Aktualności

15 maja 2019

Orange Polska wspiera walkę z patotreściami w Internecie

Od Partnerów

Orange Polska zostało partnerem konferencji dotyczącej niebezpiecznych treści w Internecie oraz metodom walki z nimi. Wydarzenie odbędzie się 30 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

15 maja 2019

Ludzie, którzy zmieniają wolontariat pracowniczy

Aktualności FOB

Działania wolontariatu pracowniczego są jednak złożone, wielopłaszczyznowe i potrzebny jest do nich inicjator, który zachęci pracowników i zepnie ze sobą różne społeczności. Dlatego w ramach 3. edycji nagrody ,,Ludzie, którzy zmieniają biznes” Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca do zgłaszania osób dynamicznie prowadzących i rozwijających wolontariackie inicjatywy w swojej organizacji.

14 maja 2019

Wyszukiwarka dobrych praktyk CSR z działaniami firm partnerskich FOB

Aktualności FOB

Zaktualizowana została baza dobrych praktyk CSR na portalu odpowiedzialnybiznes.pl. W wyszukiwarce znalazły się zgłoszone po raz pierwszy do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”działania firm, w tym 53 partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Obecnie w bazie znajduje się 4386 przykładów działań CSR, zgłoszone przez 623 firmy w ciągu 17 lat ukazywania się raportu.

14 maja 2019

Wyszukaj dobre praktyki CSR

Aktualności FOB

„Wyszukiwarka dobrych praktyk” na portalu odpowiedzialnybiznes.pl została zaktualizowana o 723 nowe działania firm z najnowszej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”. Obecnie w bazie dobrych praktyk znajduje się 4386 przykładów działań CSR, zgłoszone przez 623 firmy w ciągu 17 lat ukazywania się raportu.

14 maja 2019

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza do wypełnienia ankiety badającej potrzeby informacyjne w zakresie CSR

Aktualności FOB

Wyniki ankiety mają posłużyć do zbudowania programu warsztatów dla przedsiębiorców, których celem będzie wpłynięcie na zmianę świadomości i myślenia przedsiębiorców o rozwoju z wykorzystaniem innowacji i praktyk społecznej odpowiedzialności.

14 maja 2019

XIV edycja konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

Aktualności FOB

Celem konkursu organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademię Leona Koźmińskiego jest podnoszenie i promowanie wiedzy z zakresu etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu i ładu korporacyjnego wśród młodych ludzi, wkraczających na rynek pracy, a jednocześnie umacnianie postaw etycznych w biznesie i życiu codziennym. Patronatem honorowym inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 maja 2019

Zielone mieszkania coraz dostępniejsze

Od Partnerów

Rynek mieszkaniowy w Polsce odnotował 133% roczny przyrost certyfikowanych budynków. Taki wzrost wskazuje kierunek zmiany. Zdaniem ekspertów spółki mieszkaniowej Skanska za dekadę powinniśmy osiągnąć punkt rozwoju, w którym system BREEAM i jemu podobne będą jednymi z kluczowych czynników decydujących o wyborze osiedla.

10 maja 2019

Amica wspiera kampanię społeczną „Piękna bo zdrowa”

Od Partnerów

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby edukować i zwiększać świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania „Piękna, bo Zdrowa” jest jednym z podejmowanych przez Organizację działań mającym na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

10 maja 2019

CCC razem z UNICEF rozpoczynają ogólnopolską kampanię

Od Partnerów

Grupa CCC przez najbliższe 3 lata będzie przekazywać środki pieniężne na rzecz pomocy dzieciom na świecie.

10 maja 2019

„Lider Dostępności” – Bank BNP Paribas nagrodzony w kategorii sieć placówek

Od Partnerów

Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę w kategorii sieć placówek, w 4. edycji konkursu „Lider Dostępności”. Statuetki oraz dyplomy wręczył Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nagroda dla Banku BNP Paribas została przyznana za spójną i przemyślaną politykę zwiększania dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc