Aktualności

16 marca 2021

Grupa Santander i Fundacja Oxentia ogłaszają konkurs Santander X Environmental Challenge

Od Partnerów

Grupa Santander i Fundacja Oxentia ogłosiły nowy globalny konkurs dla przedsiębiorców pracujących nad rozwojem gospodarki niskoemisyjnej. Santander X Environmental Challenge stawia przed uczestnikami dwa cele: „Bądź ekologiczny” – poprzez zielone finansowanie i zielone inwestycje oraz „Bądź świadomy” – poprzez produkty i usługi, które zwiększają świadomość wpływu na środowisko.

16 marca 2021

“Fabryka Pomysłów” – Konkurs Grantowy Fundacji CEMEX dla organizacji pozarządowych i placówek edukacyjnych

Od Partnerów

W terminie od 15 marca do 4 kwietnia można składać wnioski w tegorocznej edycji Konkursu Grantowego “Fabryka pomysłów”.

15 marca 2021

Kolekcja GREEN INEXTENSO Auchan

Od Partnerów

Auchan Retail Polska prezentuje kolekcję odzieży marki własnej GREEN INEXTENSO. Zgodnie z podpisanym przez Grupę Auchan w 2019 roku Paktem Mody, zobowiązującym do przestrzegania bilansu klimatycznego, biologicznego i oceanicznego, gama tekstyliów INEXTENSO w 70% wyprodukowana jest z materiałów organicznych, pochodzących z recyklingu, z uwzględnieniem zasad zero waste oraz oszczędności wody. 

15 marca 2021

Amica pomaga pogorzelcom z Nowego Tomyśla

Od Partnerów

Grupa Amica od lat angażuje się w działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących. Nie pozostała obojętna wobec tragedii rodziny z Nowego Tomyśla, która szczególnie ucierpiała w pożarze dwupiętrowej kamienicy. Amica przekazała rodzinie sprzęt niezbędny do wyposażenia nowej kuchni.

15 marca 2021

Skanska rusza z nową kampanią „Urban Legends” i pokazuje jak powinno wyglądać nowoczesne projektowanie

Od Partnerów

Skanska rozpoczyna nową kampanię „Urban Legends”, w której uświadamia siłę oddziaływania architektury na przestrzeń, ludzi i model życia kolejnych pokoleń. W ramach pierwszej części kampanii powstał film z udziałem architekta Zbigniewa Maćkowa, projektanta wrocławskiego budynku Skanska – Nowy Targ.

15 marca 2021

Oceń banki po roku pandemii. Głosowanie Złoty Bankier 2021

CSR w Polsce

Do 21 marca trwa internetowe głosowanie, w ramach którego klienci mogą oceniać działalność banków w trzech kategoriach. Patronem konkursu “Złoty Bankier” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialny portal Odpowiedzialnybiznes.pl. 

15 marca 2021

Greenwashing na celowniku Komisji Europejskiej

CSR na świecie

W 42 proc. przypadków zachodziło uzasadnione podejrzenie, że rzekomo prośrodowiskowe i proekologiczne sformułowania zamieszczane na stronach internetowych były przesadne, fałszywe i wprowadzały konsumentów w błąd.

15 marca 2021

Ponad 156 tysięcy stypendiów wspierających studia, praktyki i przedsiębiorczość w ramach programu Santander Universidades w 2020 roku

Od Partnerów

W ubiegłym roku Grupa Santander przeznaczyła 110 mln EUR na wsparcie szkolnictwa wyższego, w ramach programu Santander Universidades.

15 marca 2021

Na zmianę klimatu nie ma szczepionki. Podsumowanie spotkania Programu Partnerstwa FOB

Aktualności FOB

Tematem ostatniego spotkania zorganizowanego w ramach Programu Partnerstwa FOB były ryzyka klimatyczne i wyzwania środowiskowe, z którymi w bliższej i tej trochę dalszej perspektywie czasowej będzie musiał zmierzyć się biznes.

12 marca 2021

Krajowy Plan Odbudowy. Czy pomoże polskiej gospodarce?

Aktualności FOB

O komentarz na temat propozycji Krajowego Planu Odbudowy poprosił Marzenę Strzelczak, prezeskę, dyrektorkę generalną FOB, portal Forbes.pl.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc