Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
4 na 5 respondentów uważa, że produkty z których korzystamy, powinny być używane wielokrotnie a 75% deklaruje, że zdarza im się naprawić sprzęt zamiast od razu kupić nowy. Jednocześnie 40% badanych spotkało się w swojej okolicy z punktem, w którym można sprzedać lub odkupić używane rzeczy. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling.
Aż 80% ankietowanych uważa, że produkty powinny być używane wielokrotnie i naprawiane. Ponad połowa respondentów odpowiedziała, że w ich okolicy działa punkt, w którym można naprawić produkty takie jak pralka, czy zegarek, jednak 44% ankietowanych nie zna takiego miejsca lub nie ma o nim wiedzy. Podczas badania zapytano także o proekologiczną działalność z obszaru recyklingu bądź napraw produktów, prowadzoną przez lokalne instytucje, takie jak szkoły, biblioteki czy fundacje. Aż 70% ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, bądź nie zna tego typu działań. Jedynie 29% badanych uznało, że takie działania są prowadzone. Tymczasem właśnie tego typu aktywności i budowanie świadomości wśród konsumentów, przybliżają nas do wdrożenia idei gospodarki obiegu zamkniętego. To kluczowy element budowania zrównoważonej przyszłości. Pozwala on zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, między innymi dzięki ograniczeniu wydobycia i przetwarzania surowców pierwotnych. Umożliwia także zmniejszenie ilości odpadów, które trzeba zagospodarować. To ambitny projekt przekształcenia całego systemu produkcji i konsumpcji tak, by całkowicie wyeliminować z niego pojęcie odpadu.
– Mamy świadomość, że wiedza Polaków w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki cyrkularnej rośnie, ale wciąż jest na tym polu wiele do zrobienia. Dlatego Stena Recycling na co dzień odzyskuje cenne surowce z odpadów, ale także angażuje się w edukację i akcje społeczne, dzięki którym dociera z tym ważnym przesłaniem do lokalnych społeczności, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Zachęcamy do włączenia się w ten nurt organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, mogące bezpośrednio wpłynąć na swoje najbliższe otoczenie – mówi Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager Stena Recycling.
Stąd pomysł na konkurs GOZpodarne wyzwanie skierowany do świetlic środowiskowych, bibliotek czy lokalnych klubów, a także szkół i innych podmiotów działających na rzecz społeczności lokalnych. Realizując proekologiczne pomysły mogą one starać się o grant w wysokości 5000 złotych. Stena Recycling – lider gospodarowania odpadami, dofinansuje 20 takich projektów na 20-lecie funkcjonowania w Polsce. W konkursie wyróżnione zostaną najlepsze pomysły na promocję idei gospodarki cyrkularnej, dzięki której oszczędzamy zasoby naturalne i dbamy o naszą planetę.
***
Badanie na temat wiedzy i zachowań konsumentów, zostało zrealizowane pod koniec czerwca 2021 r. na reprezentatywnej grupie ponad 1000 Polaków przez firmę SW Research.
Źródło: mat. pras.
🔸 Dlaczego warto pojawić się na 9. edycji #TargiCSR ? 🔸 Podczas wydarzenia zapoznacie się z działaniami #ESG kilkudziesięciu wystawców ❗️ Sprawdźcie wybrane atrakcje PARTNERÓW STRATEGICZNYCH Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stoiskach💡http://s.csr.pl/wystawcy
👉#TargiCSR organizowane przez @FOB_Poland to największe w 🇵🇱 Polsce wydarzenie związane ze zrównoważonym rozwojem. 📍Będziemy tam! 🤝 Zapiszcie w kalendarzach datę 📆 25 maja 2022 i odwiedźcie stoisko Korpusu Solidarności.
📣 PODAJ DALEJ! Już tylko kilka dni dzieli nas do rozpoczęcia największych w Polsce targów odpowiedzialnego biznesu! #TargiCSR odbędą się w środę 25 maja w godz. 9:00-17:00 w EXPO XXI Warszawa 🔥 🟣 Sprawdź pytania i odpowiedzi: https://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/pytania-i-odpowiedzi/