Aktualności

5 maja 2022

Upskill 4 Future na Europejskim Szczycie SDG 2022

Aktualności FOB, CSR na świecie

Projekt Upskill 4 Future świętuje trzeci rok działalności na rzecz promowania włączającej i zrównoważonej transformacji działów kadr w celu wsparcia pracowników wrażliwych, zagrożonych utratą pracy z powodu automatyzacji i cyfryzacji. Upskill 4 Future podkreśla konieczność przewidywania przyszłych megatrendów poprzez opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych szkoleń korporacyjnych i działań w zakresie uczenia się przez całe życie, promując jednocześnie elastyczną kulturę pracy, która nie pozostawia nikogo w tyle.

5 maja 2022

EFRAG rozpoczyna konsultacje projektów Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju

Aktualności FOB, CSR na świecie

Z początkiem maja br. Europejska Rada ds. Sprawozdawczości Finansowej (European Financial Reporting Advisory Group, EFRAG) oficjalnie rozpoczęła proces konsultacji dotyczących pierwszego zestawu projektów Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainability Reporting Standards, ESRS) zgodnie z trwającymi pracami legislacyjnymi nad Dyrektywą w sprawie sprawozdawczości dotyczącej zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (#CSRD).

4 maja 2022

„Odpowiedzialny e-Commerce” 2022 Izby Gospodarki Elektronicznej już dostępny

Aktualności FOB, CSR w Polsce

„Odpowiedzialny e-Commerce” to poradnik, w którym e-Izba prezentuje dobre praktyki liderów polskiego e-commerce z zakresu ESG, (ang. environmental, social, governance). Na łamach poradnika wypowiedziała się Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który patronuje publikacji. Allegro, partner strategiczny FOB, jest partnerem poradnika. 

29 kwietnia 2022

Kompendium CSR głównym patronem medialnym Targów CSR

Aktualności FOB

Już 25 maja w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędą się Targi CSR. Dziewiąta edycja to powrót do tradycyjnej, stacjonarnej formuły. Głównym patronem medialnym wydarzenia zostało Kompendium CSR – najszerzej dystrybuowana publikacja w tej tematyce w Polsce.

29 kwietnia 2022

Sergiej Podus dla Spider’s Web o warwashingu

Aktualności FOB

Wojna w Ukrainie zrodziła nowe zjawisko – po greenwashingu i pinkwashingu przyszła pora na warwashing. Jak firmy i osoby publiczne komunikują o agresji Rosji? O tym pisze SpidersWeb, a komentarza eksperckiego udzielił Sergiej Podus z zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 kwietnia 2022

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2022 – zgłoś się do 16. edycji

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Ranking Odpowiedzialnych Firm to uznane zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania, nastawione na badanie poziomu przygotowania biznesu na różnorodne wyzwania najbliższej przyszłości. Organizatorem rankingu jest Kozminski Business Hub, a Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym.

28 kwietnia 2022

RAPORT: Opieka rodzinna i praca

Aktualności FOB,

Polki i Polacy są nadmiernie obciążeni łączeniem pracy opieką. Problem ten dotyczy dwóch trzecich pracujących, zwłaszcza kobiet. Co szósty zatrudniony_a musi z uwagi na opiekę nad bliskimi – dziećmi lub dorosłymi – ograniczyć swoją aktywność zawodową. Szans na odwrócenie negatywnych trendów Forum Odpowiedzialnego Biznesu upatruje w większym zaangażowaniu mężczyzn. Wbrew stereotypom, pełnienie przez nich ról opiekuńczych akceptuje zdecydowana większość społeczeństwa.

28 kwietnia 2022

Odpowiedzialnie wejść w kolejną dekadę. Nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben

Od Partnerów

Jubileusz 90-lecia i kolejne akwizycje, statystyki dotyczące ponad 10 tysięcy pracowników i 14 rynków, walka ze zmianami klimatycznymi i działalność społeczna – te i dużo więcej informacji zawiera nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Raben. W publikacji za 2021 rok, operator logistyczny prezentuje zarówno długoterminowe programy i ich efekty, jak i jednorazowe przedsięwzięcia.

28 kwietnia 2022

Kompania Piwowarska wyróżniona w Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych

Od Partnerów

Kompania Piwowarska została wyróżniona w drugiej edycji Rankingu Inwestycji Dekarbonizacyjnych. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 25 kwietnia br. podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

28 kwietnia 2022

Cztery nowe miejsca rekreacji dzięki wsparciu Fundacji Pracowniczej

Od Partnerów

Do końca 2024 roku, dzięki grantom z Fundacji Pracowniczej Grupy VKR, powstaną w Polsce cztery nowe miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury. Ze stworzonych atrakcji skorzystają pracownicy VELUX i DOVISTA, ale także mieszkańcy lokalnych społeczności. Łączna wartość przyznanych na ten cel grantów w Polsce to ponad 5,4 mln zł. Projekty będą realizowane w Gnieźnie, Namysłowie, Raszynie i Tczewie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc