Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

19 listopada 2021

Sukces „Lekcji Nieśmiecenia”

Fundacja Nasza Ziemia i Henkel Polska podsumowały pierwszą edycję kampanii edukacji ekologicznej, skierowanej do uczniów szkół podstawowych. W trwającym od marca br. projekcie uczącym segregacji odpadów zarejestrowało się aż 936 placówek z całej Polski. Każda z nich otrzymała bezpłatne materiały edukacyjne. Akcji towarzyszył konkurs, w którym 20 zwycięskich szkół otrzymało edukacyjne systemy do praktycznej segregacji odpadów. Oficjalne podsumowanie pierwszej edycji miało miejsce 17 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach. W 2022 r. ruszy kolejna odsłona projektu.

18 listopada 2021

Na czym polega wykluczenie społeczno-cyfrowe?

Orange Polska przedstawił raport na temat wykluczenia cyfrowego w Polsce oraz jego wpływu na sytuację społeczną. Raport opisuje  m.in nierówności w dostępie do internetu, oraz to, że różne  umiejętności cyfrowe czy różnice w poziomie motywacji do korzystania z usług cyfrowych prowadzą do różnicowania się szans życiowych i poziomu życia. Raport pokazał, że obecnie wykluczenie bardziej wiąże się z naszymi postawami wobec nowych technologii, umiejętnościami i wiedzą  niż z fizycznym dostępem do sieci.

16 listopada 2021

Ekologiczny mural ING

Mural oczyszczający powietrze, o powierzchni 568 m2, powstał na ścianie budynku centrali ING w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34.  Został on namalowany specjalnymi farbami, które mają właściwości pochłaniania CO2. Oznacza to, że mural w ciągu godziny będzie filtrował powietrze podobnie jak 568 drzew.

16 listopada 2021

Miasteczko Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj” – premiera raportu o wykluczeniu społeczno-cyfrowym

Co powoduje, że część społeczeństwa nie korzysta z nowych technologii? Czym jest wykluczenie społeczno-cyfrowe? Jakie grupy społeczne są na nie najbardziej narażone? Odpowiedzi na te pytania spróbują znaleźć  goście najbliższej edycji Miasteczka Myśli „Włączaj. Nie wykluczaj.” Transmisja 17 listopada o godz. 10.00 na profilu Facebook Fundacji Orange.

10 listopada 2021

Rossmann pomaga dziewczętom z domów dziecka

Ukończenie osiemnastego roku życia nie wszystkim kojarzy się z wielkim wydarzeniem, ekscytacją i radością. Dla dziewcząt z domów dziecka to bardzo trudny moment. Opuszczają miejsce, w którym czuły się bezpiecznie i wkraczają – nie mogąc liczyć na wsparcie rodziców – w dorosłość. Takim dziewczętom pomaga Fundacja „Dbamy o młodych” i firma Rossmann.

10 listopada 2021

W #OdPOWIEDZialnie CEMEX Polska o roli dialogu z interesariuszami

W ramach 29. odcinka #OdPOWIEDZialnie Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX, koordynatorka ds. wpływu społecznego w CEMEX Polska, opowiedziała nam o tym, jak w jej firmie prowadzony jest dialog z interesariuszami

9 listopada 2021

Raben przechodzi na zieloną energię

Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię. Dzieje się tak na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót.  Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

8 listopada 2021

ING zaprasza na konferencję o prostym języku

Już po raz trzeci entuzjaści tego tematu z różnych środowisk i branż, podzielą się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami. Konferencja odbędzie się 23 listopada. 

8 listopada 2021

Nowe partnerstwo na rzecz zrównoważonej mody

Marka Perwoll, należąca do firmy Henkel, podjęła współpracę z programem Top Model. Duet powstał z myślą o edukacji i budzeniu świadomości w zakresie odpowiedzialnej mody.

5 listopada 2021

Carrefour planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2040 roku

Grupa Carrefour ogłosiła plan uzyskania globalnej neutralności węglowej w przeciągu dwóch najbliższych dekad. Sieć zakłada m.in. znaczące obniżenie poziomu emisji gazów cieplarnianych, rezygnację z fluorowych czynników chłodniczych, dalsze obniżanie konsumpcji energii elektrycznej oraz korzystanie z prądu pochodzącego wyłącznie ze zrównoważonych źródeł już od 2030 roku.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc