Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

3 sierpnia 2022

Poznaj beneficjentów Dobrej Drużyny PZU

PZU udzieli wsparcia 352 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, obozów, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. Z dofinansowania w 43 dyscyplinach skorzysta ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń, związków sportowych z całej Polski, którzy dołączą do Dobrej Drużyny PZU.

2 sierpnia 2022

Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska wspierają dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska kolejny raz okazali wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Zorganizowane przez pracowników firmy wydarzenie dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy odbyło się w uzdrowisku w Ustroniu.

1 sierpnia 2022

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii opartym o „zielony” wodór

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do budowy tego układu wodorowego. Uruchomienie instalacji zaplanowano na 2023 rok.

29 lipca 2022

Deloitte w gronie przyjaciół Fundacji Happy Kids

Firma Deloitte Audyt sp. z o.o. sp. k., za pośrednictwem Fundacji Deloitte, dołączyła do grona przyjaciół Fundacji Happy Kids, dla których ważna jest troska o losy najbardziej potrzebujących. W myśl zasady Making an impact that matters, Fundacja Deloitte postanowiła zaangażować się w pomoc dla dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej.

29 lipca 2022

Grupa Santander i Formuła 1® wspierają zrównoważony rozwój branży motoryzacyjnej

Grupa Santander oraz Formuła 1® uruchamiają globalny program skierowany do start-upów i scale-upów z 11 krajów (Niemcy, Argentyna, Brazylia, Chile, USA, Hiszpania, Meksyk, Portugalia, Polska, Wielka Brytania i Urugwaj). Celem programu jest opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego w obszarach: mobilność, logistyka i transport, a także kompensacja emisji dwutlenku węgla.

28 lipca 2022

2,5 miliona złotych dla dzieci z Ukrainy. PZU podsumowuje wyniki meczu charytatywnego.

W krakowskiej TAURON Arenie odbył się mecz charytatywny „Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy”, którego celem było zebranie środków na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie. Podczas wydarzenia zebrano 2,5 miliona złotych. Sponsorem głównym meczu był PZU.

27 lipca 2022

Kaufland wspiera zrównoważone rybołóstwo

Rozwój asortymentu o produkty zrównoważone oraz troska o dobrostan zwierząt to kluczowe elementy strategii odpowiedzialnego biznesu Kaufland. Dlatego sieć sukcesywnie rozszerza liczbę marketów, w których klienci/tki mają dostęp do świeżych ryb, pozyskanych zgodnie z międzynarodowym Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa MSC.

27 lipca 2022

IKEA ogłasza zwycięzców 5. edycji konkursu grantowego „Zabawa to poważna sprawa”

Zakończyła się piąta edycja konkursu grantowego IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Wśród organizacji, które otrzymały tegoroczne wsparcie znalazły się: Fundacja Niezwyczajni z Józefowa, Fundacja dla Wolności z Warszawy oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej.

26 lipca 2022

Dobre praktyki ESG pomagają w zdobyciu nowych klientów

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie i partner strategiczny FOB, jest współautorem pierwszego raportu na temat zrównoważonego rozwoju w obszarze europejskiej logistyki i łańcucha dostaw.

25 lipca 2022

Pepco z międzynarodową licencją FSC®

Pepco Poland Sp. z o.o., jako pierwsza polska firma podpisała międzynarodową umowę licencyjną z Forest Stewardship Council® (FSC) tworzącą system certyfikacji lasów. To kolejny ważny krok na drodze zrównoważonego rozwoju Pepco.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc