Aktualności

25 listopada 2023

ING Partnerem 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

Od Partnerów

7. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Nauka da nam przyszłość. Po raz pierwszy odbędą się aż trzy dni inspirujących spotkań podczas których m.in. eksperci ING poprowadzą wykłady oraz warsztaty popularnonaukowe.

25 listopada 2023

Grupa Amica z tytułem Symbolu ESG 2023

Od Partnerów

16 oraz 17 listopada w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu Symbol 2023, który już po raz trzynasty wyłonił liderów swoich branż. Decyzją Kapituły Programu, Grupa Amica uzyskała tytuł Symbolu ESG 2023 i tym samym, sięgnęła po ten tytuł już po raz czwarty. Nagroda została przyznana za aktywność i innowacyjność w obszarze zrównoważonego rozwoju.

25 listopada 2023

Hochland Polska laureatem konkursu PARP na najlepsze rozwiązania GOZ

Od Partnerów

W ramach opracowanej strategii Hochland stale weryfikuje możliwości optymalizacji opakowań, z sukcesem dążąc do redukcji użytych surowców, w tym ilości tworzyw wprowadzanych na rynek. Przykładem może być projekt „Kartony zwrotne Almette”, który został wyróżniony w konkursie PARP na najlepsze rozwiązania Gospodarki o obiegu zamkniętym. 

25 listopada 2023

Bank BNP Paribas ponownie z najlepszym ratingiem ESG wśród polskich banków

Od Partnerów

Bank BNP Paribas otrzymał ocenę 10,2 w wyniku aktualizacji ratingu ESG (ESG Risk Rating) przyznawanego przez agencję Sustainalytics. To najlepszy wynik wśród polskich banków i wzrost w stosunku do zeszłorocznego wyniku.

23 listopada 2023

Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie dotyczące pozostałych czterech celów środowiskowych Taksonomii UE

Aktualności FOB, ESG na świecie

Opublikowane rozporządzenie stanowi nowe techniczne kryteria klasyfikacji według których oceniane jest, czy dane działalności gospodarcze wnoszą istotny wkład w: zrównoważone wykorzystywanie i ochrony zasobów wodnych i morskich, przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli oraz ochronę i odbudowę bioróżnorodności i ekosystemów.

22 listopada 2023

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu – zakończyła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge

Od Partnerów

We wrześniu 2023 r. rozpoczęła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge. Wyzwanie było skierowane do wszystkich pracowników i pracownic Grupy Amica z polskich i zagranicznych oddziałów. W akcji wzięło udział ponad 400 osób, co pozwoliło na zebranie 75 tysięcy złotych, które zostały przekazane na działalność charytatywną.  

22 listopada 2023

Kompania Piwowarska redukuje emisję dwutlenku węgla w swoich browarach

Od Partnerów

Kompania Piwowarska zainstalowała innowacyjne rozwiązanie w swoim browarze w Tychach. Nowoczesny system odzyskiwania energii oparty jest na pompie ciepła i stanowi przełomowy krok w kierunku zrównoważonej produkcji, przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 15%.

22 listopada 2023

Więcej preferencyjnych kredytów na zielone inwestycje w Pomorskiem

Od Partnerów

Bank Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przedłużyli współpracę w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego. Podmioty zainteresowane kredytem z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły się o niego ubiegać do końca 2024 roku. 

22 listopada 2023

30 tysięcy drzew na 30-lecie Volkswagen Poznań

Od Partnerów

Pracownicy Volkswagen Poznań zasadzili w tym roku 30 tysięcy drzew. Dęby i krzewy wyrosną na poznańskim Szczepankowie oraz na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. Nowy las liściasty, który zastąpi zamierające brzozy, będzie miał większą zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla.

21 listopada 2023

Trwa badanie „ESG Pulse Check: Real Estate”

Od Partnerów

Colliers Poland i spółka biurowa SKANSKA zapraszają do udziału w badaniu praktyki i świadomość ESG w środowisku biurowym. Jego wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie „ESG Pulse Check: Real Estate”. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc