Aktualności

8 lipca 2020

Ochrona bioróżnorodności to sprawa każdego z nas. Firmy na całym świecie dołączają do inicjatywy Business For Nature

Aktualności FOB, CSR na świecie

Koalicja Business for Nature, której członkiem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zainicjowała Call to Action dotyczące przeciwdziałania utracie bioróżnorodności. Firmy z całego świata wzywają rządzących do wspólnych ambitnych działań na rzecz przyrody.

8 lipca 2020

Możesz na nas polegać – PZU pomaga poszkodowanym w ulewach

Od Partnerów

Ponad 27 tysięcy odebranych połączeń na infolinii, 13 tysięcy obsłużonych szkód, prawie 400 Mobilnych Ekspertów w terenie, cztery Mobilne Biura, które dotarły do 12 najbardziej dotkniętych przez żywioł miejscowości. To pokazuje ogrom pracy włożonej przez PZU w niesienie pomocy klientom poszkodowanym w ostatnich ulewach.

7 lipca 2020

Persil przekazał środki piorące ponad 200 placówkom medycznym

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce stopniowo się poprawia. Mimo to medycy i szpitale apelują o utrzymanie dotychczasowego wsparcia.

7 lipca 2020

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

Aktualności FOB, Reakcje na COVID-19

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.

7 lipca 2020

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio

Od Partnerów

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio, powołana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuuje działalność wytyczając kierunki swoich dalszych działań oraz przyjmując nowych Koalicjantów: Bank BNP Paribas, jednostkę certyfikującą Bioexpert i Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

7 lipca 2020

CEMEX Polska stawia na odnawialne źródła energii w walce ze zmianami klimatu

Od Partnerów

Sto procent energii elektrycznej kupowanej w latach 2020-2021 do 32 zakładów CEMEX w Polsce od PGE Polskiej Grupy Energetycznej będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii (OZE). Tym samym CEMEX potwierdza swoje zaangażowanie w odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi i prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

6 lipca 2020

PKN ORLEN wspiera walkę z szarą strefą

Od Partnerów

PKN ORLEN przekazał Krajowej Administracji Skarbowej 32 nowoczesne samochody, które wzmocnią kontrole transportu paliw na drogach. Dodatkowo koncern wyposaży KAS także w systemy łączności do 200 specjalistycznych pojazdów.

3 lipca 2020

Polska na 23. miejscu w rankingu państw w Sustainable Development Report 2020

CSR na świecie,

Polska zajęła 23. lokatę (na 193 państwa zrzeszone w ONZ) w rankingu dotyczącym stopnia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

3 lipca 2020

Grupa Santander Bank Polska oferuje nowe finansowanie dla polskich MŚP, w ramach walki ze skutkami kryzysu spowodowanego przez Covid-19

Umowa została zawarta z Santander Leasing na sekurytyzację syntetyczną portfela należności leasingowych o wartości 2,0 mld PLN (ok. 450 mln EUR). To trzecia sekurytyzacja syntetyczna realizowana z Grupą Santander Bank Polska od 2018 r. – wartość portfela ogółem to 5,9 mld PLN (ok. 1,3 mld EUR).

3 lipca 2020

Co o pomaganiu pokazał nam COVID-19, a co zostanie z nami po pandemii?

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W trakcie pandemii COVID-19 blisko 60% Polaków zaangażowało się w pomoc osobom potrzebującym wsparcia. Badanie Orange Polska pokazuje, że najczęściej przekazywaliśmy środki materialne, w tym finansowe, a prawie 41% z nas aktywnie wzięło udział w akcjach pomocowych, ofiarując swój czas i umiejętności innym, na przykład szyjąc maseczki, robiąc zakupy i gotując posiłki seniorom. Ponad połowa badanych uświadomiła sobie, że tylko wzajemnie sobie pomagając, możemy łatwiej żyć.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc