Aktualności

11 lipca 2019

Adamed stawia na ekologię

Od Partnerów

Troska o środowisko to istotny czynnik przy planowaniu wszystkich działań Adamedu. Firma, stawiająca w centrum swoich działań dobro pacjentów i odpowiadająca na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny, rozumie jak ogromny wpływ na zdrowie ludzi ma czyste środowisko.  

10 lipca 2019

Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze MŚP premiami technologicznymi

Od Partnerów

W ostatnim kwartale tego roku przedsiębiorcy z sektora MŚP po raz kolejny będą mogli się ubiegać o dofinansowania na innowacje. BGK uruchamia szóstą edycję konkursu Kredyt na innowacje technologiczne z kwotą alokacji 350 mln zł. O wsparcie mogą wnioskować firmy, które zatrudniają nie więcej niż 250 pracowników, mają dobry pomysł i zdolność kredytową. Kwota dotacji może sięgnąć 6 mln zł.

10 lipca 2019

VELUX w pierwszej dziesiątce rankingu firm odpowiedzialnych społecznie

Od Partnerów

W połowie czerwca, podczas gali w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, zostały ogłoszone wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF). Grupa VELUX znalazła się w top 10 najlepiej ocenianych firm pod kątem jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną.

10 lipca 2019

Biznes odpowiedzialny za naszą przyszłość

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Siemens oraz Michał Gajewski, członek zarządu FOB i prezes Santander Bank Polska, wzięli udział w eksperckiej debacie „Zrównoważony rozwój w biznesie – ostatni dzwonek na podjęcie działań” zorganizowanej przez Puls Biznesu.

10 lipca 2019

Henkel wprowadza w pełni zdatne do recyclingu opakowania z czarnego plastiku

Od Partnerów

Firma Henkel we współpracy z Ampacet opracowała nowe rozwiązanie recyclingowe. Dzięki niemu opakowania z czarnego plastiku, które stanowią największe wyzwanie w zakresie recyclingu, będą mogły być ponownie przetwarzane. Jest to możliwe dzięki wyeliminowaniu ze składu czarnych opakowań węgla, który pochłania wiązki bliskiej czerwieni (NIR) i powoduje, że maszyny sortujące nie są w stanie identyfikować tego typu tworzyw sztucznych.

9 lipca 2019

Gender and environment statistics: Unlocking information for action and measuring the SDGs

CSR na świecie

Raport „Gender and environment statistics: Unlocking information for action and measuring the SDGs” został opracowany…

9 lipca 2019

Raben działa na rzecz niwelowania negatywnych skutków transportu

Od Partnerów

Grupa Raben jest świadoma problemu zmian klimatu przez emisję gazów do atmosfery , dlatego jednocześnie inwestuje w proekologiczne rozwiązania przewozowe i podejmuje działania na rzecz niwelowania negatywnych skutków transportu.

8 lipca 2019

PKN ORLEN zadba o zdrowie mieszkańców Płocka i powiatu płockiego

Od Partnerów

PKN ORLEN wdroży program, który ułatwi mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób. W realizację prozdrowotnego projektu zaangażują się warszawskie Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które podpisały z PKN ORLEN list intencyjny. Program uzyskał honorowy patronat Ministra Zdrowia.

8 lipca 2019

ERGO Hestia proponuje klientom ekotaksówkę

Od Partnerów

Często zdarza się, że w wyniku wypadku lub awarii kierowca musi oddać samochód do warsztatu. Zamiast zwykłego pojazdu zastępczego ERGO Hestia proponuje klientom także pokrycie kosztów przejazdu taksówkami EcoCar.  

8 lipca 2019

Skanska stawia na oszczędzanie energii i obniżenie wpływu na środowisko

Od Partnerów

Oszczędność energii na poziomie 20-30 proc. – to wynik badania budynków mieszkalnych na warszawskim Osiedlu Mickiewicza. Spółka mieszkaniowa Skanska stawia na rozwiązania obniżające zapotrzebowanie na energię i kontroluje wpływ swoich inwestycji na środowisko w całym cyklu ich życia, zaczynając już od momentu produkcji materiałów budowlanych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc