Aktualności

22 października 2021

Wprowadzenie gospodarki cyrkularnej może zmniejszyć obecną emisję CO2 o połowę

Od Partnerów

Właśnie ruszyła nowa edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

21 października 2021

Rusza pionierski projekt recyklingu opakowań elastycznych

Od Partnerów

Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.

21 października 2021

Na czym polega design thinking?

Od Partnerów

Przygotowywanie kreatywnych koncepcji, innowacyjnych rozwiązań czy zaplanowanie nowych działań często poprzedza wymiana myśli podczas burzy mózgów. Taki proces wymaga nieraz tzw. „wyjścia poza pudełko”, czyli inaczej myślenia poza schematem.

21 października 2021

Większe globalne ambicje to lepsze rezultaty COP26

CSR na świecie

Europarlament nalega na przyspieszenie działań na rzecz klimatu na całym świecie oraz na to, by UE pozostała światowym liderem w walce ze zmianami klimatu.

21 października 2021

Europarlament wzywa Radę Europejską do zmierzenia się z kryzysem cen energii

CSR na świecie

Europarlament naciska na Radę Europejską, by ta podczas najbliższego szczytu UE zmierzyła się z kryzysem cen energii.

21 października 2021

Rusza pierwsze w Europie Centrum ElektroEkologii

Od Partnerów

Recykling elektrośmieci to temat, który wciąż budzi wiele wątpliwości. Dlatego, odpowiadając na to wyzwanie, w Warszawie powstało pierwsze miejsce w Europie, którego misją jest edukacja z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Centrum ElektroEkologii będzie zachęcać młode pokolenie do inicjowania i utrwalania proekologicznych zachowań.

20 października 2021

Wszystko zaczyna się od… zbyt dużych zakupów

Od Partnerów

Co roku na świecie marnuje się 931 mln ton żywności, z czego 61% wyrzucanych jest w gospodarstwach domowych. Nad Wisłą w każdej sekundzie pozbywamy się 150 kg jedzenia. Tymczasem skalę marnotrawstwa można zmniejszyć nie tylko z korzyścią dla planety, ale też dla dobra własnego portfela i… podniebienia – przekonuje marka Winiary w swoim programie walki przeciwko wyrzucaniu jedzenia. Obchodzony 16 października Światowy Dzień Żywności może stać się sygnałem do realnych i długofalowych zmian.

20 października 2021

Coca-Cola HBC zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności do roku 2040

Od Partnerów

Coca-Cola HBC ogłosiła zobowiązanie, w ramach którego ma osiągnąć zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Obowiązujący cel działań oznaczać będzie redukcję emisji w całym łańcuchu wartości.

19 października 2021

Z szacunku do kultury i jej odbiorców. Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Od Partnerów

Do 15 listopada 2021 roku można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody  im. prof. Aleksandra Gieysztora, która przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

19 października 2021

Konkurs Power Concrete z wygraną pracowników CEMEX

Od Partnerów

Dużym sukcesem zespołów CEMEX Infrastruktura oraz CEMEX Polska zakończył się konkursu Power Concrete, organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Zespoły CEMEX zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce w finale wydarzenia. Wyniki ogłoszone zostały podczas XI Konferencji Dni Betonu w Wiśle.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc