Aktualności

2 kwietnia 2020

„Najlepiej robić swoje” z ING

Od Partnerów

ING kontynuuje wspieranie twórców z Patronite.pl Bank dopłaci aż 25% do wpłat patronów realizowanych przez „Płać z ING”.

2 kwietnia 2020

PGNiG pomaga osobom głuchym w związku z pandemią koronawirusa

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchamiają wideoinfolinię dla osób głuchych, potrzebujących informacji na temat koronawirusa. Linia będzie działać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby zapewnić stały dostęp do wsparcia i pomocy.

2 kwietnia 2020

Przedłużony nabór do trzeciej edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”

Od Partnerów

Trwa nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”. Do 7 kwietnia br. (przedłużony termin) organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to aż 3 miliony złotych. Szansę na grant ma w tym roku aż 300 podmiotów.

2 kwietnia 2020

BNP Paribas wspiera akcję „Zaświeć się na niebiesko”

Od Partnerów

2 kwietnia br. BNP Paribas Bank Polska po raz kolejny wesprze globalną akcję koordynowaną w Polsce przez Fundację SYNAPSIS i zaświeci się na niebiesko.

2 kwietnia 2020

CEMEX podpisał zasady ONZ dotyczące Wzmocnienia Pozycji Kobiet

Od Partnerów

Firma CEMEX została sygnatariuszem zasad ONZ dotyczących Wzmocnienia Pozycji Kobiet (WEP – the Women’s Empowerment Principles), podkreślając swoje zaangażowanie w osiągnięcie równości płci.

2 kwietnia 2020

CEMEX Polska nagrodzony Złotym Godłem Konsumencki Lider Jakości 2020

Od Partnerów

Po raz trzeci firma CEMEX Polska otrzymała Złote Godło w ramach programu Konsumencki Lider Jakości w kategorii Cement, w uznaniu najwyższej jakości produktów i obsługi klienta oraz reputacji marki na rynku. Program Konsumencki Lider Jakości 2020 stanowi podsumowanie ogólnopolskich badań konsumenckich, które zostały przeprowadzone na próbie ponad 16 tys. konsumentów.

2 kwietnia 2020

Jak organizacje społeczne angażują się w walkę z pandemią koronawirusa?

Aktualności FOB, Reakcje na COVID-19

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, wiele organizacji pozarządowych zaangażowało się w kompleksową pomoc osobom, które szczególnie odczuły skutki obecnej sytuacji.  Ponadto na dużą skalę prywatne osoby zaczęły wspierać potrzebujących oraz przedstawicieli służby zdrowia.  Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało infografikę #NGOReagujeOdpowiedzialnie, prezentującą podjęte inicjatywy społeczne.

1 kwietnia 2020

Ceetrus Włochy pomaga w budowie nowego oddziału intensywnej terapii szpitala Sacco w Mediolanie

Od Partnerów

Ceetrus Włochy, poprzez spółkę joint venture Merlata Sviluppo, zainwestuje 3 miliony euro, aby jak najszybciej zbudować nowy oddział intensywnej terapii w szpitalu uniwersyteckim Luigi Sacco w Mediolanie.

1 kwietnia 2020

Woda w obiegu zamkniętym w fabryce L’Oréal – otwarcie stacji recyklingu wody

Od Partnerów

Rekordowo niskie opady, wysokie temperatury powietrza, a przede wszystkim działalność człowieka – wszystko to skutkuje problemem niedoboru wody. W obliczu zagrożenia najgorszą od lat suszą w Polsce, kwestia powtórnego wykorzystania wody staje się szczególnie istotna. W swojej największej fabryce na świecie , znajdującej się w podwarszawskich Kaniach, L’Oréal uruchomił właśnie stację recyklingu wody, która pozwoli oczyszczać i ponownie wykorzystywać ją w produkcji.

1 kwietnia 2020

Henkel przekaże na walkę z pandemią na świecie 2 miliony euro i 5 milionów sztuk środków czystości i higieny osobistej

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Henkel wprowadza globalny program pomocowy dla pracowników, klientów i społeczności dotkniętych pandemią COVID-19.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc