Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28 czerwca 2019

Measuring Distance to the SDG Targets 2019

Publikacja „Measuring Distance to the SDG Targets 2019” została opracowana przez OECD. Głównym celem raportu jest wsparcie krajów OECD w obszarze realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

24 czerwca 2019

Podcast: Budowanie włączającej organizacji otwartej na różnorodność pracowniczek i pracowników

Polityka różnorodności to podejście firmy do tworzenia środowiska pracy, w którym pracownicy, niezależnie od różnic pomiędzy nimi, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału. O tym rozmawiali uczestnicy/ki podcastu zrealizowanego przez firmę Deloitte.

19 czerwca 2019

Trwa konkurs na najlepsze raporty społeczne

Ruszył konkurs na najlepiej sporządzone raporty społeczne i zintegrowane. Firmy i inne organizacje mogą poprzez stronę raportyspoleczne.pl zgłaszać przygotowane przez siebie publikacje ujawniające kwestie niefinansowe. Nabór w 13. edycji konkursu Raporty Społeczne potrwa do 5 sierpnia.

19 czerwca 2019

Nadzieja w różnorodności

19 czerwca wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną ukazał się dodatek podsumowujący 13. edycję Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W ramach dodatku ukazał się również artykuł Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, poświęcony wyzwaniom stojącymi przed firmami w zakresie zarządzania różnorodnością i tworzenia włączających miejsc pracy.

13 czerwca 2019

BNP Paribas Bank Polska i Polpharma liderami XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (pełne zestawienie)

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, pierwsze miejsce zajęły dwie firmy: BNP Paribas Bank Polska oraz Polpharma, która została liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm drugi rok z rzędu. Tym razem jednak żadna z firm nie zdołała uzyskać maksymalnej liczby punktów, co jasno wskazuje, że ranking podąża za aktualnymi trendami w dziennie odpowiedzialnego biznesu, stale podwyższając poprzeczkę. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym rankingu.

11 czerwca 2019

Jak współpracować międzysektorowo? Pierwsza edycja konferencji „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości”

Pojawiła się nowa inicjatywa, która jest przestrzenią do debaty na temat nowych możliwości rozwoju lokalnego i poprawy jakości życia w Wielkopolsce. Zorganizowana w Poznaniu przez Fundację Enea i Forum Odpowiedzialnego Biznesu konferencja „Społecznie odpowiedzialni – regionalnie o przyszłości” umożliwiła poznanie prowadzonych już dobrych praktyk dotyczących współpracy biznesu i sektora pozarządowego. Gościem specjalnym wydarzenia był Jaś Mela, założyciel Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

11 czerwca 2019

Nowy skład Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska, dołączył do składu Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej w Polsce organizacji upowszechniającej standardy odpowiedzialnego biznesu.

7 czerwca 2019

Kto rozwija CSR w Polsce?

Działania osób odpowiedzialnych za realizowanie koncepcji CSR w swoim miejscu pracy są bardzo różnorodne, a zakres obowiązków  szeroki – w zależności od branży, stopnia CSRowego zaawansowania oraz od tego czy jest to przedsiębiorstwo czy organizacja pozarządowa (np.NGO’s).

4 czerwca 2019

Debata w Pulsie Biznesu: CSR musi się stać elementem kultury firmy

Na łamach „Pulsu Biznesu” ukazała się debata poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu i wyzwaniom towarzyszącym raportowaniu i komunikowaniu działań na rzecz społeczeństwa i środowiska. Udział w niej wzięła Agnieszka Siarkiewicz, starsza menedżerka ds. komunikacji i promocji oraz programów organizacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

31 maja 2019

Kto zmienia biznes w Polsce? Doceń i nominuj osoby działające na rzecz #CSRwPL

3. edycja Nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes” to okazja, by wyróżnić i docenić osoby, które podejmują inicjatywy na rzecz upowszechniania społecznej odpowiedzialności biznesu. Na zgłoszenia kandydatów/ek podejmujących realne działania mające na celu zarządzanie biznesem w sposób zgodny z koncepcją CSR i zrównoważonego rozwoju Forum Odpowiedzialnego Biznesu czeka do 7 czerwca.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc