Aktualności

24 stycznia 2024

Cemex podsumowuje ostatnie działania na rzecz bioróżnorodności

Od Partnerów

W trosce o różnorodność biologiczną, Cemex Polska prowadzi projekt ochrony pustułka. Działania na rzecz gatunku podlegającego ochronie są prowadzone w cementowniach w Chełmie i Rudnikach. Po zakończonym sezonie 2023, firma z przyjemnością dzieli się wynikami przeprowadzonych prac.

24 stycznia 2024

Zielona misja BOŚ w środowisku akademickim

Od Partnerów

Bank Ochrony Środowiska podpisał porozumienie o współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej z Wydziałem Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Partnerstwo w przygotowaniu profesjonalnej kadry ekspertów odpowiedzialnych za zieloną transformację wpisuje się w działania banku na rzecz zrównoważonego rozwoju.

24 stycznia 2024

EFRAG rozpoczyna konsultacje dotyczące dwóch projektów standardów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla MŚP 

ESG na świecie

Do 21 maja 2024 r. zainteresowane strony mogą zgłaszać do EFRAG uwagi dotyczące standardów sprawozdawczości  przeznaczonych dla MŚP notowanych  (ESRS LSME ED) i nienotowanych na giełdzie (VSME ED). Równolegle z konsultacjami będą odbywać się testy, do których można zgłosić się do 31 stycznia 2024 r.

24 stycznia 2024

Jakie są perspektywy wykorzystania OZE w najbliższych latach?

ESG na świecie

W raporcie “Renewables 2023” IEA podsumowuje postępy, identyfikuje wyzwania oraz prognozuje wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii w sektorze energii elektrycznej, transportu i ciepła do 2028 roku.

24 stycznia 2024

World Energy Outlook. IAE postuluje o przyjęcie bardziej rygorystycznych polityk energetycznych

ESG na świecie

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IAE) analizuje globalny system energetyczny, uwzględniając napięcia geopolityczne i niestabilne rynki energii.

24 stycznia 2024

Gotowość wybranych krajów i sektorów do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku

ESG na świecie

Raport KPMG przygotowany w związku ze szczytem klimatycznym COP28 w Dubaju potwierdza globalny charakter działań na rzecz klimatu i wskazuje na potrzebę strategicznego wykorzystania ekologicznych innowacji jako kluczowego elementu konkurencyjności.

24 stycznia 2024

Jak włączyć temat praw człowieka do proklimatycznych działań przedsiębiorstw?

ESG na świecie

Intensyfikując wysiłki na rzecz łagodzenia skutków kryzysu klimatycznego, biznes coraz częściej zwraca uwagę na kwestie związane z prawami człowieka. W swoim raporcie Global Business Initiative on Human Rights proponuje zintegrowane podejście, obejmujące szeroki wachlarz działań na rzecz klimatu.

23 stycznia 2024

Preferencyjne pożyczki na inwestycje OZE z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego

Przed końcem lutego 2024 r. Bank Ochrony Środowiska uruchomi nabór wniosków o preferencyjne pożyczki unijne na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii. Oferta jest skierowana m.in. do samorządów, szkół, szpitali i spółek komunalnych z terenu województwa lubelskiego. Kwota pożyczki może wynieść nawet 10 mln zł. 

23 stycznia 2024

Drugi zjazd 20. edycji LOB w Krakowie pod znakiem „E”

Aktualności FOB,

20-21 stycznia 2024 r. w Krakowie odbył się drugi Zjazd Ambasadorek i Ambasadorów 20. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. To były dwa dni poświęcone obszarowi „E” – czyli środowisku naturalnemu. Studentki i studenci z całej Polski gościli w siedzibie InPost, która jak się okazało – była doskonałym miejscem do dyskusji w tym temacie. Ale nie tylko… Poruszyliśmy wiele tematów związanych z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

23 stycznia 2024

Nowe wydanie podręcznika „Klimatyczne ABC”

ESG w Polsce

Ukazało się nowe wydanie pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego i darmowego podręcznika o zmianie klimatu „Klimatyczne ABC”. Zaktualizowaną wersję poszerzono m.in. o informacje z szóstego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc