7 start-upów, które pomogą zmieniać świat

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 9 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
27 stycznia 2015

Autor: Vivek Wadhwa

W powodzi bezsensownych, drenujących głowy i portfele projektów, na szczęście wciąż jeszcze można znaleźć takie, które faktycznie służą rozwiązywaniu realnych problemów społecznych.

Wiecie, jaki żart krąży ostatnio po Dolinie Krzemowej? Że najzdolniejsi ludzie idą pracować w marketingu online, wirtualnych walutach albo przy najgłupszych grach komputerowych. Zaczynam się zastanawiać, co poszło źle, skoro nawet najwięksi gracze w biznesie IT i venture capital wykładają 1,5 mln dolarów na stworzenie tak bezużytecznej i banalnej aplikacji jak Yo (red.: służy do przesyłania tylko jednej wiadomości do naszych znajomych – o treści „Yo”, w USA bije rekordy popularności).

Na szczęście, wciąż jeszcze można znaleźć takich zdolnych (i tych, którzy chcą w nich inwestować), którzy zakładają start-upy, by faktycznie rozwiązywać realne problemy. To również dobry znak dla funduszy venture capital, którzy od jakiegoś czasu bezskutecznie poszukują na rynku naprawdę innowacyjnych przedsięwzięć, w które warto zainwestować na dłuższą metę.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem sekcji csr.forbes.pl

Jest stypendystą Arthur & Toni Rembe Rock Center for Corporate Governance na Uniwersytecie Stanforda, dyrektorem badań w Center for Entrepreneurship and Research Commercialization na Universytecie Duke. Autor książki “The Immigrant Exodus: Why America Is Losing the Global Race to Capture Entrepreneurial Talent” oraz ”Innovating Women: The Changing Face of Technology”. W 2013 r. magazyn TIME umieścił go na liście 40 najbardziej wpływowych ludzi w świecie technologii