Aktualności

18 marca 2021

Allegro nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2020

Od Partnerów

Allegro zostało nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2020, przyznawanym firmom z najlepszymi wzorcami postępowania w biznesie przez Puls Biznesu oraz PwC Legal.

18 marca 2021

Jak pandemia zmienia pracę i zarządzanie?

Aktualności FOB

Praca zdalna prawie z dnia na dzień stała się codziennością dla wielu organizacji i profesji, inne uczą się przetrwać w warunkach niepewności i wielokrotnego zawieszania i wznawiania działalności. O szansach i zagrożeniach nowego status quo opowie prof. Jerzy Kociatkiewicz podczas inauguracji drugiej części kolejnej edycji TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Wydarzenie w formule online odbędzie się 24 marca o godzinie 10.

17 marca 2021

Do 19 marca zgłoszenia do konkursu “Pomagaj z pasją”

CSR w Polsce

W konkurs “Pomagaj z pasją”, którego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych zaangażowało się już ponad 23 000 pracowników firm i ta liczba stale rośnie. Udział w konusie to okazja dla pracownika, by  wykorzystując swoją pasję i talent stworzyć wyjątkowe dzieło, a dochód z jego sprzedaży przekazać wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

17 marca 2021

Zdalne stetoskopy od TUW PZUW dla poznańskiego szpitala

Od Partnerów

Nowoczesne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Ofiarował je szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Urządzenia umożliwiają zdalne badanie płuc i serca.

17 marca 2021

„TO(działa)MY!” – konkurs grantowy dla szkół rozstrzygnięty!

Od Partnerów

Znani są laureaci ogólnopolskiego konkursu grantowego, który jest częścią projektu edukacyjnego „TO(działa)MY!”. Projekt jest prowadzony przez UNICEF Polska i Fundację Santander Bank Polska.

17 marca 2021

Rusza Green Accademy, program studiów podyplomowych o ekologii i zrównoważonym rozwoju

Od Partnerów

Unikalny program studiów podyplomowych o nazwie Green Accademy w całości poświęcony jest zagadnieniom zrównoważonego rozwoju. To studia dla osób, które chcą zostać liderami zielonej zmiany. Uruchamia je Ośrodek Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Partnerem pierwszej edycji Green Accademy jest firma Orange Polska.

17 marca 2021

Carrefour wprowadza w kolejnych miastach w Polsce możliwość zwrotu butelek szklanych bez paragonu

Od Partnerów

Już w 8 polskich miastach – m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie czy Krakowie – można w wybranych sklepach Carrefour oddawać butelki zwrotne bez paragonu. Osoby oddające butelki otrzymają zwrot pełnej kaucji w formie e-bonu, który będą mogły od razu wykorzystać, płacąc nim za zakupy.

17 marca 2021

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Jak biznes zdał kolejny egzamin z odpowiedzialności wobec swoich interesariuszy, w tym pracowników? Jak organizacje mogą wspierać społeczności lokalne i służbę zdrowia? Jak wygląda wolontariat w warunkach pandemii? O tych zagadnieniach w rocznicę wystąpienia pandemii w Polsce rozmawiały uczestniczki debaty “Odpowiedzialność w czasach zarazy”, zorganizowanej przez “Rzeczpospolitą” w ramach projektu “Biznes odpowiedzialny w Polsce”.

17 marca 2021

Czy technologie są szansą dla klimatu? Samsung dołącza do kolejnej edycji Climate Leadership

Od Partnerów

Firma Samsung potwierdziła uczestnictwo w 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Inicjatywa ta ma na celu budowanie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom klimatycznym.

16 marca 2021

Jak prowadzić lekcje, które angażują uczniów? Trwa nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli w projekcie “Lekcja:Enter”

Od Partnerów

W ostatnich dwóch latach jedynie co trzeci nauczyciel wziął udział w szkoleniu, które przełożyło się na atrakcyjność prowadzonych przez niego lekcji. Połowa (51%) ocenia swoją wiedzę z wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkole jako podstawową.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc