Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

27 listopada 2020

Zgłoś innowacyjny pomysł wspierający kobiety na rynku pracy

W ramach Inkubatora TransferHUB szansę na zdobycie dofinansowania mają autorzy i autorki innowacyjnych pomysłów mających na celu między innymi wzmocnienie pozycji i możliwości kobiet na rynku pracy. Termin na zgłoszenia innowacji mija 6 grudnia.

27 listopada 2020

“Walka o klimat”. Publikacja “Rzeczpospolitej” z eksperckim udziałem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W piątek 27 listopada ukazała się czwarta już edycja specjalnej publikacji “Rzeczpospolitej” poświęconej aktywności firm w zakresie przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

26 listopada 2020

2. edycja programu Climate Leadership powered by UN Environment pod patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl

Portal Odpowiedzialnybiznes.pl, prowadzony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, objął patronatem medialnym 2. edycję programu Climate Leadership powered by UN Environment, odbywającą się na przełomie 2020/2021.

26 listopada 2020

Jak planować innowacje? Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Inkubatora TransferHUB

Wydarzenie wieńczące tegoroczny cykl spotkań w ramach drugiej edycji Inkubatora TransferHUB odbędzie się 2 grudnia (środa) w godz. 10-12. Zostanie poświęcone doświadczeniom osób zaangażowanych w przygotowanie i testowanie innowacji społecznych. Inkubator TransferHUB prowadzą Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

26 listopada 2020

Co sprzyja rozwojowi odpowiedzialnego biznesu? Poznaj wyniki badania „Menedżerowie CSR”

Respondenci najczęściej wskazywali na osobiste zaangażowanie pracowników, w tym osób zarządzających firmami, oraz obecność w Polsce międzynarodowych korporacji.

20 listopada 2020

9. Forum Inicjowania Rozwoju

Pandemia, wyzwania środowiskowe, ruchy społeczne, walka o równość i godność człowieka to tematy, które zostaną poruszone podczas  9. Forum Inicjowania Rozwoju – spotkania biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych. Do dyskusji zostali zaproszeni : dr hab. Adam Bodnar – RPO VII kadencji, Kamil Wyszkowski – prezes UN GLOBAL COMPACT NETWORK POLAND, Piotr Voelkel – założyciel Grupy Kapitałowej VOX i SWPS oraz Ewa Sowińska – partner ESO Audit, członek Rady Programowej Open Eyes Economy. Konferencja online odbędzie się 24 listopada. Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

19 listopada 2020

Maraton pisania innowacyjnych pomysłów

Trwają zgłoszenia pomysłów na innowacyjne rozwiązania do Inkubatora TransferHUB. W ramach naboru, 25 listopada br. odbędzie się maraton pisania zgłoszeń do projektu. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat proponowanych innowacji z zakresu rynku pracy oraz jak je opisać we wnioskach aplikacyjnych.

18 listopada 2020

Trwa nabór działań społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczyna nabór działań CSR do 19. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 13 stycznia firmy mogą zgłaszać podejmowane inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020.

17 listopada 2020

Jakie są korzyści z wdrażania odpowiedzialnego biznesu? Wyniki badania „Menedżerowie CSR 2020”

Osoby odpowiedzialne za wdrażanie CSR i zrównoważonego rozwoju w firmach w Polsce jako główne korzyści podają podniesienie poziomu zaangażowania pracowników oraz zwiększenie rozpoznawalności marki jako odpowiedzialnej/zrównoważonej. To wyniki cyklicznego badania „Menedżerowie CSR”, opracowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

17 listopada 2020

W #OdPOWIEDZialnie Fundacja Orlen o współpracy ze społecznościami lokalnymi

21. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony aktualnemu tematowi rozwoju kapitału społecznego. O swojej wizji wsparcia społeczności lokalnych i projektach opowiedziała Fundacja Orlen.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc