Aktualności

20 września 2022

Rusza II edycja programu Solve for Tomorrow dla młodzieży

Od Partnerów

Samsung ponownie oddaje głos młodemu pokoleniu, wspierając i doceniając jego inicjatywę oraz nieszablonowe pomysły. W ramach II edycji programu edukacyjnego Solve for Tomorrow zaprasza uczniów do zmierzenia się z jednym z 4 wyzwań współczesności: zdrowiem, klimatem, bezpieczeństwem lub integracją. Pomysły można zgłaszać do 31 października b.r.

20 września 2022

Bank BNP Paribas wspiera sieci pracownicze

Od Partnerów

Pierwszą społecznością, która zawiązała się w banku, aby podejmować tematy równościowe były kobiety, które stworzyły oddolny program Kobiety zmieniające BNP Paribas. Obecnie w banku prężnie funkcjonują także: BNP Paribas Pride Poland, sieć ojców: Tato, masz to jak w banku oraz sieć stworzona przez pracowniczki i pracowników 50+: Wiek Agawy.

20 września 2022

Provident Polska z najnowszym raportem zrównoważonego rozwoju

Od Partnerów

Provident Polska po raz piąty opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju, przygotowywany cyklicznie co 2 lata. Tegoroczny dokument oprócz informacji na temat działań składających się na ESG obejmuje również podsumowanie 25 lat rynku pożyczkowego w Polsce.

20 września 2022

Rusza kolejna edycja akcji edukacyjnej „EKO od dziecka”

Od Partnerów

Od września do listopada przeszkoleni pracownicy_czki firmy Kaufland poprowadzą cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci z wrocławskich szkół podstawowych, uczęszczających do klas 1–3. Tematem tegorocznych warsztatów będzie zapobieganie marnowaniu żywności. To już druga edycja akcji „EKO od dziecka”, której celem jest kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych.

19 września 2022

Na stacji ORLEN w Wałbrzychu zatankujesz wodór

Od Partnerów

W Wałbrzychu powstanie stacja tankowania wodoru. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozytywną decyzję w tej sprawie NFOŚiGW ogłosił w poniedziałek podczas konferencji w Wałbrzychu. Stacja będzie dostępna dla wszystkich pojazdów z napędem wodorowym. Jej oddanie do użytku planowane jest w pierwszym kwartale 2024 roku. 

19 września 2022

Przedłużony nabór zgłoszeń do konkursu „GOZpodarz 2022″

CSR w Polsce

Konkurs „GOZpodarz 2022”, skierowany m.in. do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, promuje dobre praktyki związane z ideą gospodarki obiegu zamkniętego. Inicjatywa odbywa się w ramach działalności Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski”. Konkursowi patronuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

16 września 2022

Konferencja „Czas na ESG!”

CSR w Polsce

28-29 września br. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbędzie się konferencja „Czas na ESG!”, w ramach której  Daniel Kiewra, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o ryzyku utraty konkurencyjności biznesu w obliczu kryzysu klimatycznego. Wydarzenie zostało objęte patronatem FOB. 

16 września 2022

Zakończyła się V. edycja programu grantowego Pepcolandia

Od Partnerów

112 lokalnych organizacji społecznych otrzymało w tym roku łącznie 560 tys. zł na realizację projektów dedykowanych dzieciom – to wynik piątej już edycji programu grantowego Pepcolandia, w ramach którego pracownicy sieci sklepów Pepco mogą ubiegać się o dofinansowanie dla wybranych przez siebie inicjatyw skierowanych do najmłodszych. W różnego rodzaju warsztatach kreatywnych, wspólnej zabawie i zajęciach integracyjnych weźmie udział łącznie ok. 7 000 dzieci z różnych części Polski.

16 września 2022

Samsung Electronics ogłasza nową strategię środowiskową

Od Partnerów

Samsung Electronics Co, Ltd. ogłosił swoją nową strategię środowiskową, która zawiera zobowiązania firmy do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w całym przedsiębiorstwie, wykorzystywania energii odnawialnej w większym zakresie, inwestowania i badania nowych technologii w celu tworzenia energooszczędnych produktów, a także zwiększenia poziomu ponownego wykorzystania zużytej wody i opracowania technologii wychwytywania związków węgla.

16 września 2022

Pół miliona uratowanych paczek z siecią Carrefour

Od Partnerów

Carrefour od dwóch lat współpracuje z aplikacją Too Good To Go w zakresie walki z marnowaniem żywności. Od tego czasu klienci wspólnie z siecią uratowali aż pół miliona paczek z produktami spożywczymi. W ten sposób udało się zaoszczędzić równowartość 1 250 000 CO2, czyli tyle, ile wygenerowałoby 246 lotów dookoła świata.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc