Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

25 maja 2021

Jak zarządzać różnorodnością w dobie napięć społecznych? [debata online, czwartek, 10:00]

Czy i kiedy firmy powinny zabierać głos na tematy uznawane czasem za światopoglądowe, budzące w społeczeństwie duże emocje? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy i uczestniczki czwartkowej debaty organizowanej w ramach Miesiąca Różnorodności. Start transmisji w czwartek o 10:00 na kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz  profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Debatę zwieńczy wystąpienie Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości.

24 maja 2021

Jak łączyć pracę z rolami opiekuńczymi?

Pełnienie ról opiekuńczych przez pracownice i pracowników jest zjawiskiem powszechnym. Z uwagi na trendy demograficzne, w najbliższych latach szczególnie istotna stanie się kwestia opieki nad dorosłymi osobami zależnymi. Czy i jak możemy wesprzeć pracownice i pracowników w ich obowiązkach opiekuńczych? Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy? O tym porozmawiamy 26 maja z Marcelem Andino Velezem podczas webinarium TransferHUB. Początek spotkania o godz. 10:00. 

21 maja 2021

Granty na nowe rozwiązania w obszarze zatrudnienia

Pomysły odpowiadające na wyzwania w obszarze zatrudnienia można zgłaszać w drugim naborze do inkubatora innowacji społecznych – TransferHUB. Chodzi o rozwiązania i usprawnienia dotyczące: pracy kobiet, sytuacji osób w wieku powyżej 50. roku życia, społecznych zmian związanych z automatyzacją i robotyzacją pracy. Organizatorami drugiej edycji TransferHUB są Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

20 maja 2021

Karta Różnorodności oraz Fundacja Res Severa łączą siły i zapraszają na Przegląd Filmów o Różnorodności

Już w najbliższy weekend odbędzie się Przegląd Filmów o Różnorodności, organizowany przez Fundację Res Severa i Kartę Różnorodności. Podczas przeglądu zostaną pokazane krótkometrażowe produkcje z Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych “17 Celów” dotyczące tematów Diversity & Inclusion. Będą one dostępne na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth.

18 maja 2021

W #OdPOWIEDZialnie Stena Recycling o popularyzacji modelu GOZ

25. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony tematowi GOZ, czyli gospodarce o obiegu zamkniętym. O tym, jak można popularyzować ten model w biznesie, a także o edukacji konsumentów w zakresie GOZ opowiedziały ekspertki Steny Recycling

18 maja 2021

Dobrostan – o co powinien zadbać pracodawca w cyfrowym świecie?

Czym jest dobrostan i jaka odpowiedzialność spoczywa w tym zakresie na pracodawcach? Jak badać #wellbeing, jakie elementy należy wziąć pod uwagę? I jakie zmiany w tym obszarze przyniosła nam pandemia oraz jakie wnioski musimy teraz wyciągnąć?

14 maja 2021

Wprowadzenie do ekonomii feministycznej [webinar]

Zapraszamy na najbliższe spotkanie TransferHUB, które odbędzie się 19 maja o godz. 10:00. W świat ekonomii feministycznej wprowadzi nas dr hab. Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, prof. UJ.

13 maja 2021

Jeszcze nigdy nie działo się tak wiele wokół tematu raportowania niefinansowego

11 maja 2021 odbyło się spotkanie dla Partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu poświęcone nowościom w raportowaniu niefinansowym. Webinar poprowadzili eksperci: dr Jacek Dymowski oraz Tadeusz Joniewicz.

13 maja 2021

GPW and EBRD Publish “ESG reporting Guidelines”

GPW in partnership with EBRD has published the “ESG reporting Guidelines. Guide for issuers”. The Guidelines support issuers’ non-financial reporting to address investors’ expectations. GPW is one of 56 exchanges globally to publish an ESG reporting manual

13 maja 2021

GPW i EBOiR publikują „Wytyczne do raportowania ESG”

GPW we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju opublikowała „Wytyczne do raportowania ESG. Przewodnik dla spółek notowanych na GPW”. Celem dokumentu jest wsparcie emitentów w procesie raportowania danych niefinansowych zgodnych z oczekiwaniami inwestorów

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc