Aktualności

Informacje z zakresu CSR od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

20 kwietnia 2020

Domowa edukacja z ABC-Czepczyński

Firma ABC-Czepczyński, w ramach Czepczyński Family Foundation, wyszła naprzeciw aktualnym oczekiwaniom i postanowiła wspierać rodziców w tym trudnym dla wszystkich czasie. Szczególną uwagę poświęciła rodzicom i opiekunom dzieci w wieku przedszkolnym, dla których przygotowała szereg materiałów i wskazówek dotyczących nauki w domu. 

17 kwietnia 2020

Kolejny las posadzony w imieniu klientów Grupy Raben w ramach akcji „e-faktura=wyższa kultura”

W ostatnim tygodniu marca pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego posadzili w okolicach Mosiny pod Poznaniem 1800 drzew w imieniu klientów Grupy Raben. Jest to inicjatywa realizowana w ramach kampanii promującej elektroniczne wersje faktur e-faktura = wyższa kultura.

17 kwietnia 2020

Do 30 kwietnia trwa nabór do jubileuszowej edycji programu stypendialnego „Dla Kobiet i Nauki”

Do końca kwietnia kobiety prowadzące innowacyjne badania z zakresu nauk o życiu już po raz 20. mogą wziąć udział w jednym z najbardziej rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Nagrodą są roczne stypendia. Sukcesy dotychczasowych 99 Stypendystek programu potwierdzają, że nie ma nic bardziej motywującego dla badaczki, niż wyróżnienie jej codziennej pracy.

17 kwietnia 2020

Programy Fundacji Veolia Polska w Raporcie FOB

Ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” odbyło się 16 kwietnia br. w formie online. Relacja z premiery miała miejsce na stronie facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu. Także w tym dniu Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainaugurowało jubileusz „20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”, związany z 20-leciem zaangażowania organizacji i firm partnerskich FOB w upowszechnianie standardów odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

17 kwietnia 2020

Kolejne działania Henkel Polska w ramach globalnego programu pomocowego w walce z pandemią COVID-19

Henkel Polska prowadzi kolejne działania w Polsce w ramach globalnego programu pomocowego w walce z pandemią COVID-19. We współpracy z gliwickim Caritasem 15 szpitali z województwa śląskiego otrzyma w sumie 6 500 opakowań środków czystości z przeznaczeniem na utrzymanie higieny w szpitalach.

17 kwietnia 2020

„Dbaj o siebie, dbaj o innych” – nowa kampania Carrefour Polska

Carrefour ruszył z ogólnopolską kampanią na temat solidarności, odpowiedzialności i bezpieczeństwa. Nowa kampania Carrefour z elementami społecznymi, zainicjowana pod hasłem „Dbaj o siebie, dbaj o innych” pokazuje, jak ważne w tych trudnych czasach są nasze codzienne zachowania.

17 kwietnia 2020

Na stacjach ORLEN żołnierze obrony terytorialnej zatankują ze zniżką

PKN ORLEN podpisał umowę gwarantującą żołnierzom-ochotnikom Wojsk Obrony Terytorialnej rabat na paliwo w całej sieci stacji ORLEN w Polsce. Umożliwi im to jeszcze efektywniejsze zaangażowanie się w walkę z epidemią koronawirusa oraz wykonywanie zadań zapewniających bezpieczeństwo wszystkim obywatelom. Program lojalnościowy dla WOT będzie obowiązywał od 1 maja 2020 r.

17 kwietnia 2020

LOTOS rozszerza akcję wsparcia dla służb mundurowych

Już ponad 2,5 tysiąca kaw, herbat, czekolad oraz napojów energetycznych Dynamic wydano bezpłatnie funkcjonariuszom służb walczącym z epidemią. Dotychczas w akcji brały udział stacje paliw LOTOS położone w obszarze przygranicznym. Teraz zostaje ona rozszerzona na całą Polskę i wszystkie stacje z ofertą Cafe Punkt.

17 kwietnia 2020

Internetowi #zdalnidopomocy z ING

NG Bank Śląski zaprosił do akcji #zdalnidopomocy znanych twórców internetowych. Pokazują tym mniej zdalnym jak ogarnąć sprawy w internecie, bez wychodzenia z domu.

17 kwietnia 2020

Karetki Centrum Zdrowia Dziecka z paliwem ORLEN

PKN ORLEN przekazał Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” darowiznę w wysokości 150 tys. zł. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące. To kolejne wsparcie Koncernu dla służb medycznych zaangażowanych w walkę z koronawirusem – oddział pediatryczny Instytutu został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID19. Łącznie na walkę z koronawirusem PKN Orlen przekazał 100 mln złotych, większość tych środków trafiła na potrzeby służby zdrowia.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc