Aktualności

22 marca 2021

Zrównoważone wykorzystanie wody to dziś priorytet

Od Partnerów

W obliczu zmian klimatu zrównoważone wykorzystanie kurczących się zasobów wody to dziś priorytet. Działania służące ochronie tego niezbędnego dobra i odpowiednie zarządzanie wodą powinno być wdrażane zarówno na poziomie gospodarstw domowych, jak i prowadzonego biznesu. Według danych GUS , znaczący udział w zużyciu wody – 72%, ma przemysł. Dlatego zrównoważona produkcja ma kluczowe znaczenie dla przyszłości wodnej naszego kraju. L’Oréal od lat intensywnie przeciwdziała nadmiernemu zużyciu wody w produkcji kosmetyków.

22 marca 2021

Marzena Strzelczak w MUZO.FM o aktywizmie korporacyjnym

Aktualności FOB

Aktywizm korporacyjny był tematem rozmowy Marzeny Strzelczak, prezeski, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, z red. Pawłem Oksanowiczem, prowadzącym audycję “Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” na antenie MUZO.FM.

19 marca 2021

Warsztaty o technologii dla uczniów, a dla nauczycieli – pomysły na ciekawe prowadzenie zdalnych lekcji

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W piątek 19 marca ruszyła pierwsza odsłona tegorocznych Festiwali Naukowych E(x)plory. Grupa LOTOS od 9 lat jest mecenasem Programu E(x)plory, który odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty.

19 marca 2021

Provident przyłącza się do kampanii Pracodawców RP “Zrozum. Poczuj. Działaj”

Od Partnerów

Provident Polska dołącza do kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, zorganizowanej przez Pracodawców RP, by edukować o konieczności dbania o zdrowie psychiczne i dobrostan w miejscu pracy.

19 marca 2021

Partnerzy FOB laureatami konkursu “Etyczna Firma 2020”

Aktualności FOB, Od Partnerów

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów 7. edycji konkursu “Etyczna Firma” są także partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gratulujemy!

19 marca 2021

Nestlé Polska ograniczyło zużycie wody o 18 proc.

Od Partnerów

Z okazji Światowego Dnia Wody, przypadającego 22 marca, Nestlé podsumowuje efekty zarządzania zasobami wody w operacjach firmy w Polsce.

19 marca 2021

Katastrofa klimatyczna. Nie nasza wina, nie nasz problem?

Jak dotrzeć do osób, które rozu­mieją rozmiar katastrofy, a są niechętne ograniczeniom z nią związanym?

19 marca 2021

WBCSD publikuje przewodnik po SDGs dla firm z branży elektroenergetycznej

CSR na świecie

“SDG Roadmap for Electric Utilities” to publikacja WBCSD, której celem jest wsparcie firm w procesie transformacji gospodarek i modeli biznesowych ku zrównoważonemu rozwojowi.

19 marca 2021

Trzy czwarte banków zamierza zwiększyć nakłady na inicjatywy dotyczące klimatu

Od Partnerów

Jak wskazują eksperci firmy doradczej Deloitte w raporcie “2021 Banking and Capital Markets Outlook. Strengthening Resilience, Accelerating Transformation”, banki mogą odegrać kluczową rolę na drodze do osiągnięcia zrównoważonego zarządzania finansami. W tym celu będą jednak musiały współpracować z innymi instytucjami, aby skutecznie przeprowadzić transformację rynku w tym kierunku.

18 marca 2021

Allegro kolejnym uczestnikiem tegorocznej edycji programu Climate Leadership

Od Partnerów

Allegro.pl to kolejny uczestnik 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie w nadchodzących miesiącach pracować nad projektem związanym z wprowadzaniem zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc