Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

22 grudnia 2020

Zielony rok Banku Zielonych Zmian. Bank BNP Paribas posadził 60 000 drzew

Jako Bank Zielonych Zmian, BNP Paribas podejmuje liczne działania na rzecz klimatu, niejednokrotnie łącząc ofertę produktów z popularyzacją ekologicznych postaw i inicjatywami na rzecz środowiska naturalnego.

18 grudnia 2020

Ceetrus Polska wspiera foundrising i udostępnia w obiektach Skarbonki Dobra

Klienci osiemnastu centrów i galerii handlowych zarządzanych przez Ceetrus Polska mogą łatwo i bezpiecznie przekazać datek wybranej fundacji pożytku publicznego.

18 grudnia 2020

„Mistrzowie w drodze” w filmowym wydaniu

Grupa LOTOS wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała film w ramach projektu „Mistrzowie w drodze”. Produkcja ma zarówno uczyć, jak i kształtować w młodych kierowcach prawidłowe postawy oraz zachowania na drodze.

17 grudnia 2020

W Polsce aż 39% żywności kupowanej w każdym tygodniu jest wyrzucane

Z najnowszego raportu firmy Samsung wynika, że zrozumienie, które produkty powinny być przechowywane w lodówce, pomogłoby polskim gospodarstwom domowym uniknąć marnowania żywności.

17 grudnia 2020

Kolejne gminy w Polsce mogą już korzystać z recyklomatów. Coca-Cola wręczyła nagrody w konkursie „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie”

W grudniu br. Coca-Cola zakończyła konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie”, w którym gminy do 50 tys. mieszkańców rywalizowały o nowoczesne automaty do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych.

17 grudnia 2020

Carrefour rozwija ofertę innowacyjnych mikroliści

Na półkach sklepu Carrefour BIO zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej zagościły mikroliście – ekologiczne warzywa przyszłości stanowiące kompromis między kiełkami, a w pełni dojrzałymi roślinami, których uprawa odbywa się w sklepie i jest przyjazna dla środowiska.

17 grudnia 2020

Jak polscy naukowcy ratują naszą planetę – startuje nowy podcast

Popularność podcastów w Polsce dynamicznie rośnie. Najczęściej słuchamy ich dla rozrywki – najczęściej odtwarzana kategoria w tym medium to „Komedia”. Format ten może jednak też uczyć i popularyzować wiedzę naukową, bowiem „Edukacja” znalazła się wśród 5 najchętniej słuchanych gatunków. Do tej grupy dołącza mający premierę 16 grudnia „Podcast naukowy ADAMED SmartUP”.

15 grudnia 2020

Agnieszka Krajnik (Provident) laureatką III miejsca w Konkursie Koordynator Wolontariatu Roku 2020

Jak informuje Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Agnieszka Krajnik z firmy Provident Polska została laureatką III miejsca w Konkursie Koordynator Wolontariatu Roku 2020. W uzasadnieniu czytamy, że zachęca pracowników do wspólnego działania na rzecz wielu inicjatyw, ale także wspiera ich inicjatywę do samodzielnego tworzenia projektów przez co wzmacnia ich motywację i daje poczucie sprawczości w sprawach, które uznają za społecznie ważne.

14 grudnia 2020

ING Bank Śląski zajął 3. miejsce rankingu “Liderzy klimatyczni Polska 2021”

ING Bank Śląski zajął 3. miejsce rankingu z wynikiem 29,96 % rocznej redukcji intensywności emisji.

11 grudnia 2020

PKN ORLEN rozmawiał z firmami zainteresowanymi współpracą w ramach łańcucha dostaw dla morskich farm wiatrowych

Blisko 400 osób z 273 firm wzięło udział w PKN ORLEN Offshore Wind Supply Chain Meeting 2020.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc