Aktualności

6 grudnia 2021

Co motywuje Polaków do dobroczynności?

Najczęściej decydujemy się wspierać innych, bo tak nas wychowano, a dodatkowo daje nam to satysfakcję. Grudniowe święta motywują nas w szczególny sposób do działalności charytatywnej. Co trzeci badany Polak przekazuje darowizny na potrzebujące dzieci, osoby chore lub zwierzęta. Aż dla co drugiego Polaka dobroczynność na rzecz dzieci jest ważna.

3 grudnia 2021

Od przyszłego roku producentom będą grozić kary za niewłaściwe oznaczanie żywności „bio” i „eko”

Od 2022 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy dotyczące produkcji i certyfikacji wyrobów ekologicznych. Producenci będą musieli się liczyć z karami za niewłaściwe użycie oznaczeń „bio” lub „eko”, wprowadzanie konsumentów_ek w błąd i fałszywe stylizowanie swoich wyrobów na ekologiczne.

24 listopada 2021

Jak budować potencjał innowacyjności? Sprawdź swoją wiedzę w quizie TransferHUB

Jakie zawody są najmniej narażone na negatywne skutki społeczne automatyzacji i robotyzacji? Ilu Polaków i Polek żyje na emigracji? Czy da się obliczyć wartość nieodpłatnej pracy kobiet i mężczyzn, związanej np. z rolami opiekuńczymi? Tego można dowiedzieć się dzięki quizowi przygotowanemu w ramach inkubatora TransferHUB. Quiz ma również wesprzeć w opracowaniu pomysłów na innowacyjne rozwiązania w obszarze zatrudnienia. Można je zgłaszać jeszcze do 6 grudnia. Na autorów_ki najlepszych pomysłów czeka wsparcie merytoryczne i finansowe.

19 listopada 2021

Z roku na rok wzrasta znaczenie etyki w biznesie. Znamy wyniki XVI edycji konkursu VERBA VERITATIS

Blisko 50 prac o tematyce etyki biznesu zgłoszono do XVI edycji konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) i Akademię Leona Koźmińskiego. Łącznie nagrodzono 9 najlepszych prac, po raz pierwszy przyznano także w tegorocznym konkursie Nagrodę Różnorodności, dla najlepszej pracy z kategorii „Diversity & Inclusion”. Nagrodę ufundowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynator Karty Różnorodności w Polsce. 

15 listopada 2021

Jak mówić dobrze o sobie i swoich pomysłach? [webinar]

Zaprojektowanie nowatorskiego rozwiązania to wielkie osiągnięcie. Przekonanie innych o tym, że ono działa to kolejne ważne wyzwanie na drodze rozwoju projektu. Okazją do rozmowy na ten temat będzie webinar TransferHUB z udziałem Aleksandry Więckiej. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 18.

15 listopada 2021

10. Forum Inicjowania Rozwoju

24 listopada 2021 odbędzie się coroczna, największa na Pomorzu międzysektorowa konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION. W jej trakcie lokalny biznes, samorząd i organizacje pozarządowe będą poruszać tematy wynikające z  Agendy 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju.

10 listopada 2021

Pierwsza część raportu IPCC dostępna już także po polsku

W najnowszym komunikacie zespół ds. kryzysu klimatycznego PAN wzywa do podjęcia konsekwentnych działań na wszystkich poziomach decyzyjnych, zmierzających do głębokich redukcji emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych w najbliższych dekadach oraz do realizacji scenariusza, w którym emisje CO2 spadają do zera netto około 2050 r. Naukowcy zaprezentowali także tłumaczenie pierwszej części 6 raportu IPCC na język polski.

8 listopada 2021

XX już edycja CEMS Chance pod patronatem LOB

Nadchodzi XX edycja CEMS Chance  to charytatywna inicjatywa skierowana do młodych osób (15-16 lat), chcących nauczyć się jak w pełni wykorzystać swoje możliwości.

8 listopada 2021

Realizacja celów klimatycznych jest dużym wyzwaniem dla spółek w Polsce

Ze 140 spółek w głównych indeksach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), jedynie 14 przyjęło dotychczas jakiekolwiek cele klimatyczne. Jest to znacznie poniżej poziomu obserwowanego na parkietach zachodnich. 

4 listopada 2021

Zmieniają biznes w Polsce i popularyzują zrównoważony rozwój

4 listopada podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów_ki 4. edycji Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes”, przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gali towarzyszyły wystąpienia dr hab. Bolesława Roka, prof. ALK i Marcina Tischnera, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Zapis transmisji z wydarzenia dostępny jest na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz w mediach społecznościowych FOB.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc