Aktualności

25 marca 2021

ING “Instytucją Roku”

Od Partnerów

ING Bank Śląski otrzymał tytuł “Instytucji Roku” w sześciu kategoriach. Bank zdobył I miejsce w dwóch z nich: “Najlepsza aplikacja mobilna” i “Najlepsza bankowość internetowa”. Jednocześnie bank zajął II miejsce w „Rankingu generalnym”.

25 marca 2021

Najwyższy czas na pilną transformację gospodarek. WBCSD ogłasza nową Wizję 2050

CSR na świecie

Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) przedstawiła nową Wizję 2050. To program zmian na rzecz zrównoważonej przyszłości. Jest odpowiedzią na trzy kluczowe wyzwania: kryzys klimatyczny, utratę bioróżnorodności i rosnące nierówności.

25 marca 2021

Carrefour Polska wyróżniony w raporcie Stowarzyszenia Otwarte Klatki za działania na rzecz dobrostanu kur

Od Partnerów

Skuteczna realizacja zobowiązań Carrefour Polska dotyczących wycofania ze sprzedaży jaj od kur z chowu klatkowego, została doceniona przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

25 marca 2021

Henkel wspiera praktyczną naukę segregacji odpadów

Od Partnerów

W partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia firma Henkel Polska zapoczątkowała kampanię edukacji ekologicznej skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Tematem wiodącym jest segregacja odpadów. Obecnie trwa rekrutacja szkół. Każda szkoła, która zgłosi się do programu, otrzyma bezpłatnie komplet materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia lekcji o recyklingu

24 marca 2021

Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek

Aktualności FOB, CSR w Polsce

“Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy” – pisze Marzena Strzelczak w komentarzu do opublikowanego właśnie raportu dotyczącego działań społecznych podjętych w czasie koronakryzysu.

24 marca 2021

CEMEX w trosce o zdrowie pracowników wdrożył Nową Strategię Zdrowia

Od Partnerów

Bezpieczeństwo w miejscu zatrudnienia, zapobieganie wypadkom oraz dbałość o zdrowie pracowników i podwykonawców to filary zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w strategii CEMEX Polska.

23 marca 2021

Energa wspiera terapie dzieci z FASD

Od Partnerów

Terapie indywidualne i grupowe oraz specjalistyczne diagnozy w kierunku FASD – takie działania Energa z Grupy ORLEN będzie wspierać w ramach projektu „Pomoc i wsparcie dla dzieci z FASD i ich rodzin”. Energa została partnerem tej inicjatywy. Projekt prowadzony jest…

23 marca 2021

Grupa Amica wspierają personel ze szpitala w Obornikach

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W ramach podziękowań za wiele miesięcy pracy w walce z pandemią koronawirusa spółka MagoVox wraz z Grupą Amica podarowały pracownikom szpitala w Obornikach 250 sztuk małego AGD.

23 marca 2021

Lasy w UE mogą pochłaniać dwa razy więcej CO2 niż obecnie

CSR w Polsce

Nie wykorzystujemy potencjału lasów w łagodzeniu zmian klimatu – to jeden z wniosków płynących z analizy, którą z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Lasów opublikował Greenpeace.

22 marca 2021

Jak zadbać o najważniejsze potrzeby pracowników?

CSR w Polsce

Według popularnej teorii z obszaru motywacji chętnie podejmujemy się aktywności, które pozwalają nam zaspokoić trzy fundamentalne potrzeby. Mówiąca o tym teoria autodeterminacji jest powszechnie wykorzystywana, m.in.: przy projektowaniu gier komputerowych, promowaniu prozdrowotnych zachowań czy też budowaniu angażujących programów edukacyjnych.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc