odbyło się online, uczestnicy pierwszej edycji programu przedstawili wypracowane wspólnie z ekspertami rozwiązania prośrodowiskowe.

16 listopada 2020

Konsumenci „głosują widelcami”. Nowa fala aktywizmu na rzecz ochrony zasobów morskich

Polscy konsumenci coraz częściej „głosują widelcami”, wybierając ryby i owoce morza ze zrównoważonych źródeł, a troska o nasz ocean napędza nową falę aktywizmu konsumenckiego. Wyniki badania przeprowadzonego przez agencję GlobeScan pokazują, że na przestrzeni ostatnich lat wzrosły obawy Polaków o środowisko, ale także ich chęć do działania na rzecz ochrony zasobów morskich.

5 listopada 2020

Webinar KPK OECD

Krajowy Punkt Kontaktowy OECD (KPK OECD) ds. odpowiedzialnego biznesu zaprasza na webinar, na którym eksperci opowiedzą o strukturze KPK OECD, procedurach oraz składaniu zawiadomień do KPK.

29 października 2020

Sztuczna inteligencja – teoria, rzeczywistość i regulacje. Spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB

Tematowi sztucznej inteligencji zostanie poświęcone kolejne spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB. Łukasz Sztern, gość wydarzenia, przedstawi teorię sztucznej inteligencji oraz omówi przykłady wykorzystywania jej w praktyce społecznej i gospodarczej. Wydarzenie odbędzie się 4 listopada o godz. 10 w formule online. Projekt TransferHUB realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 października 2020

Warsztat generowania innowacyjnych pomysłów. Trwa nabór projektów do Inkubatora TransferHUB

Spotkanie w formule online zachęcające do poszukiwania innowacyjnych pomysłów zostanie zorganizowane w ramach Inkubatora TransferHUB 28 października br., w godz. 10-13. Podczas wydarzenia przewidziane są ćwiczenia pobudzające kreatywność i współpracę oraz odbędzie się dyskusja o innowacyjności. Spotkanie służy wszystkim zainteresowanym udziałem w drugiej edycji projektu TransferHUB, organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

19 października 2020

Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2020

Tegoroczna edycja TOB trwa od 26 do 30 października i jest realizowana w całości online. Dzięki wsparciu partnerów, udział w #TOB2020 jest bezpłatny. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

16 października 2020

Czy potrafimy projektować z myślą o osobach starszych? Srebrna gospodarka tematem webinarium #TransferHUB

Jak wygląda sytuacja seniorów w Polsce? W którym kierunku powinien rozwijać się system wsparcia dla seniorów i seniorek? Jakie są ich oczekiwania? Czym jest tzw. srebrna gospodarka? Jak uniknąć konfliktu pokoleń? O tym na najbliższym webinarium Inkubatora TransferHUB, które odbędzie się 21 października w godz. 10-12. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc